Jedzenie zwyczajne, porcje małe. Pięć sztuk minimalnej wielkości pierogów za 42 zł, ciężko zachwycić się daniem w stosunku co do jego ceny. Pozostałe dania przeciętne, każdy dodatek drogi i płatny osobno. Kelner mało uprzejmy, z założenia chyba dzielący klientów na lepszych i gorszych. Co ciekawe na wejściu to samo pytanie do każdego klienta o rezerwację, mimo to rezerwacja była ściągana i przenoszona na inny stolik, nie ważne czy z czterema czy dwoma miejscami ? Wystrój restauracji raczej nie powala, toaleta ukryta z wejściem za szafą o wielkości większej garderoby, z minimalnej wielkości zlewozmywakiem i zimną wodą nie zachwyca. Podsumowując „Restauracja pod Baranem” to przerost formy nad oferowaną treścią, nie polecam
Zdjęcia
Opinie
-
Boss Man ★★☆☆☆
-
Ewa Osuchowska ★★★★★
Elegancki lokal w starym stylu (eleganccy kelnerzy w bielusieńkich fartuchach, białe, wykrochmalone obrusy, co niestety nie jest częste). Jedzenie dobre (maczania krakowska, gołabki), choć - jako ciepłe przystawki - nie były to porcje bardzo duze, ale głodne nie wyszlysmy. Smaczna kawa.
-
Weronika O ★★★★★
Polska kuchnia na najwyższym poziomie! Klimatyczne miejsce, w którym mamy styczność ze sztuką, malarstwem i rzeźbą, a przede wszystkim z przepysznym jedzeniem. Obsługa bardzo profesjonalna. W szczególności polecamy żurek, krem borowikowy, dziczyznę, zrazy i buraczki. Na pewno wrócimy :)
-
Beata Budzkowska ★★★★★
Po kilkunastu wizytach w Krakowie, w poszukiwaniu dobrych smaków (bezglutenowych), po wielu zawodach, połowicznych zadowoleniach i kompromisach, trafiam przez przypadek tutaj. Miejsce troche niepozorne, nie krzyczy do nas z daleka, odrobinę przysłonięte zielonymi roślinami gwarantującymi prywatność klientom siedzącym przy stolikach przy oknie, kryje w sobie tak powściągliwy szyk i jakość, że aż w dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwym żeby istniało naprawdę. Kelnerzy z klasą, eleganccy, szarmanccy (ale bez przesady, co na plus), życzliwość i uśmiech jest tu naturalne i ani krzty niewymuszone. (Pozdrawiam kelnera Norberta). Zjadłam o wiele za dużo, ale kto by się oparł kiedy karta oferuje 90% pozycji w wersji bezglutenowej? Coś czego w najśmielszych marzeniach nie śmiałam wizualizować. Że wszystko smakowało “jak normalne”, to nawet nie muszę wyjaśniać, bo ktoś kto nie jest ograniczony dietą nie zrozumie, a bezglutenowcy będą musieli sami spróbować aby uwierzyć. A jakby tego było mało, to na deser, oprócz przepysznego ciasta, okazało się, że nad stolikiem wisi oryginał Dwurnika, a nie falsyfikat, a na ścianach w całej restauracji można podziwiać całe mnóstwo dzieł sztuki, co tylko podkreśla styl tego niezwykłego miejsca w sercu Krakowa. Gratuluje właścicielom, obsłudze i przede wszystkim szefowi kuchni! Oczywiście polecam!
-
Grzegorz Kapczyński ★★★★☆
Łyżka dziegciu w beczce miodu...Restauracja z polecenia... Klimat lokalu z obrazami Dwrórnika perfekcyjny... Gwiazdka Michelin... Jedzenie bardzo dobre... Obsluga bardzo mila.... i na koniec rozczarowanie. Pytanie brzmi dlaczego? Zapłaciliśmy sporo, ale byliśmy na to przygotowani. Otóż zamówiliśmy wino z karty za 70PLN i w rachunku było 185PLN i tak naprawdę, nie wiemy czy na pewno podano nam droższe wino... Podano nam koszyczek z kilkoma kromkami chleba ( ktorego nie zamawialiśmy) i na rachunku pojawiło się dodatkowe 14PLN za chleb... Generalnie bardzo smaczne jedzenie, ale trzeba kontrolować rachunek, bo można zostać niemiłe zaskoczonym... Miejsce nie do końca spełniło pokładane oczekiwania. Miało być super, a wyszlo jak zwykle....
-
Magdalena Lenda ★★☆☆☆
kiedyś to była absolutna 1 na mapie Krakowa żeby skosztować polskiej kuchni. Niestety od 2020r zdarza się, że potrawy mimo dobrego smaku wychodzą o wiele za słone. Mam na myśli te kiedyś (w czasie covid) lunchowe które sobie odbierałam ale niestety teraz też!. Zgłaszałam problem kilka razy, ale widać to się niestety nie zmieniło a szkoda. Tracimy tak dobrą restaurację z fajną obsługą, trudno. Za tę cenę, powtarzalne takie wpadki po których goście widać że męczą się z potrawą - to za wiele. PS ja wciąż liczę że to się jeszcze zmieni bo w innych miejscach w Krakowie trudno o dobrą polską kuchnię.
-
Wojciech Domalewski ★★★★★
Super miejsce i praktycznie całe menu ma opcję bezglutenową. Byłem pierwszy raz i z pewnością wrócę ponownie. Dosyć drogo.
-
co jadlem ★★★☆☆
Miejsce ciekawe, klimatyczne, ładny wystrój, bardzo miła obsługa. Miałem okazję spróbować baraniny, lecz na stole były też dzik i sarna. Polecam placki ziemniaczane, ponieważ smakowały, jak u babci. Czy wróciłbym? Myślę, że ceny są nieco zbyt wysokie i nie na mój portfel. Gdy za dziczyznę można zapłacić wyższe kwoty, tak w przypadku ziemniaczków 12zł za 120g, czy placków ziemniaczanych 100g za 18zł, to jest spore przepłacanie. No i pilsner 0,5L za 23zł. Rozumiem, że są ciężkie czasy, ale w mojej opinii restauracja jest nastawiona typowo pod obsługę zagranicznych gości i tych śpiących w hotelu, którzy nie operują złotówkami.
-
Przewodnik Krakowski M.Leszczuk ★★★★☆
Przejeżdżałem obok wiele razy. Znajoma zaproponowała, syn z narzeczoną zaprosił i strzał w dziesiątkę. Sztuka mięsa z sosem chrzanowym, ciepłe buraczki, puree, gdzie to teraz można zjeść? Pyszne. Na przystawkę węgorz marynowany. Zwykle omijam, bo za tłusty. Ale w tym wydaniu super. Kieliszek Bielugi i lane piwo. Reszta towarzystwa jadła żurek, pieczeń z sarny, sandacza, filet z kurczęcia,wszystko dobre.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Restauracja Pod Baranem | Rok zal. 1997?
Restauracja Pod Baranem | Rok zal. 1997 znajduje się przy Świętej Gertrudy 21, Stare Miasto, 31-048 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Restauracja Pod Baranem | Rok zal. 1997?
Można skontaktować się z Restauracja Pod Baranem | Rok zal. 1997 pod numerem +48 124 294 022
Jak można dotrzeć do Restauracja Pod Baranem | Rok zal. 1997?
Do Restauracja Pod Baranem | Rok zal. 1997 można dotrzeć, korzystając z poniższego linku