Nieziemsko pyszne jedzenie! Polska kuchnia w najlepszej jak dotąd odsłonie w Poznaniu. Śledź na blinie jako przystawka to najlepszy śledź w moim życiu. Pyza z boczniakiem i sosem wiśniowym 10/10, każdy deser był przepyszny, wszystko w punkt. Na pewno wrócimy!
Zdjęcia
Opinie
-
Kalina Klimenko ★★★★★
-
Agata Smorawska ★★★★★
Miejsce wybrane na podstawie pozytywnych opinii, które w 100% również potwierdzam. Byliśmy w czwartek przed godziną 19, wszystko było pyszne, mimo sporej ilości osób w lokalu czas oczekiwania przyzwoity. Kubki smakowe dopieszczone, pysznym deserem i dobrą kawą.
-
Łukasz Grabowski ★★★★★
Jest to "must go" dla każdego, kto lubi regionalną kuchnię. Specjalność tego miejsca, czyli szarpana kaczka podana w wielkiej pyzie na modrej kapuście w sosie - po prostu sztos. Desery mają również obłędne i nie wiem do końca, czy lepszy był pomarańczowy creme brulee, czy ich deser "spod lady" (dzisiaj były to owoce pod kruszonką). Oba desery to istna petarda. Kawa podana do deserów również była bardzo dobra. I mimo, że carpaccio wołowe podane na przystawkę było ewidentnie przesolone (kucharz chyba zakochany), to ogólnie z czystym sumieniem mogę polecić ten lokal. Idźcie, bo naprawdę warto!!!
-
Grzegorz ★★★★★
tl;dr - super odkrycie, wyśmienite jedzenie Modra na mojej liście „Do odwiedzenia” znajdowała się od lat. Z jakiegoś powodu nigdy nie mialem okazji odwiedzić. No i teraz żałuję, bo to moje wielkie odkrycie ostatnich kulinarnych wycieczek. Załapałem się na menu lipcowe. Zacząłem od przystawki - sałatki z soloną piersią kaczki i prażonymi pistacjami. Prócz tytułowych, w sałatce znalazły się też między innymi maliny, czy porzeczki. No i wow, świetne połączenie (widoczne na zdjęciu). Wytrawne smaki przełamane słodyczą świetnie dodają głębi temu daniu. To, co idealnie je dopełniło, to crunch z kaczych skórek - chyba najprzyjemniejszy element tej pozycji. Absolutnie mocna pozycja, która zapala apetyt na to, co może nadejść później. Chociaż przyznam, że pistacji nie czułem jakoś bardzo, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Side note: Miałem też okazję spróbować blina z sałatką z marynowanymi rakami. Również bardzo mi smakowało! Następnie przyszła pora na danie główne - szarpaną kaczkę w pyzie i wiśniach. Danie było prawie idealne. Solidna porcja, świetne (zresztą - klasyczne!) połączenie kaczki i wiśni. No i powrót wspomnianego wcześniej crunchu. Czego brakowało? Jak na mój gust: wolałbym kapustę w innej formie, tj. podaną obok. Wszystko upakowane do pyzy, otoczone sosem prezentowało się naprawdę świetnie (co zresztą można zobaczyć na zdjęciu), ale chyba wolę mieć możliwość dozowania (lol) kapusty samodzielnie bez dekonstrukcji całej kompozycji. No ale to szczegół, bo ogólnie to nie mam nic do zarzucenia temu daniu. Pora na deser. Postawiliśmy na pomarańczowe creme brule. Generalnie nie jestem fanem tego deseru, ale jeszcze mniej lubię bezy, które były alternatywą w tym menu. No i jak dobrze, że to zrobiłem! Totalnie pozytywne zaskoczenie. Idealnie opalone, perfekcyjnie słodkie (nie za słodkie!) i doskonale kremowe. Świetne dopełnienie wizyty. Jeśli chodzi o minusy, czy raczej uwagi, to mam dwie. Pierwsze zastrzeżenie to liczba