Pokój na I piętrze: popękana umywalka, brakujace drzwi pod prysznicem zastąpione zagrzybioną zasłonką, wyłamana spłuczka, brudna wykładzina, za łóżkami kurz, brudne ściany. Po zamianie na pokój na IV piętrze: materac w wyleżaną "dziurą" i wypadająca klamka z drzwi balkonowych. Powyrywane kontakty. Brak oświetlenia na suficie. Na balkonie rozpadające się suszarki i brudne, rozciągnięte linki do suszenia prania. Brak bezplatnej dostepnej przestrzeni do integracji. Bezplatne Wifi tylko w wychlodzonym holu wejściowy i kawiarni. W pokojach wifi nie działa! Wyżywienie ( 12 zł pacjent + 50 NFZ) bardzo złe: margaryna, białe pieczywo, serki topione z promocji, brak warzyw i owoców. Dieta cukrzycowa to twarde kiwi lub ćwiartka grapefruta. Raz kisiel, kilka razy jogurt. Przykładowy biad: dwie kulki ziemniaków, surówka i trzy połówki jajka w sosie chrzanowym. Opłacone posiłki nie są wydawane jeśli nie ma cię przy stole. Wspaniała kadra fizjoterapeutyczna, panie sprzątaczki, lekarz, recepcjonistki, i panie w stołówce. Ludzie którzy ratują obraz całości. Na NFZ przysługują tylko trzy zabiegi, jeden nie dłuższy niż 20 min.
Informacje
Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń to day spa w Ustroń, który stawia na jakość usług i komfort odwiedzających. W ofercie znajdują się m.in. stylizacja rzęs, masaż i relaks. Klienci doceniają dokładność pracy oraz życzliwe, profesjonalne podejście.
Opinie
-
Kasia Czesnar ★☆☆☆☆
-
Bozena Czynciel ★★☆☆☆
Kończę 3 tygodniowy turnus w Danielu. Dziś mam kompletny kryzys związany z jakością posiłków. Dieta lekkostrawna 3 tygodnie to sniadanie składające sie z 2 kawałków pomidora, listek sałaty, gałka twarogu i wędlina drobiowa jakości na którą w sklepie nawet nie spojrze ponieważ sol, masmix i zupy mleczne z tzw.gara, do tego herbata - minutka. W niedziele swieto - kawa zbożowa... Nie rozumiem dlaczego mając ponad 60zl/os. żywieniu zbiorowym nie stać kuchni na większą dywersyfikacje. Na kolację pierogi ( gorszych w życiu nie jadłam) lub makaron z serem i stały zestaw...pomidor, listek sałaty i tzw.wedliny. Żywienie to podstawa zdrowienia....w tym przypadku ta reguła nie działa. Wylałam trochę goryczy ale z utęsknieniem wrócę do swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Ośrodek wymaga remontu i traci PRL. Pochwalić chce personel zabiegowy- niezwykle uprzejmy, profesjonalny i empatyczny, podobnie p. Doktor, pielęgniarki i wszyscy w ośrodku. Duży plus. Liczba zabiegów z NFZ nie powala. Trzeba dokupić jedzenie jesli liczymy na efekt przymusowej banicji z taka kuchnią . Warto tez dokupić owoce, sałatki ..itp.aby zapewnic sobie bilans energetyczny. Coz...moze warto bliżej przyjrzeć sie systemowi rozliczeń NFZ aby naprawdę poza zabiegami można bylo liczyć na poprawę samopoczucia kuracjuszy.
