Smaczna kawa, wszystko super, tylko trzeba wyprać lub wyrzucić te brudne białe poduszki na krzesłach.
Zdjęcia
Opinie
-
Kamila Milewska ★★★★☆
-
Kasia M. ★★★☆☆
Kawa świetnie wypalona, aromaty rewelacyjne, nuty dodatkowe spełniały oczekiwania kubków smakowych, ale niestety reszta psuła nam efekt... po pierwsze drzwi które tak strasznie hałasują, że za każdym ich ruchem huk. Warto pomyśleć o konserwacji. Druga sprawa to wybór kawy z baristką która niestety okazuje się raczej sprzedawcą. Gdy pytam o kawy nie oczekuje zobaczyć 3 opakowań kawy tylko skromnej wstawki o ziarnach do wyboru ich aromacie i kwasowości. To samo tyczy się sposobu parzenia. Często specjalnie o to pytam by sprawdzić zaangażowanie, tu nie było nic.. szkoda. Dobrze, że chociaż nieco więcej padło o słodkim dodatku gdy "pociągnęło się Panią za język". Dodatkowo wybrana metoda na jedną kawę w postaci aeropressu zawiodła i jasne to się może zdarzyć, ale w takiej sytuacji zaproponowałabym drugą inną metodę jeśli mówimy, że chcemy przetestować sposoby parzenia a ostatecznie dostaliśmy dwa dripy. Nie mam do Pani pretensji ale słowa "to tylko inny sposób parzenia" ...to właśnie oto chodzi, że inny. On uwalnia inne aromaty. Względem konkurencji w Łodzi niestety nie mogę w związku z tym wystawić wyższej opinii.
-
Sonia Wilk ★★☆☆☆
Bardzo przehajpowane miejsce. Niby kawy jakości speciality (jak mówi internet), miejsce organizujące warsztaty kawowe, ale najzwyklejsze flat white podawane w ukruszonej filiżance. Miałam okazję zjeść bajgla z camembertem - był ok, ale nie oczekujcie nic poza roszponką i camembertem z marketu (widziałam jak był robiony). Jednak porcja quiche ze szpinakiem, wielkości paczuszki chusteczek higienicznych, która kosztuje 25zł to jakaś kpina. Nie nazywajcie tego śniadaniem, bo to mogła być co najwyżej przekąska, kto ma się tym najeść? To po prostu nieuczciwe. Wnętrze oczywiście piękne, wyczuwalny klimat bohemy, ale nie tym powinna stać kawiarnia. Jak to mój mąż powiedział: "po prostu zjedz, wypij i naciesz oko, bo to Twój pierwszy i ostatni raz". Ano, my na pewno nie wrócimy. EDIT po odpowiedzi właściciela: tak, jesteście kolejnym ocenionym przeze mnie na 2* miejscem. Bo nic nie wkurza tak, jak ocena 4,8 w Google'u a na miejscu ogromny zawód. Hype dotyczył ostatnio częstych artykułów na takich portalach jak JemywLodzi, profilu miasta itp. Zresztą, w odpowiedzi sami przyznaliście, że płaci się za wnętrze a nie jakość tego, co podajecie. Może to jednak nie inflacja czy remont ulicy a jednak coś innego nie pozwala się utrzymać.. więcej pokory! :)
-
Karolina ★★★☆☆
Wnętrze bardzo przytulne, co mi się podobało, to stoliki są duże, a nie jak w niektórych kawiarniach małe i ciężko ułożyć rzeczy. Duży wybór herbat (kaw nie piję, więc nie patrzyłam). Obsługa bardzo miła, dziewczyny, ktore tego dnia pracowały cały czas z uśmiechem. Jeśli chodzi o ciasto - mam mieszane uczucia sernik oreo wydawał się jakby był stary. Jeśli ktoś je ciastka oreo, to wie, że, gdy są świeże są twarde i chrupkie. Te na cieście niestety były miękkie i czuć jakby leżały jakiś czas. Może to z powodu bycia w lodowce? Nie wiem. Jeśli chodzi o smak ciasta, dla mnie ciut za słodkie. :)
-
Daria Gro ★★★★★
Pierwsza kawiarnia w Łodzi, w której byłam. Zauroczyłam się w tym miejscu. Gdy mam okazję przychodzę tutaj od jakiegoś czasu. Obsługa bardzo miła. Lokal uroczy. Kawa i ciasto najlepsze według mnie. Cieszę się, że Szykier był tą pierwszą kawiarnią dzięki której zasiał we mnie ziarenko chęci do spędzania czasu w kawiarniach. Super, że czasami jest muzyka na żywo. Pianista świetnie zasuwa na instrumencie. Polecam każdemu o każdej porze roku. Wrócę tutaj nie raz!
-
Magdalena Olszewska ★★☆☆☆
Na plus ciekawe wnętrze i ok kawa. Na minus jedzenie - śniadanie kompletnie bez sensu i przemyślenia, źle przyrządzone, nieciekawe - ser haloumi cienki i zgrilowany na podeszwę, niesmaczny chutney i talerz zasypany roszponką z sosem musztardowo miodowym. Z jednej strony to ocena kawiarni po jednym daniu, a z drugiej strony jeśli ktoś w kuchni to przyrządził i wydał gościom to serio ciężko spodziewać się czegoś dobrego po pozostałych daniach. Nie po takie śniadania przychodzi się do kawiarni i nie takie (zwykłe i niezbyt smaczne) chce się celebrować 'na mieście'. Wnętrze ma potencjał jednak przydałoby się więcej dopracowanych elementów, chodzby zastawa, sztućce i wypełnienie pustki sali.
-
Margo S ★★★★★
Kawiarnia bardzo urokliwa. Ma swój klimat. Muzyka komponuje się z wnętrzem. Miła obsługa, ktora potrafi doradzić, pyszna herbata, dobra kawa. Napewno wpadnę z kolejną wizytą. Podoba mi się tam. Herbata zielona naprawdę super. Ceny przystępne.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Szykier Coffee & Bistro?
Szykier Coffee & Bistro znajduje się przy Północna 1/3, Bałuty, 91-420 Łódź, Łódzkie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Szykier Coffee & Bistro?
Można skontaktować się z Szykier Coffee & Bistro pod numerem +48 794 125 890
Jak można dotrzeć do Szykier Coffee & Bistro?
Do Szykier Coffee & Bistro można dotrzeć, korzystając z poniższego linku