Zamówiliśmy zupę pomidorową, barszcz z krokietem, pieczoną kiełbaskę i sznycel cielęcy. Barszcz zbyt słodki, krokiet bardzo mięsny, chrupiący, pyszny. Zupa pomidorowa zbyt mało pomidorowa jak dla mnie ale smaczna, z odpowiednią bazą mięsną i dobrze doprawiona. Kiełbaska bardzo tłusta ale pachniała i smakowała dokładnie tak jak powinna :) Sznycel mnie rozczarował, nie był zły ale brakowało mu charakteru. Dressing w sałatce za to wyśmienity. Porcje są duże, sycące - nie udało nam się zjeść wymienionego powyżej we dwoje. Obsługa bardzo miła, otwarta i pomocna. Wystrój z gustem, projektujący uchwycił krakoski charakter, dużo zieleni l, poprawiłbym jeszcze wydajność wentylacji - duszno i zapachy z kuchni mocno przenikają do sali. Miejsce musi jeszcze trochę podszlifować kuchnię i z pewnością będzie ważnym punktem kulinarnej mapy Kazimierza.
Zdjęcia
Opinie
-
Dan M ★★★★☆
-
Michał Brzozowski ★★★★★
Świetny lokal! Bardzo smaczne jedzenie i miła obsługa :). Drugi raz tam byliśmy i dwa razy było bardzo smacznie i profesjonalnie
-
Anna Pająk ★★★★★
Wyśmienite dania, zdecydowanie warto zaglądnać i zakochać się w krakowskiej kuchni. Przepyszne i pięknie podane, do tego klimat wnętrza dodaje wartości.
-
Anita Jamróz ★★★★★
Świetne miejsce na spróbowanie lokalnych potraw i trunków. Ciekawy wybór piw. Przepyszna odsłona tradycyjnych dań polskich, pozwalająca "odczarować" niektóre z kulinarnych demonów dzieciństwa. Polecamy serdecznie
-
Artur Skowroński ★★★★★
W sobotni wieczór szukaliśmy na Placu Wolnica przyjemnego miejsca żeby pogadać w gronie znajomych. Nieco z przypadku weszliśmy do Bistro i z wielkim zaskoczeniem stwierdziliśmy jak przyjemny jest to lokal. Fantastyczne w smaku jedzenie (i do tego fantazyjnie podane jak widać na załączonym zdjęciu) oraz miła atmosfera. Jeżeli komuś znudziły się kebaby, burgerownie (aczkolwiek i te są w karcie) czy sushi i chciałby wrócić do bardziej klasycznej kuchni, przy okazji w bardziej kameralnej atmosferze niż "fancy" restauracje, myślę że ciężko w okolicy trafić lepiej.
-
Czarny NewB ★★★★★
Nowe miejsce, w którym na pewno będziemy gościć częściej. W pięknej części miasta znajduje się lokal, który na dzień dobry urzeka prostym, a jednocześnie przemyślanym wystrojem. Obsługa doskonała, uprzejma, nienachalna; widać perfekcyjne opanowanie zawodu. Kuchnia to majstersztyk! Dania, jakich w Krakowie brakuje, choć są związane z jego kulinarną tradycją. Maczanka po krakowsku jest doskonała, przyrządzona rzeczywiście "po krakosku", tradycyjnie. Tak proste danie zaskakuje swoim smakiem tych, którzy go nie znają. Świetnie przyrządzone flaki, których po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie musieliśmy doprawiać; w restauracji chyba nam się to nie zdarzyło wcześniej. Polecamy też Kotlet "Zwierzyniecki"; wyjątkowe połączenie schabu i placków ziemniaczanych oraz sosu myśliwskiego to danie po prostu pyszne! Wszystkim polecam wizytę w Po krakosku Bistro. My wrócimy tam jeszcze na pierogi, kaszankę i inne tradycyjne dania, a te już próbowane też zjemy jeszcze nie raz. Wspaniała atmosfera, jaką tworzy obsługa i przemili właściciele to dodatkowy atut tego miejsca.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Po krakosku | Bistro | ul. Kamienna?
Po krakosku | Bistro | ul. Kamienna znajduje się przy Kamienna 8, Krowodrza, 30-001 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Po krakosku | Bistro | ul. Kamienna?
Można skontaktować się z Po krakosku | Bistro | ul. Kamienna pod numerem +48 530 549 949
Jak można dotrzeć do Po krakosku | Bistro | ul. Kamienna?
Do Po krakosku | Bistro | ul. Kamienna można dotrzeć, korzystając z poniższego linku