-
Grazyna Michalik ★★★★★
Właśnie wróciłam z sanatorium Daniel w Ustroniu. Fachowa opieka fizjoterapeutów,zabiegi dobrane do mojego schorzenia przez panią doktor w pełni mnie zadowalały, jedzenie bardzo dobre domowe, obsługa sympatyczna. Pokoje czyste , może trochę w stylu PRL ale mi to nie przeszkadzało. Prawie codziennie spacery nad Wisłę Jak się uda to chciała bym wrócić jeszcze raz . Pozdrawiam
-
Mateusz Gajewski ★★★★☆
Jestem obecnie w Danielu. Pokoj studio jedynka(przydzielona przez lekarza,ze wzgledu na chorobe). W pokoju jest zimno,drzwi balkonowe slabo sie domukaja i pokoj narozny. Budynek moze byc;czysto na korytarzach i wszedzie . Panie na recepcji mile grzeczne uczynne . Zabiegi i basen na miejscu . Osoby wykonujace zabiegi przemile sympatyczne osoby (najfajniejsze te,co mowia gwarą) Maly basen i jacuzzi na miejscu . Pani Doktor wspaniala osoba,rzeczowa konktretna Jedzenie sniadanie i kolacja prawie taka sama kazdego dnia -dla mnie wystarczajaca. Kuchnia na miejscu i obiady smaczne. Jest na miejscu kawiarnia, Kawa herbartka ale ciasteczka brak. Wieczorki dwa na poczatku i koncu turnusu. Piekna okolica duzo zieleni Organizowane wycieczki biesiady itd... Osrodek Daniel daleko polozony od miasta ,ale sa skroty i wtedy bez gorek. Ogolnie to w skali 1:5 to moja ocena naciagane 4. Najwazniejsze jest atmosfera osob i milo spedzony czas. Sa osoby mlodsze sa starsze ale zawsze kazdy usmiechniety . Takze nie jest tak zle jak w opiniach. Okolica piekna Zabiegi dobre Jedzenie smaczne Jedyny minus to budynek i pokoje .
-
brzózka t ★★★☆☆
Właśnie dobiega koniec mojego turnusu. Ogólne wrażenia są OK, na duży plus zasługują panie kucharki i kelnerki. Mając dietę cukrzycową obiad był codziennie inny i smaczny, nigdy się nie powtórzył. Baza zabiegowa też OK. Natomiast jeśli chodzi o zakwaterowanie to niestety, budynek wymaga sporego nakładu, by było w nim miło. Na dzień dobry klamka drzwi do pokoju została mi w dłoni, przyklejona do ściany taśmą klejącą kaseta spłuczki, nieszczelne drzwi balkonowe, za to na brak silikonu to chyba Daniel nie może narzekać, bo kabiny prysznicowe są dosłownie nim obsmarowane i to nie tylko w moim pokoju. Duży minus to brak w niektórych pokojach czajników elektrycznych. Są za to na korytarzach, ale czasem trzeba czekać aż ktoś sobie zagotuje, by móc skorzystać. No i u mnie był pod pokojem czajnik, więc codziennie rano i to już przed szóstą rano jak ktoś gotował wodę, była pobudka od szumiącego czajnika. Dla mnie to porażka w 21 wieku.
-
Ewa Gryn ★★★★★
Dopiero niecały tydzień tu przebywam, ale czytając opinie byłam przerażona, a jestem pozytywnie zaskoczona. Pokój 2 osobowy. Całkiem przyzwoity. Dla kuracjuszy z ZUS do dyspozycji jest czajnik i szklanka oraz łyżeczka. Polecam zabrać swoją kawę i herbatę i naprawdę bardzo podnosi to komfort pobytu. Warto też zabrać swój szlafrok z domu, bo na zabiegi wodne chodzi się z pokoju już w stroju i w szlafroku. Wprawdzie na basenie jest przebieralnia i szatnia, ale jest to po prostu wygodne. Natomiast buty sportowe nie są konieczne, ważniejsze są klapki. Bo większość gimnastyk jest na boso, w samych skarpetkach. W ramach ZUS są ćwiczenia indywidualne na sali, ćwiczenia grupowe na sali i ćwiczenia grupowe w basenie. To ma każdy. Pozostałe zabiegi są dobierane pod kątem choroby. W sumie jest 6,7 zabiegów w tygodniu i 4 w soboty. Dużą rolę oczywiście odgrywa nasze