Przegląd katalogu
- 99 Łączna liczba firm
- 4.0 Średnia ocena
- 93% Z opiniami
- 43% Ze zdjęciami
Znaleziono 99 wyników
Przeglądaj biuro podróży w Lublinie, Lubelskie. Skorzystaj z tego katalogu, aby porównać oceny, opinie, zdjęcia, godziny otwarcia, adresy i dane kontaktowe. 99 wyników w Lublinie, Lubelskie. Średnia ocena 4.0/5 na podstawie 41,316 opinii i ocen.
“Współpraca z Panem Adamem Podkową od wielu lat jest prawdziwą przyjemnością. W ostatnim czasie Pan Adam był przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie dla mojej klasy. Był to spaer tematyczny "Wyjątkowy czar i magia oraz ponadczasowy charakter lubelskiego Ogrodu Botanicznego UMCS - z historią w tle" w ramach programu edukacyjnego "Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego Miasta!" Uczniowie poznali ciekawą roślinność występujacą w Ogrodzie Botanicznym oraz to jaką rolę pełniły i pełnią wybrane rośliny w naszym życiu . Pan Adam Podkowa posiada również ogromną wiedzę historyczą. W czasie W czasie wycieczki Pan Adam nawiązywał również do historii. Jego pasja, sposób przekazania informacji a także otwartość na zadawane pytania to ważne cechy, które charakteryzują Pana Adama. Uczniowie byli zachwyceni. Polecam.”
“Wspaniała parafia. Kapłani z prawdziwego powołania.”
“Niezwykle ciekawe miejsce dla Wielbicieli kaktusów i wielu innych gatunków roślin egzotycznych zgromadzonych w Szklarniach Ogrodu Botanicznego UMCS Lublin - Polecam!”
“Ciekawe miejsce, jeśli będziecie mieli po drodze, warto się zatrzymać”
“Dumnie wznosi się na Placu Litewskim, jakby Marszałek właśnie zatrzymał Kasztankę, by spojrzeć na miasto, które tak wiele przeszło. Odsłonięty 10 listopada 2001 roku, powstał według przedwojennego projektu Jana Raszki z 1937 roku – legionisty i przyjaciela Piłsudskiego. Statua konna, wysoka na ponad 7 metrów, to nie tylko dzieło sztuki – to symbol pamięci, odwagi i niepodległości. Marszałek w długim płaszczu, z wodzami w dłoni, zdaje się mówić: „Pamiętajcie, skąd przyszliście”. A cytaty na cokole przypominają, że historia to nie tylko przeszłość – to zobowiązanie..”
“Jak na sanki z dziećmi to nie ma lepszego miejsca w Lublinie”
“Świetne biuro podróży! Pani Marta jest niesamowicie pomocna, cierpliwa i zawsze doradzi najlepsze opcje. Dzięki niej cała podróż będzie ZAWSZE idealnie zorganizowana i bezproblemowa. Z czystym sercem polecam to miejsce każdemu. Daje najwyższe noty.”
“Doskonałe miejsce na wszelaką aktywność, Rolki rowery hulajnogi no i spacery . Polecam”
“Pomnik Józefa Czechowicza w Lublinie to jedno z tych miejsc które nie krzyczą o uwagę lecz zapraszają aby na chwilę zwolnić. Stoi na placu jego imienia dokładnie tam gdzie poeta zginął podczas bombardowania miasta w 1939 roku. To nadaje całemu miejscu wyjątkową i bardzo osobistą atmosferę tworząc wrażenie że historia i poezja spotykają się tu w jednym punkcie. Sam monument jest prosty lecz bardzo wyrazisty. Tworzą go masywne granitowe bloki ustawione pod lekkim skosem a na jednym z nich umieszczono relief twarzy Czechowicza. Nie ma tu patosu ani przesady jest za to cisza skupienie i ta charakterystyczna surowość która w naturalny sposób skłania do refleksji. Całość świetnie współgra z otoczeniem i sprawia że chwila spędzona przy tym pomniku naprawdę zostawia w człowieku ślad. To miejsce sprzyja refleksji pozwala poczuć ducha miasta i przypomina jak ważną postacią był Czechowicz dla Lublina. Jeśli ktoś lubi literaturę lub szuka spokojnego zakątka z odrobiną historii zdecydowanie warto tu zajrzeć.”
“Zamek w Lublinie to jedna z najważniejszych wizytówek miasta i jedna z najstarszych rezydencji królewskich w Polsce. Choć często bywa kojarzony z okresem pałacowym ze względu na swoją neogotycką architekturę, jest to obiekt o bogatej historii obronnej i rezydencjonalnej.”
“Polecam to miejsce a śpiew pani organistki jest przepiękny”
“Ślub to piękny moment w życiu każdego, dorosłego człowieka. W tym kościele, Ten moment, na pewno warty jest zapamiętania”
“Kościół do którego chce się chodzić. Sympatyczni kapłani i siostry. Plus za brak polityki w kościele.”
“Miejsce klimatyczne, acz nowoczesny design. Duża przestrzeń. Wszechstronny zakres działalności .”
“Bardzo ciekawe muzeum w którym pracują pasjonaci, gorąco polecam.”
