Przegląd katalogu
- 118 Łączna liczba firm
- 3.8 Średnia ocena
- 86% Z opiniami
- 70% Ze zdjęciami
Znaleziono 118 wyników
Przeglądaj schronisko w województwie Małopolskim. Skorzystaj z tego katalogu, aby porównać oceny, opinie, zdjęcia, godziny otwarcia, adresy i dane kontaktowe. 118 wyników w województwie Małopolskim. Średnia ocena 3.8/5 na podstawie 157,925 opinii i ocen.
“Obsługa fantastyczna - grzeczna, przyjazna. Pierogi (szczególnie z baraniną) - wymiatają... Widok- wiadomo.... Klimat - koniecznie trzeba tego doświadczyć... Już takich miejsc nie zostało wiele.... W skali do 10 - grubo ponad!”
“Fajne schronisko górskie prowadzone przez młodego, zaangażowanego człowieka. Pokoje schludne z łazienkami, pyszne jedzenie i miejsce na zrobienie ogniska. No i przepiękny widok z okna. Czego chcieć więcej?”
“Mega dobre miejsce. Byłem z Timurem na czterech spacerach zapoznawczych, miałem okazję popatrzyć z bliska na pracę mnóstwa wolontariuszy, pracowników KTOZ i ludzi adoptujących. To miejsce przywraca wiarę w nasz świat. Pozdrowienia od Timura, który wczoraj znalazł nareszcie swój dom.”
“Bardzo mili pracownicy. Polecam przynieść im ciuchy, talerze i wszelkie rzeczy, które są Wam zbędne. Bardzo chętni z uśmiechem na twarzy przyjmą i są bardzo wdzięczni.”
“Polecam,czyste pokoje,kuchnia,ciepła woda,spokoj,blisko czerwonego szlaku,dla wędrujacych MSB dobre miejsce na nocleg.”
“Jeden z nowocześniejszych i najlepszych schronisk dla bezdomnych.”
“Za 60zl mogłem odpocząć w bardzo wygodnym łóżku, za 70zl w czystej pościeli ale miałem śpiwór. Bardzo przyjemne miejsce, właścicielka bardzo miła. Okolica piękna. Nie jest to hotel ale dałbym 4gwiazdki za obsługę. POLECAM”
“Niektórzy to powinni się zastanowić co oceniają schronisko czy hotel 5 gwiazdkowy. Pokoje są czyste i fakt nie ma w nich gniazdka ale można doładować telefon w głównej sali i nie tylko tam. Ceny i jedzenie jak to w schroniskach tanio nie jest ale gdzie jest? Frytki za 19 PLN to trochę jednak dużo. Jak nie chcesz nie ma problemu wziąć wrzątek i zrobić sobie samemu jedzenie a jest tam pełno miejsca. Toalety może nie najnowsze ale czyste, na piętrze dla nocujących mam wrażenie, że nowsze. Nieprawda, że nie ma zasięgu jest ale nie każdej sieci co można sprawdzić zanim napiszę się arbitralnie, że nie ma zasięgu. Także bardzo dobry zasięg jest t-mobile, orange też działa. W kwestii ciśnienia w prysznicu to problem dotyczy tylko żeńskiego prysznica, w męskim było ok, więc może to jakaś chwilowa awaria. Pewnie dopóki ktoś tego nie zgłosi to nie będą wiedzieć ale zawsze lepiej napisać opinię. Jak na ilość osób w sezonie to moim zdaniem działa bardzo dobrze, przecież tam można dojść z nawet wózkiem więc masa ludzi decyduję się na spacer tylko do schroniska, co generuję w wakacje olbrzymi ruch. W godzinach szczytu można zamówić napoje w osobnym barze, trochę schowanym (na lewo po wejściu) trochę szybciej. Moim zdaniem normalne schronisko, kilka fajnych rzeczy ma, jak na przykład koce do siedzenia na zewnątrz w chłodniejsze dni. Po 18-19 już jest luźno. Byłem tam, spałem też jak na ten tłum to obsługa jest cierpliwa i miła (przynajmniej dla mnie).”
