Do restauracji poszliśmy z FineBite i chyba bardzo dobrze, ponieważ koszt tych dań w porównaniu do porcji jest znacznie za duży. Ogólnie samo jedzenie nawet ok, jednak ja chyba przyzwyczajony jestem do "typowych chińczyków" które po prostu smakują mi o wiele lepiej. Na początku podeszliśmy do obsługi żeby dostać stolik, Pani skierowała nas na górę gdzie kompletnie nikogo nie było tylko kelner. Po złożeniu zamówienia otrzymaliśmy czekadełko którym były chipsy krewtkowe z masełkiem orzechowym. Dość ciekawe połączenie nie powiem. Smażone kalmary jadłem już nie raz jednak tutaj były za słabo wysmażone. Reszta dań smaczna.
Zdjęcia
Opinie
-
Arkadiusz Zborowski ★★★★☆
-
Michał Piaseczny ★★★★★
Mocno spóźnieni korzystając z rezerwacji przez Finebite i tak zostaliśmy przez restauracje bezproblemowo obsłużeni. Po wskazaniu sali, na której byliśmy sami można było zająć dowolny stolik, o godzinie 18:00 cała sala wolna, można było spokojnie i w ciszy porozmawiać. Dania jak na kuchnie tajską przystało aromatyczne i pełne smaków. Być może to osobiste odczucie, ale wg mnie nieco za słone choć nie mogę tego traktować jako minus, specyfika kuchni wschodniej tak ma. Bardzo smaczne wino białe, które miałem okazję pić, podane i przedstawione w należyty sposób. Dania pojawiły się na naszym stole ekspresowo, a i nie zabrakło delikatnego starteru. Kelnerka bardzo pomocna, szczegółowo wyjaśniła charakterystykę poszczególnych dań, zadbała o two-bite check i w każdym momencie sprawiała wrażenie zainteresowanej gościem chociażby poprzez zachowanie regularnej wymiany spojrzeń. Doradziła i wyczerpała temat. Miejsce położone bardzo blisko Starego Rynku. Dobry dojazd MPK. Gorąco polecam i niewątpliwie jest to miejsce, do którego warto wracać!
-
Mariusz Mikulski ★★★★★
Pyszne jedzenie, w którym czuć autentyczność odwzorowania kuchni tajskiej. Rezerwacji dokonaliśmy przez Finebite. Dania które zamówiliśmy były dopracowane, przygotowane z wysokiej jakości składników i pięknie podane. Klimat restauracji sprzyja świętowaniu wyjątkowych okazji. Polecam to miejsce!
-
Agnieszka Taraszkiewicz ★★★★★
Bardzo sympatyczna restauracyjka nieopodal rynku. Wszystko było bardzo pyszne łącznie z genialnymi lemoniadami.Obsługa była bardzo miła i profesjonalna. Sposób podania niektórych dań nas zaskoczył- inaczej niż w podobnych miejscach. Ceny nie należą do najniższych a dania mogłyby być nieco większe. Ciekawym doświadczeniem był również deser - lody w chrupiąca panierce z kokosa.
-
Piotr Buła ★★★★☆
Lokal nic się nie zmienił na przestrzeni lat. Byłem w nim ostatnio przed pandemia. Jedzenie ok choć mamy z żoną kilka uwag. Zupa Tom Yum - bardzo mało treści w zupie i dużo oleju na wierzchu, musiałem go zebrać przed zjedzeniem, inaczej nie dało rady. Zupa Tom Kha z krewetkami bardzo ok. Kelner niesie zupy w dloniach z kuchni i podaje zupy z kciukiem w talerzu. "Całe szczęście" że miseczki były nalane do połowy, a zupy nie były zbyt gorące. Pewnie taca przy podawaniu zup była by pomocna. Wołowiną z wok'a ok, choć niektóre kawałki twarde. Smaczne. Czerwony ryż zasugerowany przez kelnera bardzo smaczny, przyprawiony oliwą truflową. Z kolei zielone curry z krewetkami to niestety miska rzadkiego mleczka kokosowego z kawałkami cukini i ananasa. Krewetki opieczone na szaszłyki, bardziej jako dodatek do zupy a nie jej treść, jak na zdjęciu. Obsługa uprzejma.
-
Justyna Kasjaniuk ★★★★★
Byłam tam pierwszy raz zachęcona opinia znajomych, którzy wychwalali te knajpę. Zrobilam rezerwacje, kierując się myślą o jej wspominanej popularności i jakże się zdziwiłam kiedy o godz 18:00 na całej głównej salo zajęty byl tylko jeden stolik. Przystawki (sajgonki na ciepło i pierożki z kaczką) ciekawe i bardzo dobre - podano do nich świetne sosy. Pad thai Ok, ale raczej nie najlepszy w Poznaniu, jak twierdzi legenda. Porcja za tę kwotę (46 zl) mała. Zupa won ton dobra, ale jadłam lepsze. Na duży plus bardzo miła i profesjonalna obsługa oraz świetne wino. Polecam wybrać się tam z aplikacji Finebite. :)
-
Zarel ★★★★★
Klimatyczne miejsce ze sporą przestrzenią. Największą furorę zrobiło jednak jedzenie. Zaczynając od napojów - lemoniady były po prostu wyborne! Zdecydowanie polecam bazyliową, zwłaszcza tym którzy nigdy takowej nie próbowali. Co do dań głównych, restauracja szczyci się tym, że mają najlepszego pad Thaia w mieście... I jestem w stanie w to uwierzyć! Świetnie zrobiony, wyrazisty, brakowało mi jedynie usypanego grysu z chilli żeby podbić ostrość potrawy. Przestrzegam jedynie przed jedną rzeczą - restauracja jest dość droga i trzeba liczyć się z wysokim rachunkiem na koniec, aczkolwiek myślę, że jedzenie które tam zjedliśmy było warte swojej ceny!
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Why Thai Food&Wine Poznań?
Why Thai Food&Wine Poznań znajduje się przy Kramarska 7, Stare Miasto, 61-765 Poznań, Wielkopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Why Thai Food&Wine Poznań?
Można skontaktować się z Why Thai Food&Wine Poznań pod numerem +48 618 182 911
Jak można dotrzeć do Why Thai Food&Wine Poznań?
Do Why Thai Food&Wine Poznań można dotrzeć, korzystając z poniższego linku