wewnętrzne nastawienie, ale fizjoterapeuci naprawdę są zaangażowani i wiedzą co robią i myślę, że jest szansa by po pobycie tu naprawdę odzyskać część przynajmniej zdrowia. Jeśli chodzi o posiłki to jest naprawdę ok. Nie oczekujmy cudów. Ale posiłki są naprawdę domowe. Poza przydzielonym jedzeniem na stole, zazwyczaj jest stolik z drzemem, chlebem dla głodomórw. Poza tym Ustroń oferuje tak dużo dobrych knajpek i restauracji, że dla osób wybrednych na pewno znajdzie się miejsce by uzupełnić kalorie. Ja akurat nie dojadam na mieście. Ale na przykład zazwyczaj biorę dolewkę zupy. Bo naprawdę smacznie kucharki tu gotują. Co jakiś czas jest ciepła kolacja, naprzemiennie z sałatką. Warto też zabrać swoje kijki z domu, jeśli ktoś posiada. Sanatorium ma kawiarnię własną, ale jest ona skromna jeśli chodzi o wybór i krótko otwarta. Ale biuro podróży przychodzi z ofertą wycieczek ( warto mieć przy sobie więcej gotówki, bo wycieczki są ciekawe, ale można za nie zapłacić tylko gotówką). Samo sanatorium pozwala na płatność kartą, ale tylko w recepcji. W kawiarni też o obwiązuje tylko gotowka. Parking jest płatny, miłym zaskoczeniem dla mnie było 50 procent rabatu dla osób z niebieską kartą parkingową. Warto zabrać dodatkowy ręcznik na zabiegi. Sanatorium daje ręczniki, w dodatku nawet je wymienia na czyste, dostaje się też fizeline na zabiegi. Ale wygodniej jest chyba z własnym ręcznikiem. Na pewno zaletą pobytu tu jest to, że baza zabiegowa jest wyremontowana, nie ma nigdy pełnego obłożenia na zabiegach. I to że wszystko odbywa się w jednym budynku. I naprawdę widać troskę wszystkich pracowników o kuracjusza. W dodatku wydaje mi się, że personel jest zgrany między sobą i dlatego też panuje miła atmosfera. W dodatku w pełni zgadzam się że słowami Pani Dorota, Psycholog Kliniczny że ciężkim chorobom towarzyszy też duży stres. I dlatego zakaz rozmów, czy nawet ruchu w grocie solnej to czas by 15 minut się zrelaksować, bez myślenia o problemach. Ja jestem bardzo mocno zadowolona z pobytu. Zawsze można znaleźć minusy, ale w sumie to sanatorium. A niektóre miejsca mają naprawdę wysoki standard i nie ma się co skupiać na nieistotnych sprawach.
-
Agnieszka Brzozowska ★★★★★
Turnus rehabilitacyjny z ZUSu w Danielu oceniam bardzo pozytywnie. 24 dni zabiegów, skupienie na sobie i możliwość popracowania nad kondycją psycho-fizyczną. Świetne położenie ośrodka, bliskość natury, piękne szlaki, baza zabiegowa na miejscu - nowa sala gimnastyczna basen, masaże etc. Pomocni, profesjonalni rehabilitanci. Czyste, duże pokoje, przestronna, schludna stołówka, przyzwoite jedzenie (kolacje skromne, ale reszta ok). Do sanatorium jechałam z obawą, jednak pobyt przerósł moje oczekiwania. Należy pamiętać jedanak, że to nie hotel 4-gwiazdkowy, tylko ośrodek rehabilitacyjny dla kuracjuszy skierowanych z zus i nfz. Polecam każdemu, kto ma możliwość skorzystania, mam nadzieję ż tam wrócę.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń?
Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń znajduje się przy Sanatoryjna 32A, 43-450 Ustroń, Śląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń?
Można skontaktować się z Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń pod numerem +48 338 548 700
Jak można dotrzeć do Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń?
Do Sanatorium uzdrowiskowe "Daniel" Ustroń można dotrzeć, korzystając z poniższego linku