“Przepiękne, klimatyczne schronisko, z przepysznym jedzeniem, wspaniałą atmosferą i czyściutkimi pokojami. Dzięki temu, że trzeba specjalnie dołożyć drogi, żeby do niego dojść- jest tu bardzo intymnie i choć widoki nie są tak spektakularne, jak w pozostałych schroniskach, naprawdę warto!”
“Zacznę od tego że nie rozumiem niektórych opinii. Spaliśmy w schronisku z 11 na 12 listopada. Łóżka wygodne, cieplutko, czysto. Jedzenie bardzo smaczne (żurek, jajecznica), a bułeczki jeszcze ciepłe. Wiadomo że ceny nie należą do najniższych ale to schronisko. Ogólnie schronisko z klimatem. Jedyny minus to fakt że tak ciężko zarezerwować tam nocleg w okresie letnim. Ale będziemy próbować i chętnie wrócimy.”
“W 2020 roku zaadoptowałam pieska Bezika za co jestem niezmiernie wdzięczna bo ukoił mój ból po stracie poprzedniego myślałam że nie będę w stanie pokochać innego psa tak jak moją Lusię a jednak Bezik jest przekochanym pieskiem kocham go bardzo I nigdy nie pozwolę go skrzywdzić schronisko zrobiło na mnie dobre wrażenie był akurat lipiec i było bardzo gorąco pieski miały wodę i karmę, schronisko położone jest w dobrym i ładnym miejscu z dala od autostrad.między polami i pani kierowniczka bardzo miła do tej pory wysyłam im co kilka miesięcy zdjecia Bezika jest OK”
“Miejsce dla porzuconych i bezdomnych zwierzaków,które dzięki ludziom tutaj pracującym oraz Wolontariuszom mają szansę na znalezienie nowego, kochającego domu. Również w schronisku otrzymują miłość, której nie zaznały wcześniej lub która została im brutalnie odebrana poprzez np.porzucenie przez właściciela...Warto przyjechać i samemu pomóc, np. spacerując z pieskami :)”
“Fantastyczne, niewielkie, klimatyczne schronisko. Wspaniała oferta gastronomiczna, przepyszna szarlotka i mocna prawdziwa kawa. Przy deszczowej pogodzie można usiąść w ciepłej, przytulnej sali jadalnej. Podczas słonecznej aury warto zjeść przy stołach na dworze i podziwiać widoki. Dostępne są bezpłatne leżaki, dwa miejsca na duże ogniska, nad jednym sporej wielkości ruszt. Jak na schronisko ceny za jedzenie nieprzesadzone. Personel uśmiechnięty, panuje tu rodzinna, ciepła atmosfera. Schronisko oferuje także miejsca noclegowe. Na pewno wrócę tu zawsze gdy będę w pobliżu.”
“Och, Schronisko PTTK na Turbaczu to prawdziwa perełka w sercu Gorców! To miejsce ma w sobie coś magicznego, coś, co sprawia, że czujesz się jak w domu, nawet jeśli jesteś setki kilometrów od niego. Już samo dojście do niego to przygoda – w zależności od szlaku, idziesz przez bukowy las, by nagle wyjść na otwartą przestrzeń, a tam, na polanie Wolnica, wita cię ten majestatyczny budynek. Gdy stajesz u jego progu, od razu wiesz, że to nie jest zwykłe schronisko. Ma w sobie ducha historii, a jednocześnie tętni życiem. Drewniana, solidna konstrukcja, pięknie wkomponowana w otoczenie, zaprasza do środka. A wewnątrz... to jest coś, czego nie da się opisać słowami, to trzeba poczuć. Zapach pieczonych pierogów, szum rozmów turystów, trzaskanie drewna w kominku. To jest ta chwila, kiedy zrzucasz plecak z ramion i wiesz, że dotarłeś do celu. Coś, co zawsze mnie zachwyca, to ludzie. Obsługa jest przesympatyczna, zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. A współtowarzysze podróży? Z każdym można zamienić słowo, posłuchać opowieści z innych szlaków. To wspaniałe, jak góry łączą ludzi. Wieczory spędzone w jadalni, z kubkiem gorącej herbaty z cytryną, to