Przegląd katalogu
- 711 Łączna liczba firm
- 3.9 Średnia ocena
- 90% Z opiniami
- 69% Ze zdjęciami
Znaleziono 711 wyników
Przeglądaj muzeum w województwie Pomorskim. Skorzystaj z tego katalogu, aby porównać oceny, opinie, zdjęcia, godziny otwarcia, adresy i dane kontaktowe. 711 wyników w województwie Pomorskim. Średnia ocena 3.9/5 na podstawie 305,120 opinii i ocen. Poniższa lista zawiera muzeum z miast takich jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Władysławowo, Wejherowo i innych.
“Troszkę małe ale dla kogoś kto lubi jest kilka egzemplarzy do zawieszenia oka, bilet 20zl dla malego i dużego”
“Z kolekcją akordeonów p. P. Nowaka miałem już sposobność zapoznać się w przeszłości wówczas, gdy była ona (czasowo) wyeksponowana w „Krzywym Domku” w Sopocie przy ul. Monte Casino. Od tego czasu jak przekonałem się naocznie przybyło w jego kolejnych kilkanaście nowych bardzo ciekawych i zapewne też b. cennych eksponatów. Co bardzo ważne doczekały się one aktualnie swojej profesjonalnej (przejrzystej) prezentacji na jednym z pięter Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie. Uważam, że każdy meloman, któremu bliskie jest akurat brzmienie tego typu instrumentu jakim jest akordeon powinien obowiązkowo zapoznać się z tą ekspozycją. Znajdzie w niej niewątpliwie (prawie) cały przekrój instrumentów zaliczanych do tzw. grupy aerofonów. Począwszy od popularnej melodyki, aż po guzikowe wielo regestrowe instrumenty koncertowe. Od prostych rzemieślniczych konstrukcji, aż po takie okazy, które wykonane zostały w renomowanych firmach znanych na całym świecie z produkcji tego akurat typu instrumentów. Charakteryzują się one piękną ornamentyką samej obudowy, miecha, oraz klawiaturą wykonanej najczęściej z plastiku, masy perłowej, lub kości słoniowej. Jestem przekonany, że wszystkim estetom na pewno to muzeum przypadnie do gustu i pewnie za jakiś czas podobnie zresztą jak ja zechcą je powtórnie odwiedzić, aby przekonać się o jakie to nowe eksponaty zostało ono wzbogacone.”
“Parking płatny w okolicy z uwagi na samo centrum Gdańska, warto zaparkować od tyłu budynku - dużo miejsc parkingowych zwłaszcza w godzinach porannych. W ośrodku do zwiedzania 3 piętra. 1 piętro to wystawa interaktywna - wejście tylko o pełnej godzinie z uwagi na ograniczoną ilość miejsc co jest zaleta gdyż nie ma zbyt dużej ilości dzieci korzystających z atrakcji na miejscu i każdy zdarzy podziałać na wszystkich stanowiskach. Koordynacja tutaj naprawdę super - Pani informuje o wszystkim przez Mikrofon. 2 piętro to wystawa stała - łodzie - niestety tutaj nie można nic dotykać także dla najmłodszych raczej szybka wyprawa na tym piętrze 3 piętro to wystawa tymczasowa - my trafiliśmy na temat turbin wiatrowych i energii odnawialnej - dużo interaktywnych stanowisk choć jedno z nich nie działało. Dzieci bawiły się tam doskonale. 4 piętro - bo 2 lub 3 h zwiedzania znajdziesz tam restauracje gdzie można spokojnie odpocząć, coś zjeść i napić się kawy. Jest również szatnia, toalety na każdym piętrze, generalnie bardzo przemyślana i dobrze przygotowana wystawa. Punkt obowiązkowy w trakcie pobytu w Gdańsku. Polecam !!”
“Fajne muzum. Można zwiedzać i też kupić kamienie, naszyjniki, etc. na miejscu. Pomocna Pani sprzedawca pomogła dobrac wisiorki. Cena biletu ulgowego tylko 5zł. Polecam :)”
“Na pochwale zasługuje aranżacja ruiny i jej fundamentów. Uwagę przykuwa Jan Paweł II , który jest ustawiony w miejscu ołtarza i wygląda to jakby odprawiał mszę. Miejsce warte odwiedzenia. Przepraszam o muzeum się nie wypowiem, gdyż nie byłem”
“Świetne nauki gry na instrumentach ;) polecam zajęcia dla gitarzystów z panią Dominiką.”
