Restauracja Esencja w Leśnicy, to miejsce wyjątkowo przyjazne i przytulne. Wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym stylu, wzbogaconym o tematyczne ozdoby podkreślające orientalny charakter kuchni. Obsługa wyróżnia się uprzejmością i profesjonalizmem, potrafi trafnie doradzić w wyborze napojów. Ramen zachwyca wyrazistym bulionem i bogactwem dodatków, a mięso jest wysokiej jakości i doskonale przyrządzone. Bao to kolejny mocny punkt, puszysta, soczysta bułka z dobrze skomponowanym farszem. Jako mieszkaniec Leśnicy jestem dumny, że w naszej okolicy działa tak udana restauracja. Esencja to lokal, który z pełnym przekonaniem polecam znajomym, zarówno ze względu na smak, jak i atmosferę.
Zdjęcia
Opinie
-
Kamil Chyliński ★★★★★
-
Izabella Jozek ★★★★★
Świetna sushi restauracja! Obsługa bardzo miła i profesjonalna, a jedzenie po prostu wyśmienite – świeże, smaczne i pięknie podane. Zdecydowanie polecam!
-
Slavo Hayabusa ★★★★★
Witam ta restauracja zasługuje na miano gwiazdki Michelin, od przekroczenia progu czuć niesamowity klimat, obsługa na najwyższym poziomie, miła i zna każdy składnik w każdym daniu. Wszystko świeże, smak obłędny rozpływa się w ustach. Nie pamiętam kiedy byłem tak zadowolony z jedzenia w restauracji bo żona dobrze gotuje i ciężko jest mnie zaskoczyć smacznym jedzeniem. Ta restauracja to jest mega hit, to jest perełka w mieście, za takie kompozycje smakowe niewiele trzeba wydać PLN. Żona poprosiła o składniki sosów to aż przyszdł szef kuchni i wtedy się zaczeło opowiadanie całej historii od kuchni nie było końca. Będziemy wracać często. Jeszcze raz gorąco polecam.
-
Zuzua Kolwzan ★★★★★
Jedzonko przepyszne i pięknie podane. My wzięłyśmy bułeczkę bao oraz poke bowla, obydwa dania z krewetkami w panko. Na talerzu nie zostało nic. Niestety nie mam zdjęcia bułeczki ale zamieszczam fotografie poke bowla oraz tatara na chipsie krewetkowym, który zamówiłyśmy na przystawkę. Niebo w gębie. Do tego lemoniada oraz napój którego nazwy nie powtórzę - było to coś w rodzaju milkshake o smaku mango. Przepyszne. Obsługa też była przemiła. Pani dwa razy upewniła się, że wszystko jest okej i nam smakuje. Czasu oczekiwania nawet nie odczułyśmy, ponieważ szyko dostałyśmy napoje a w raz z nimi wakame, którego zamawiać nie trzeba. Chwilkę po zjedzeniu dostałyśmy tatara, a potem dania główne. Szczerze polecam. Napewno się nie zawiedziecie
-
KATARZYNA PLAZA ★★★★★
Przypadkowo się zatrzymaliśmy w drodze na lotnisko i był to bardzo dobry wybór. Sushi było bardzo dobre i ładnie podane, w atrakcyjnej cenie. Dość duży wybór, zarówno jak i różnych rodzajów sushi jak i dań na ciepło. Ryby,wege - co kto lubi. Ramen bardzo smaczny i sycący. Dostałam też ulepszone pałeczki :) Serwis bez zarzutu, zostało nam wytłumaczone co możemy i zjeść i co jest polecane. Będziemy tam częściej wpadać bo warto.
-
Norbert Z ★★★★★
Byłem już 3 razy i będę przychodził dalej :) Wspaniały smak sushi jak i makaronów. Jedzenie warte każdych pieniędzy. Dodatkowo czekadełko bardzo na plus.
-
Judyta Miedzińska ★★★★☆
Sushi od lat na dobrym poziomie. Natomiast kuchnia orientalna do dopracowania. Poniżej moje odniesienie do odpowiedzi właściciela, która brzmiała: "Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jakości wydania restauracyjnego w dostawie, chyba, że cena za taki lunch wyniosłaby jakieś 150 zł i kucharz wydawke robiłby przed domem naszego gościa." ==> Państwa odpowiedź sugeruje, że jakość i smak jedzenia na wynos jest przez Państwa zaniżana. Jakby klient z dostawy był gorszym klientem. Odpowiedź też zupełnie ma się nijak do mojej opinii. Mi w ogóle nie przeszkadza forma podania dania, bo oczywiste jest, że w pudełku na wynos będzie to inaczej wyglądało. Mi najzwyczajniej chodzi o smak dania, a nie jego formę.
-
MixYesWezer Yes ★★★★★
Esencja sushi przechodziła wiele zmian. Obecne menu jest dobre . Właściciel lokalu to prawdziwy dżentelmen . Karta menu troszkę chaotyczna. Najlepsze czas restauracja miała na ulicy Trzmielowickiej . Wystrój poprzedniej restauracji był bardziej klimatyczny a menu ciekawsze. Ponadto można było oglądać jak przygotowane są posiłki. Jednakże jedno bardzo mnie dziwi. Pierwszy raz mi się zdarzyło , żeby w restauracji kelner pytał mnie przy samym wejściu ( nawet jeszcze nie zdążyłam nic powiedzieć ) czy zamówienie będzie na wynos czy na miejscu. Poczułam się jak w fast-foodzie. Na początku myślałam , że kelnerka pyta się o rezerwację. Bardzo dziwne.. Edit. Ostatnio wprowadzone zmiany są bardzo na plus. Wróciły banany w tempurze . Zasługujecie na 5 gwiazdek.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres ESENCJA SUSHI & ORIENT?
ESENCJA SUSHI & ORIENT znajduje się przy Średzka 21, Fabryczna, 54-001 Wrocław, Dolnośląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do ESENCJA SUSHI & ORIENT?
Można skontaktować się z ESENCJA SUSHI & ORIENT pod numerem +48 733 099 733
Jak można dotrzeć do ESENCJA SUSHI & ORIENT?
Do ESENCJA SUSHI & ORIENT można dotrzeć, korzystając z poniższego linku