najlepsza nagroda po całym dniu wędrowania. Widok na zachodzące słońce, które maluje niebo nad Tatrami na tysiące odcieni czerwieni i pomarańczy, jest po prostu niezapomniany. Schronisko oferuje wszystko, czego potrzebujesz. Od wygodnych łóżek po ciepły prysznic, co w górach jest na wagę złota. Kuchnia to osobny rozdział. Gorąca zupa czosnkowa, bigos, a do tego kultowe jagodzianki! To idealne paliwo przed kolejnym dniem wędrówki. Nawet jeśli szlak był wymagający, to po takim posiłku wracają siły i optymizm. Nie można też zapomnieć o jego lokalizacji. To istna baza wypadowa! Można stąd wyruszyć na Gorc, na Kudłoń czy na sam szczyt Turbacza. Ale równie dobrze można po prostu usiąść na ławce przed schroniskiem i podziwiać widoki. Panoramy, które stąd roztaczają się na Tatry, to coś, co zapiera dech w piersiach. Widać Rysy, Giewont, całe pasmo! W bezchmurny dzień ma się wrażenie, że można je dotknąć. To schronisko ma w sobie duszę. To nie tylko budynek, to miejsce spotkań, opowieści i niezapomnianych chwil. Kiedy stąd schodzę, zawsze czuję w sercu tęsknotę. Wiem jednak, że wrócę tu nie raz. Turbacz to nie tylko góra, to też to schronisko, które sprawia, że czujesz, iż należysz do tej górskiej społeczności. To po prostu mój drugi dom.”
“Od jakiegoś czasu myśleliśmy o adopcji pieska. Wypełnialiśmy kilka ankiet adopcyjnych, wszystkie bez odzewu. Pojechaliśmy do schroniska w Katowicach, gdzie bez umówionej wizyty nie można było nawet obejrzeć żadnego psa. Przed adopcja trzeba było odbyć spacery zapoznawcze, wizytę przedadopcyjna, a i tak schronisko miało prawo do wyboru najlepszego domu. W schronisku w Chełmku jest całkiem inaczej, można psy obejrzeć, wyprowadzić, są chętni do ich przekazania do adopcji. Dzięki temu mamy wspaniałego małego przyjaciela, który nam towarzyszy każdego dnia.”
“Gorąco polecam to miejsce jak coś chciałby przygarnąć Pieska! Bardzo miła obsługa której widać że zależy na dobru zwierząt i że to co robią to nie tylko praca lecz powołanie. Tu naprawdę zależy wszystkim by znaleźć nowy dom dla piesków. My już w domu cieszymy się z pieska z tego miejsca i polecamy wszystkim.”
“Wspaniałe jedzenie, czas oczekiwania bardzo krótki, przepiękny widok, obsługa bardzo miła, miejsce parkingowe pod schroniskiem. Od roku to nasze miejsce, które zawsze odwiedzamy będąc na Podhalu. Serdecznie polecam!”
“Dobre miejsce by uciec od zgiełku miasta, a przy okazji mieć blisko do centrum czy na szlak. Ładne widoki, pyszne piwko grzane i przesympatyczna obsługa, która nadaje temu miejscu świetny klimat:) Dzięki nim wszystko chodzi jak w zegarku, mimo tego, że podczas redyku przewinęło się tam sporo ludzi, to świetnie sobie radzili. Bardzo dobrze nam się tam spędziło czas, dziękujemy i będziemy polecać :) Trzy Panie z Trójmiasta :)”
“Miejsce znamy bardzo dobrze od lat,nigdy nie mocowaliśmy, zawsze korzystaliśmy tylko z dań obiadowych. Praktycznie wszytko co zamówiliśmy było bardzo dobre i domowe( kotlet z piersi w panierce, rosół, placki, pierogi flisaka,domowa lemoniada, kawa ) jednak najlepsze były pierogi z jagodami oraz pstrąg średni mistrzostwo. Jedyne co było średnie to zestaw surówek w szczególności z kapusty dla tego też kolejnego dnia jak wróciliśmy ponownie na obiad już ich nie zamawialiśmy. Najlepsze miejsce w Sromowcach aby zjeść spokojnie obiad.Piękny widok oraz fajny plac zabaw dla dzieci sprawił że spędziliśmy tam dużo czasu.”