“Do wizyty tego muzeum zostałem zachęcony przez jednego z przewodników. Na początku zastanawiałem się czy warto. Uznałem że skoro poleca to sprawdzę. Muzeum nie jest duże ale za to bardzo bogate w eksponaty. Ciekawa opcja jest gra dla dzieci przy której dorośli mogą sami dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.”
“Można odwiedzić muzeum usteckie. Na pierwszym piętrze dużo o Ustce oraz budowanych kiedyś w usteckiej stoczni statkach prezentowanych przez modele. Na drugim w trakcie naszego pobytu była wystawa czasowa litografii Picasso. Warto skorzystać w trakcie pobytu w Ustce.”
“Super miejsce .bardzo mi się podobało ,kolejny raz przejeżdżając zajadę odwiedzić,koniecznie”
“Świetna prowadząca i wspaniały świat ptaków. Trzeba być.”
“Nowa atrakcja będzie w przyszłym roku. Wiadomo bilety = zyski = podatki = coś nowego.”
“Albin Makowski to był mój wujek ❤️”
“Ładny zakątek chojnickiej starówki”
“Fajna sprawa polecam wszystkim którzy lubią wojskowe sprzęty szkoda że platne mogło być taniej a nawet za darmo”
“Bardzo ciekawe muzeum warto przyjść i obejrzeć”
“Miejsce z duszą…warte odwiedzenia :))”
“Trochę mało eksponatów choć są ciekawe Bardzo miła obsluga Za tą ceną może być.”
“Polecam z całego serca. Niesamowite podejście do dzieci. Pełen profesjonalizm. Super jakość. Już nie mogę doczekać się kolejnych sesji w naszym przedszkolu. Pozdrawiam”
“Specyficzna biżuteria i nie dla każdego, ale miejsce absolutnie magiczne...Do mnie osobiście przemawia oryginalność i nietuzinkowość. Jeśli ktoś szuka czegoś naprawdę niebanalnego to tylko tutaj. Pamiętam ten sklep jeszcze z dzieciństwa i na przestrzeni lat niewiele się zmieniło- w tym wypadku to zdecydowanie na plus. Warto zajrzeć choćby z czystej ciekawości :)”
“Zanim wyruszysz na szlaki Parku Narodowego, warto tu zaglądnąć. Otrzymasz fantastyczną pigułkę wiedzy na temat przyrody i przyczyn powstania polodowcowego krajobrazu jezior i morenowych wzgórz.”
“Polecam wszystkim wielbicielom Witkacego. Niesamowite miejsce, dające możliwość odczucia bliskość Artysty.”
“Bardzo ładna i zadbana budowla kryjąc w swoim wnętrzu hotel (aktualnie trwa remont) oraz muzeum, które miałem okazję zwiedzić (bilet normalny 20 zł). Muzeum znajduje się a trzech kondygnacjach. Wraz z zakupionym biletem otrzymałem broszurę z opisem i mapką jak się poruszać. Zbiory muzealne bardzo bogate, w przystępny sposób opowiadają o historii regionu. Zwiedzanie zajęło około godziny. Polecam.”
“Najpiękniejszy z całego muzeum.”
“Zabytkowa bramą w poblizu zamku, Młyna zamkowego i bulwarów na Słupią .Gotyk. Stanowi część obwarowan miasta z 14 wieku. Nie można zwiedzić. Stanowi część pomieszczeń muzeum.”
“Warto zobaczyć. Narożna baszta w Lęborku zwana Bluszczową stanowi część miejskich fortyfikacji obronnych z XIV wieku. Powstała w 1363 roku, niedaleko Sanktuarium Św. Jakuba. Jej nazwa związana jest z gęstym bluszczem, którym niegdyś obrastała. W 1855 roku na skutek silnych mrozów bluszcz wymarzł, jednak nazwa pozostała. Sylwetka baszty jest dość nietypowa dla tego rodzaju budowli, ponieważ jej podstawa ma kształt czworoboku, a u góry przechodzi w kształt ośmioboczny.”