Kościół św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej
“Piękny Kościół i plac wokół nigo”
Znaleziono 9 wyników
“Piękny Kościół i plac wokół nigo”
“Bardzo ładny i przytulny Kościółek Usytuowany w centrum Kochłowic ( dzielnicy Rudy Śl. ) wybudowany w 1806r w stylu późnobarokowym został konsekrowany 26 października 1806 przez księdza proboszcza kanonika Jerzego Przybyłę. W dniu 19 grudnia 2008 r. kościół został ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes Przedmiotem kultu jest grota lurdzka, poświęcona 8 grudnia 1904 roku Ciekawe jest wyposażenie świątyni barokowo-klasycystyczna ambona z baldachimem z XVIII wieku, barokowa kamienna chrzcielnica i mieszczące się w kruchcie kamienne chrzcielnice wykonane w stylu późnobarokowym.”
“Kościół znajduje się trochę na uboczu, ale warto do niego zajrzeć. Razem z okolicznymi zabudowaniami tworzy naprawdę piękny zespół i jest świetnie zachowany. Ciemna cegła kościoła przywołuje na myśl wiele przykładów śląskiej architektury, lecz wieża przypomina raczej kościoły pomorskie i warmińsko-mazurskie. Wielkie wrażenie zrobiły na mnie reliefy w portalach wejściowych, nie tylko na froncie, ale i z boku świątyni. Wnętrze również jest unikatowe, z płaskim, wymalowanym w całości sklepieniem (nawiązującym w stylu do malarstwa bizantyjskiego i ruskiego) i bogato zdobionymi kolumnami (które z kolei przypominają architekturę romańską). Połączenie i zabawa stylami wyszła tutaj naprawdę świetnie.”
“Ładny i mały kościół. Brakuje tylko miejsc parkingowych i trzeba szukać gdzie obok Biedronki czy Aquadromu.”
“Niewielki ale bardzo zadbany kościół, środek kościoła bez zarzutu czysty, ładny i ładnie zrobiony. Z tyłu kościoła kaplica , parking dla samochodów.”
“Jest to bardzo dobra szkoła na wysokim poziomie obok szkoły znajduje się ośrodek szkolenia kierowców”
“Dokładnie 12 lat temu kończyłem technikum elektroniczne. Nie wiem jak teraz ale kiedyś był bardzo wysoki poziom i dużo wymagano od ucznia. Można powiedzieć, że na studiach miałem lżej niż tutaj. Niestety praktycznej wiedzy tutaj nie uczono tylko teoria, teoria i jeszcze raz teoria. Mimo wszystko polecam tę szkołę wszystkim co chcą przygotować się do dalszej edukacji. Jeśli chodzi o praktykę to bardziej polecam naukę z YouTube'a niż ze szkolnych podręczników.”
“Pełna profesjonalność, empatyczna obsługa!”
“Jestem pełen uznania dla pracowników potrzebowałem kilku części tłumika do Peugeot 107 bez problematycznie zostałem załatwiony telefonicznie poinformowany kiedy mogę odebrać części jak również cena bardzo przystępna A poza tym co mi zależało bardzo szybko dwie godziny oczekiwania gorąco polecam tym bardziej że Panowie zapewnili mnie do innych samochodów które posiadam nie ma problemu z uzyskaniem. Poświęcili bardzo dużo czasu na wyszukiwanie oryginałów i zamienników super obsługa dziękuję. Polecam dla innych którzy preferują Zrób to sam”