Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie
“Miałam okazję uczestniczyć w oprowadzaniu po terenie byłego obozu w Żabikowie. Warto odwiedzić to miejsce i uczcić pamięć zmarłych tam osób. Samo zwiedzanie z panem przewodnikiem było bardzo wartościowym doświadczeniem. Opowiedziana przez niego historia zapada w pamięć i inspiruje do refleksji. Wizytę wzbogaciły także świadectwa innych osób, które również uczestniczyły w oprowadzaniu. Bardzo doceniam inicjatywę muzeum oraz ogół pracy muzealnego zespołu.”