“Polecam plac w każdą ostatnią niedzielę gdyż odbywaja się tam targi staroci. Na codzień też pięknie”
“Bardzo ciekawy zabytek. Zdecydowanie warto odwiedzić podczas wyprawy po Lublinie. Warto również sprawdzić, w jakich godzinach świątynia jest otwarta aby można było zwiedzić wnętrze.”
“Ksiądz proboszcz jest świetny, a jego kazania są bardzo mądre i na czasie. Fajne jest też to, że śpiewa całą końcową pieśń wraz z wiernymi, a to mało spotykane. Lubię tam chodzić do kościoła.”
“Super kościółek odnawiany w środku nie za duży parking”
“Piękne miejsce. Nietypowy przykład renesansu lubelskiego. Wnętrze z pięknym i zabytkowym ikonostasem oraz bardzo piękne piece ;-). Warto zobaczyć...polecam”
“Bilety kupiliśmyw kasie, mimo iż zwiedzaliśmy zamek w niedzielę to nie było tłumów. Ekspozycje są dobrze opisane, można ściągnąć audioprzewodnik na telefon, warto mieć słuchawki. Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest tylko po wcześniejszym umówieniu.”
“Byliśmy 02.08 i było miło, sympatyczne 3 młode Babeczki :) skierowały nas na właściwy tor zwiedzania czyli na Rynek 8. Spędziliśmy ponad 2 godziny z przemiłą Panią przewodnik. Miła pamiątka z pierwszego pobytu w Lublinie. Dziękujemy i pozdrawiam”
“Miejsce upamiętniające polską historię,straszną historię. Człowiek popada w tym miejscu w zadumę i smutek, ale trzeba o takich faktach historycznych pamiętać. Polecam przyjść tutaj. Jest miejsce na zaparkowanie samochodu.”
“Kościół Garnizonowy. Wejdź, zobacz, pomódl się i sam oceń.”
“Nie moja parafia, ale lubię tam chodzić. Duży parking. Kościół z cudowną atmosferą. Super księża, z ich kazaniami i spowiedzią. Podczas dawania komunii jeden ksiądz zawsze daje komunię na rękę.”
“Kościół nie jest zabytkowy , raczej odwiedzający nie powinni nastawiać się na zwiedzanie , chociaż jest tu piękny i bardzo ciekawy ogród różańcowy.”
“Niechaj będzie Pochwalony Jezu Chrystus. Takim pozdrowieniem zwracam się do wszystkich wszak o Boży Kościół chodzi ale widzę i słyszę,że to już nie Dom Boży ale zbór protestancki szykują nam nasi czcigodni pasterze. Cichaczem usuwają część Matki Bożej (1sza sobota ) a zapraszają protestanta świeckiego aby ręce na ludzi nakładał i ducha ...? Przywoływał? Pewnie jestem już za stara i źle pojmuję prawdy wiary ale według katechizmu kościoła katolickiego blogoslawić może tylko kapłan. Zapytuję więc proboszcza i kapłanów co od teraz będziecie robić jeżeli Wam lider Wspólnoty Głos Pana Marcin Zieliński lud Boży paść będzie? Od kiedy świecka osoba prowadzi modlitwy o uzdrowienia? Czy w naszej parafii MBR księży już nie ma? Dlaczego sami ludzi nie uczucie prawd wiary że komunia na rękę to grzech śmiertelny. Profanacja ciała Pana Jezusa partykuły opadają na podłogę Szafarze świeccy ściągają no siebie swoje rodziny i parafię przekleństwo. Czytać czytań nie godzi się kobietom... za to wszystko i za wszystkich ludzi będziecie Wy Kapłani odpowiadać. Jesteście z tego zadowoleni? Modlę się za Was o oświecenie prawdziwego Ducha Świętego aby zlał wszelkie łaski i poświęcił rozum. Z Panem Bogiem”
“Warsztaty prowadziła cudowna Esterka - Amelka. Idealne dla dużych i małych. Publiczność mocno zaangażowana. Dużo humoru ale i merytorycznych treści. Bardzo dobrze spędzony czas ! Uważajcie na parking tuż przy muzeum - jest on tylko dla mieszkańców.”
“Kościół piękny bo z wiernymi, ale wystarczy urlop organisty a jakby była garstka ludzi do czynnego uczestniczenia we Mszy Świętej. Mino telebimu w tak pięknej kaplicy polecałbym zakupienie jednakowych śpiewników z numerami przy każdej pieśni plus fizyczne tablice przy ołtarzach z numerami pieśni na dany dzień (nie sam wymyśliłem to a takie rozwiązanie już spotkałem. Bo nie ma nic piękniejszego jak wierni uczestniczący czynnie. W naszych czasach odchodzi się od śpiewania i tańczenia co powinno być moim skromnym zdaniem od przedszkola uczone. Poprzez taniec i śpiew przekazywana jest kultura i obyczaje narodu.”
“Przestronny kościół, bardzo dobre rozlokowanie miejsca (ułożenie po obwodzie) dużo dostępnego miejsca dla rodzin z wózkami, można swobodnie się rozlokować w trakcie mszy świętej.”