napojów. Na plus na pewno wybór wina, choć nie mieliśmy na nie ochoty, więc sporo opcji odpadło. Wybraliśmy spritzer w wersji alkoholowej. Był bardzo dobry, ale nie było za bardzo do niego alternatyw (biorąc pod uwagę opcje alkoholowe). Dobrze byłoby mieć z czego wybierać, jeśli chodzi o alternatywne pozycje z procentem (drinki). Druga kwestia, trochę niezręczna i dotyczy komfortu. O ile była obsługa poprawna, tak trochę momentami czuliśmy się niezaopiekowani. Wieczór był bardzo gorący, klimatyzacja na sali była wyłączona. Poprosiliśmy i została oczywiście włączona na naszą prośbę, ale uważam, że to powinien być standard w takie dni! Generalnie sprowadzam to do tematu zaopiekowania się gośćmi i dbania o komfort. Nikt nas też nie zapytał o deser (który chcieliśmy zamówić) - musieliśmy sami prosić o kartę, a później się przypominać, bo osoba kelnerska zapomniała jej przynieść. Oczywiście to są drobne potyczki i jestem absolutnie świadom, że to się zdarza. Po prostu widzę tutaj trochę miejsc do poprawy. Podsumowując - bardzo udana wizyta, zdecydowanie będę wracał!
-
Agnieszka Jankowska ★★★★★
Jedzenie pyszne. Wspaniałe połączenia smakowe. Napar imbirowo-pomarańczowy dobry. Obsługa bardzo miła. Jedyne co to stolik mógłby być przetarty (lepka plama na środku), a kaczka cieplejsza - szybko ostygła zaserwowana na zewnątrz. Na wstępie dostaliśmy malutkie czekadełko.
-
Andrzej *** ★★★☆☆
Bardzo mi przykro, że daję tylko trzy gwiazdki ale słynna pyza z kaczką niestety mi nie smakowała. Kapusta była zbyt octowa i twarda, wiśnie ani słodkie ani kwaśne, a sos miał za mało smaku, soli i treści. Pyza (u nas zwana pampuchą) świetna, ale nie uratowała potrawy. Deser był smaczny. Atmosfera i obsługa też były w porządku.
-
Marta Heinich ★★★★★
Od samego wejścia czujesz domowy klimat, miłe powitanie obsługi, wystrój klimatyczny, widać że jest to miejsce z pasją i sercem, obsługa super, jedzenie obłędne ! Żałuję że nie mieszkam w Poznaniu i nie mogę kosztować tych dań częściej ale za to jest powód by do tego Poznania wrócić :) trzymajcie tak dalej, miejsce rewelacyjne polecam każdemu kto chce dobrze i smacznie zjeść :) pozdrawiam
-
robert patynski ★★★★★
Fantastyczna kaczka podana w wielkiej bezie, żadna babcia by się nie powstydziła tego dania. dobrze dobrany pinot noir. Baranina wyśmienita z lekką nutą wschodu. Galarcik przewybornie zbalansowany dodatkami. ciut mały wybór deserów, na które w sumie i tak nie ma już miejsca po starterze i głównym daniu. dobre espresso na koniec. ogólnie bardzo sympatyczne miejsce w szczególności dla kogoś kto chce spróbować poznańskich regionalnych specjałów. Wybór padł dzieki wizycie Roberta Makłowicza i na pewno tu powrócimy, gdyż jedzenie wyborne, a i ceny bardzo rozsądne. otwarta kuchnia i atmosfera dopełniają bardzo pozytywne odczucia. POLECAMY !!!
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Modra Kuchnia?
Modra Kuchnia znajduje się przy Mickiewicza 18, Jeżyce, 60-834 Poznań, Wielkopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Modra Kuchnia?
Można skontaktować się z Modra Kuchnia pod numerem +48 730 223 387
Jak można dotrzeć do Modra Kuchnia?
Do Modra Kuchnia można dotrzeć, korzystając z poniższego linku