Jako smakosz dań z ziemniaków nie mogłem ominąć BABKI. Podczas pobytu w Bstoku jadłem tu 3 razy. Panie kelnerki uśmiechnięte i życzliwe. Lokal utrzymany w charakterystycznej dla kresów wschodnich kolorystyce, okraszony tradycyjnymi wzorami. Jadłem: babkę z kiełbasą, dżidżkukuliai i draniki. Za każdym razem dostałem jakościowe dania, które wpisały się świetnie w mój gust smakowy. Wiadomo, kuchnia rolnicza dawnych czasów opiera się na swoich zasadach: ma być syto, treściwe, energetycznie. Po takim obiedzie można śmiało kontynuować wielogodzinne spacery bez lęku o szybki spadek energii. Na tą chwilę ceny dań odbieram jako adekwatne. Polecam gorąco Babkę każdemu, kto ma ochotę zjeść konkretnie.
Zdjęcia
Opinie
-
Marek Chudzik ★★★★★
-
Karolina Anna Chałubińska ★★★☆☆
Skuszeni opiniami i chęcią spróbowania czegoś regionalnego odwiedziliśmy Babkę. Golonka w trawie żubrowej smaczna, rozpływała się w ustach, jednak sama trawa żubrowa była wyczuwalna tak subtelnie, że trzeba było mocno się skupić by odnaleźć jej smak. Kapustka zasmażana super! Chrupiąca, z grzybami. Niestety gulasz z baraniny przypominał bardziej typowy gulasz z rozgotowaną papryka podawany w stylu placka po węgiersku w każdej knajpie. Smak mięsa? Mdły, warzywa rozpaćkane, nie doprawione. Placki za to pulchne i smaczne. Pod koniec dopatrzyliśmy się czarnych plam na kiełkach, podziękowałam za dokończenie obiadu, w zamian usłyszałam, że takie powinny być, a szef kuchni sprawdził w innych opakowaniach, twierdząc że to standard. No cóż, pozostawię to bez komentarza.
-
Pa Ba ★★★★☆
Restauracja położona jest przy rynku, więc łatwo można ją znaleźć. Nie jest ogromna ale dzięki temu i wystrojowi wnętrza ma swój klimat. Obsługa bardzo miła. Niestety skończyła się tego dnia baranina :( więc z menu nie można było zamówić kilku dań - szkoda. Łazienki były czyste i też ciekawie zaaranżowane. Pomimo niedoborów w menu warto odwiedzić to miejsce.
-
Robert ★☆☆☆☆
Ogólnie jedzenie jest dobre czesto tu przychodzę ale raczej to się zmieni :) Poniżej wysyłam dwa zdjęcia jedno i to samo danie. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane w lipcu a drugie dnia dzisiejszego :) Gulasz podany w mniejszym półmisku , ogólnie porcja dwa razy mniejsza :) Ja wiem że jest inflacja i tak dalej, ale no bez przesady porcja jak dla przedszkolaka a cena taka sama :D Jak ktoś idzie pierwszy raz to tego nie zauważy ,zawsze wychodziłem najedzony a teraz była to lekka przekąska.
-
Grzegorz Jerzak ★★★★★
Jeżdżąc w różne tereny Polski, zawsze szukam dan regionalnych i takich o których zawsze myślałem, że w dany mieście zjem. Nie zawiodłem się i tym razem. Przepyszne kartacze z cudownie miękkiego ciastem, soczystym w środku mięsem z którego wylewał się pyszny sos aromatyzowany świeżym majerankiem, poprostu pychota. Opiekane pierożki z baranina wspaniale doprawione i soczyste mięso. Obsługa bardzo miła i sympatyczna i lokal w klimatycznym miejscu. Jeżeli będziesz w Białymstoku to zawsze tu wpadnij.
-
emg1993 ★★★★★
Lokal ładny, klimatyczny oraz czysty. Obsługa miła i widać że zna się na rzeczy. Jedzenie przepyszne, z 3 zamiówionych dań (pierś po kijowsku, pielmieni, kartacze) wszystkie byly bardzo smaczne, najlepsze kartacze jakie jadłem w życiu, rosołek klarowny dużo lubczyku a pielmieni także smaczne. Kurczak najmniej mi przysiadł do gustu ale i tak był smaczny. Bardzo polecam.
-
Mirek “Tambyłem” P ★★★★★
Wchodząc do restauracji Babka myślałem że dostaniemy super smaczną babkę ziemniaczaną. Ta niestety w smaku była średnia i bez dodania soli i pieprzu na własną rękę się nie obyło. Za to czebureki z baraniną i draniki z wieprzowiną okazały się bardzo smaczne. Lokal czysty, miła obsługa.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Restauracja Babka?
Restauracja Babka znajduje się przy Lipowa 2, Centrum, 15-427 Białystok, Podlaskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Restauracja Babka?
Można skontaktować się z Restauracja Babka pod numerem +48 690 273 707
Jak można dotrzeć do Restauracja Babka?
Do Restauracja Babka można dotrzeć, korzystając z poniższego linku