Niestety odradzam wizytę w tej restauracji. Nasze doświadczenie było bardzo negatywne. Pierwsza próba wizyty zakończyła się anulowaniem rezerwacji 5 minut przed umówionym terminem, bez żadnego wyjaśnienia. Druga próba to półgodzinne oczekiwanie na stolik (pomimo potwierdzonej rezerwacji!!) Kelner nie podał nam kart, więc musieliśmy samodzielnie znaleźć menu na stronie internetowej. Aby złożyć zamówienie, musieliśmy się przypominać obsłudze. Czas oczekiwania na dania był bardzo długi. Ponieważ mieliśmy zaplanowany koncert po kolacji, zapytaliśmy kelnerkę o przewidywany czas realizacji zamówienia oraz możliwość jego przyspieszenia. W odpowiedzi usłyszeliśmy: „Wszyscy chcą szybciej. Mogą Państwo zrezygnować.” Z tak nieuprzejmą obsługą nie spotkałam się jeszcze nigdy. Jedzenie było niesmaczne i bardzo tłuste. Szczególnie krewetki — był to sam olej i czosnek. Dodatkowo do rachunku został doliczony serwis za dwuosobowy stolik, co przy takiej jakości obsługi uważam za całkowicie nieuzasadnione. Po takim doświadczeniu trudno polecić to miejsce komuś, kto chce spokojnie zjeść kolację i dobrze spędzić wieczór. Marketing w mediach społecznościowych wypada znacznie lepiej niż rzeczywistość.
Zdjęcia
Opinie
-
Diana Zakharchenko ★☆☆☆☆
-
Gabriela ★★☆☆☆
Mam mieszane odczucia po wizycie w tej restauracji. Ładny wystrój i przyjemny klimat, jednak jedzenie niestety nie smakowało, zestaw za 165 zł nie zachwycał wielkością ani smakiem. Pierwszy raz w życiu nie smakowały mi frytki. Duży minus to doliczanie serwisu, bez wcześniejszej informacji o tym, za dwuosobowy stolik… Koniec końców wydana chora suma pieniędzy za przeciętną kolację.
-
Marta ★★★☆☆
Skuszona filmikami na Instagramie, poszłyśmy z koleżankami. Miło, sympatycznie, ale nie wyróżnia się w stosunku do innych knajp. Obsługa bardzo miła. Minus, że rezerwacja na 2h (o czym nie wiedziałyśmy) I problem był czy po godzinie zamawiać jedzenie czy zdążymy zjeść (pytanie kelnera...) Edit. Faktycznie zabrakło ważnej informacji: tak, stolik dla nas się znalazł i mogłyśmy posiedzieć dłużej. I tak, ja jako jedyna się spóźniłam :)
-
Nicole Kot ★★★★★
Nowe ulubione miejsce na mapie Warszawy! Po pierwsze kelner -Petar - profesjonalna obsługa, człowiek który pracuje z uśmiechem szczerym, a nie za karę. On pracował z przyjemnością. Bardzo duży plus. Wystrój super fajny klimat. Jedzenie - no tutaj rewelacja! Nie mam wszystkiego zdjęć bo znikało z talerzy z prędkością światła. Boczniaki w panierce czy mini rybki no to jest rewelacja. A sernik baskijski - chyba w top 3 baskijskich jakie jadłam na świecie. Koniecznie musimy wrócić na kolejne degustacje. A i zapomniałabym sangria - biała i czerwona i obie rewelacyjne. Polecamy szczerze !
-
Lucyna K ★★★☆☆
Miejsce bardzo przyjemne, klimatyczne, w centrum ale jednak schowane, spokojnie i zielono. Obsługa nieprzyjemna, muzyka za głośna, po godzinie już męczyła.Po jedzeniu spodziewałam się czegoś lepszego. Kalmary w cieście i mix owoców morza w oliwie naprawdę bardzo dobre. Stek z kalmara to wielkie rozczarowanie. Danie było mdłe, ryż bez soli, całkowicie bez smaku. Sam kalmar nawet okej ale przy całości nie miało to w ogóle wyrazistości(Pan kelner został o tym fakcie poinformowany) Podane z sosem czosnkowym chociaż w karcie nie ma o tym wzmianki. Uważam, że ceny wygórowane co do ilości i jakości dań.
-
Nela S. ★★★★☆
Świetny klimat, dużo roślinności, muzyka dopasowana do miejsca. Byłam w ramach restaurant weeku, amuse bouche w postaci krokiecików z chorizo i kremową śmietanką było mało wyraziste i w środku miało konsystencję i smak bardziej serka topionego, a policzek wołowy nie rozpadał się w ustach tak, jak powinien, ale reszta pozycji była smaczna, w szczególności deser.
-
Paweł Charyło ★★★★★
Jedna z lepszych hiszpańskich restauracji jakie odwiedziłem zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. Kelner sprawiał wrażenie zaangażowanego w życie restauracji. W środku było dużo miejsca, stoły czyste. Atmosfera bardzo przyjazna. Nakrycia nawiązywały wystrojem do hiszpańskich. Gdyby dorzucić do tego jeszcze hiszpańskie radio internetowe, to ta restauracja stanowiłaby doskonały teleport do przedmieść Madrytu. Znajomość różnych sposobów przygotowania tradycyjnych hiszpańskich dań zależnie od regionu (m.in.zostaliśmy zapytani jak mocno ścięta ma być tortilla de patatas); zaangażowanie kelnera przy obsłudze i rekomendacjach; tradycyjne hiszpańskie piwo Estrella Damm z nalewaka.
-
Daro El Casa ★★★★★
Jeśli się odchudzasz to radzę omijać ten lokal ze względu na przepyszne jedzenie. Zamówiony stek z truflowym puree przybył na mój stolik w bardzo szybko. Jeszcze przed włożeniem pierwszego kęsa do ust zapach mami zmyły niemiłosiernie. Sam stek lekko wysmażony okazał się majstersztykiem kulinarnym. Mięso najwyższej jakości bez żył i ścięgien, miękkie i perfekcyjnie przyrządzone. Nie warto tego steka kalać dołączonym sosem. Przyznam, że ostatnio tej jakości stek jadłem dwa lata temu ale zapłaciłem 70 zł a nie 45. Ceny, jak na centrum Warszawy bardzo niskie. Żeberka zamówione przez moją dziewczynę też były wybitne. Sam nie jestem fanem wieprzowiny ale te żeberka były wyjątkowe. Mięso zamarynowanie przed pieczeniem, miękkie i samo odchodziło od kości. Do tego genialny sos BBQ. Zamówiłem jeszcze Quesadillę oraz pieczony boczek a na przystawkę grillowane warzywa. Więcej nie dałem rady zjeść. Nie mogę się doczekać następnej wizyty. Dodam, że obsługa jest miła, a serwis bardzo sprawny. Poznałem kucharza i pogratulowałem mu fantastycznej roboty. W lokalu jest nastrojowa muzyka hiszpańska i przyjemny wystrój. Zatem do zobaczenia w Tapas.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres TAPAS 5A gastrobar?
TAPAS 5A gastrobar znajduje się przy Grzybowska 5a, Śródmieście, 00-132 Warszawa, Mazowieckie, Polska
Jaki jest numer telefonu do TAPAS 5A gastrobar?
Można skontaktować się z TAPAS 5A gastrobar pod numerem +48 600 227 745
Jak można dotrzeć do TAPAS 5A gastrobar?
Do TAPAS 5A gastrobar można dotrzeć, korzystając z poniższego linku