“Małe, ale znane, historyczne i klimatyczne górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w zachodniej części Gorców, na grzbiecie ciągnącym się od Turbacza do Rabki, na wysokości 968 m n.p.m. Niestety ceny dań i potraw wysokie, aż do przesady.”
“Świetne miejsce - polecam, nie tylko na pobyt z noclegiem, ale również jako idealne miejsce na smaczny posiłek podczas wędrówki na szlaku. Pokoje czyste, dobrze zorganizowane miejsca do spania, wyjścia USB pod ładowarki ;) Cały obiekt w nowoczesnym wydaniu oddaje klimat typowego schroniska. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.”
“Spędziliśmy w schronisku dwie noce w pokojach dwuosobowych. Miejsce ma niepowtarzalny klimat i typową górską atmosferę. Mieliśmy pokój dwuosobowy z dostawką – tej opcji raczej nie polecam, bo zajmuje dużo miejsca i robi się trochę ciasno. Pokoje czyste, standard schroniskowy, ale jest wszystko, czego potrzeba. Łazienki również czyste, bez kolejek. Obsługa miła, i pomocna. Jedzenie nam smakowało, choć porcje mogłyby być trochę większe.”
“Super miejsce, blisko miasta. Piękna okolica. Dobre warunki lokalowe. Miejsce na ognisko. Czysto i cena nie do pobicia. Polecam!”
“Polecamy ogólnie bardzo dobra obsulga, dobra jakość i ceny jak na środek niczego. Pomimo złych opinii odnośnie cen my uważamy że są okej!!! Pyszna kwasnica+ dobre naleśniki + 2 grzańce za 100pln.”
“Wspaniale miejsce, idealne na bazę wypadowa w góry. Przemiły pan kierownik”
“Przepyszne jedzenie! Jest przyjemnie, są gey planszowe, gitara, pianino i gorąca dobra herbata! W schronisku da się poczuć autentyczny luz, a i ono nie przybiera mocnej komercyjnej formy.”
“Pyszne jedzenie, ceny bardzo dobre. Obsługa bardzo miła. Zjeść można nie tylko w środku, ale też na zewnątrz i cieszyć oko pięknymi widokami. Pod schroniskiem piaskownica i trochę zabawek. Córce bardzo smakowały naleśniki z serem na słodko. Na miejscu toaleta. Można płacić jedynie kartą. Na miejscu można też kupić książeczki PTTK na pieczątki za 10 zł (obok okienka do przyjęcia zamówień można znaleźć aż 4 różne pieczątki). Bardzo polecam!!”
“Polecam. Świetne miejsce wypadowe, bardzo dobrze wyposażone, czysto, wyremontowane, miejsce, żeby spotkać się wieczorem całą ekipą. Basen blisko:)”
“Schronisko na Luboniu Wielkim ma niepowtarzalny klimat – to miejsce, do którego chce się wracać. Sam budynek, choć niewielki i dość prosty, ma w sobie ogromny urok i ducha dawnych schronisk PTTK. Z okien roztacza się piękny widok na Beskid Wyspowy, a przy dobrej pogodzie można podziwiać nawet Tatry. Obsługa jest bardzo życzliwa, a atmosfera przyjazna – czuć, że to schronisko prowadzone z pasją. W środku panuje domowy nastrój, a wieczory spędzane przy herbacie czy ciepłym posiłku smakują tu wyjątkowo. Samo wejście na Luboń Wielki to świetna wycieczka – szlaki są ciekawe, a droga przez rezerwat „Luboń Wielki” z gołoborzami robi duże wrażenie. To idealne miejsce zarówno dla turystów, którzy chcą się zatrzymać na chwilę, jak i dla tych, którzy szukają noclegu w górach. Podsumowując: schronisko na Luboniu Wielkim to prawdziwa perełka w Beskidzie Wyspowym – skromne, ale klimatyczne, z przepięknymi widokami i świetną atmosferą.”
“Lokalizacja schroniska na stoku z przepięknym widokiem na Tatry. Polecam widok z tarasu za schroniskiem. Równie piękny widok mieliśmy z naszego pokoju. Budynek schroniska duży ale w środku przyjemnie. Obsługa miła, pokój 3 osobowy mały ale czysty z umywalką. Łazienki i WC są na korytarzu. Jedzenie, które zamówiłem podane szybko i smaczne.”