Byłam tam w weekend z przyjaciółmi ale jedzenie nas rozczarowało. Najsmaczniejszym daniem był kotlet schabowy z ziemniakami i sałatką colesław. Porcja była duża i smak dobry. Kanapka pastrami- bułka była za twarda a mięso trochę zbyt suche. Frytki nie były chrupiące. Pizza z kozim serem miała zdecydowanie za dużo koziego sera, więc było czuć jedynie ten składnik. Lubię ten ser ale tutaj coś poszło nie tak i kompozycja pizzy nie była dobra.
Zdjęcia
Opinie
-
Karina Badura ★★★☆☆
-
Viki X_X ★★★☆☆
Najbardziej smakował nam tatar – naprawdę świetny i godny polecenia. Jedliśmy też burgera, ale był dość przeciętny, podobnie jak pizza, która niestety nie zachwyciła smakiem. Drink był za to bardzo dobry i mocny, więc tutaj duży plus. Najbardziej spodobało nam się to, że mimo późnej pory dostępne były stoliki na zewnątrz – pogoda dopisała, więc fajnie było posiedzieć na dworze. Obsługa ze strony kelnera niestety wypadła średnio — zainteresowanie naszym stolikiem mogłoby być zdecydowanie większe. Mimo wszystko ogródek jest naprawdę przyjemny, więc niewykluczone, że wrócimy tu latem, żeby ponownie skorzystać z uroków stolików na świeżym powietrzu.
-
Paulina Batko ★★★☆☆
Zdecydowaliśmy się na zamówienie dwóch burgerów- klasycznego cheeseburgera oraz piekielnego przyjaciela drwala. No cóż, niestety oba były tzw ‚suchotnikami’, nie można wybrać sobie stopnia wysmażenia mięsa, Pani kelnerka powiedziała że wszystkie są wysmażone na takie medium plus, nasze niestety były kompletnie well done. Zwróciłam też uwagę na to, iż wydaje mi się że nie dostałam swojego burgera w wersji pikantnej tak jak zamawiałam, tylko w wersji klasycznej. Po konsultacji z kuchnią Pani kelnerka przyznała mi rację i w ramach przeprosin zaproponowano mi drinka, na co przystałam, tutaj duży plus dla obsługi za reagowanie i umiejętność wyjścia z sytuacji. Duży wybór drinków oraz piw, spicy jalapeño margarita jest bardzo dobra. Podsumowując, burgery mocno średnie natomiast obsługa bardzo dobra.
-
Damian ★★★★☆
kaczka bardzo dobra miękka, sosy wiśniowo czekoladowe i gruszkowe super smaczne, lemoniada cytrynowa ok nic specjalnego, ciasto niestety za suche ale sos poprawiał smak, ogólnie czas oczekiwania zdecydowanie za długi (40+ minut na kaczkę) 20+ minut na ciasto
-
P S (Parysz) ★★★★★
Bardzo klimatyczne miejsce z cichym i przestronnym ogródkiem. Obsługa jest niezwykle miła i pomocna. Ciekawy pomysł na tatar wołowy, a burger oblany serem wygląda i smakuje znakomicie. Restauracja zdecydowanie warta odwiedzenia.
-
Arleta Trybulec ★★★★★
Bardzo przyjemne, niezobowiązujące miejsce na wieczorne wyjście ze znajomymi. W środku jest dużo miejsca i jest możliwość połączenia stolików, więc jest to dobra opcja np. na wyjście firmowe w niedużym gronie (byliśmy tam dwa razy). Bez problemu można podzielić rachunek. Jedzenie bardzo smaczne (pyszny hummus z kolendrą!), porcje są spore. Deski (dostępna jest wege lub mięsna) to porcja max dla dwóch osób. Dobry wybór alkoholi i smaczne drinki. Latem polecam raczej ogródek niż wnętrze lokalu, szkoda, że stolików w ogródku nie można rezerwować. Sumarycznie byłam tam kilka razy i zawsze wszystko było w porządku, jedyna rzecz, do której mogłabym się przyczepić to nasza ostatnia rezerwacja - przy niemal pustym lokalu (wewnątrz, bo ogródek był pełny), usadzono nas przy stoliku w mniejszym pomieszczeniu obok dwóch innych dużych rezerwacji, więc czuliśmy się jak na weselu ;) Na szczęście na naszą prośbę przesadzono nas do innego stolika. Obsługa bardzo miła.
-
Marcin Skowroński ★★★★☆
Reustaracja znajduje się w spokojnej ulicy, chociaż w samym centrum Warszawy. Korzystałem z tarczy antyinflacyjnej czyli zupa i drugie danie w od poniedziałku do piątku w cenie 19 zł ( bez napoju ). Miejsce ma ciekawy, nowoczesny wygląd , jest w miarę zielono, , powodu dużej ilości kwiatów. W okresie wiosenno- letnim świetny knajpa ma ogórek z miejscami do siedzenia /leżenia. Obsługa kelnerska niestety nierówna : pani brunetka bardzo kulturalna i przyjemna , pani blond z tatuażem zbyt głośna i pokazująca swoją aprobatę lub nie do gościa. Generalnie polecam !
-
Emilia Migała ★★★★☆
W porządku. Siedziałyśmy jeszcze w ogródku, było kameralnie i spokojnie: 3 zajęte stoliki. Kelnerka pomyliła rachunek / stoliki, ale wszystko ogranęłyśmy :P Śniadanie (szakszuka) za 15zł bardzo smaczne, dobrze doprawione, ale maluuutkie, coraz mniejsze miseczki i dwie małe kromki opiekanej bułki - byłam dalej głodna. Do tego kawa 11 - 15zł i zrobiło się 30 za osobę. Trzymam kciuki za ruch, niskie ceny i brak inflacji :)
-
Łukasz K ★★★★★
Wypad do tego lokalu był udany. Dobre jedzenie w solidnych porcjach, ciekawe drinki i fajnie urządzona przestrzeń. W dodatku, jak się trafi, można posłuchać koncertu czy obejrzeć przedstawienie. Należy zacząć od tego, że Znajomi to niezwykle duża przestrzeń, składająca się z wielu sal, piętra i sporego ogródka. Zachęcam do głębszej eksploracji, bo sala, do której wchodzi się na początku, to tylko niewielki wycinek. Na wnętrze składa się dużo cegły, podobno sprowadzonej z Wrocławia, roślin i metalowych elementów. Trochę w tym klimatu loftu, przestrzeni industrialnej. Pomieszczenia na piętrach natomiast przywodzą na myśl lata 60. Mix ciekawy. Kuchnia jest przede wszystkim wegetariańska/wegańska, aczkolwiek fani tatara wołowego znajdą tu coś dla siebie ;) Mamy też tutaj burgery, pizze (wszystkie bezmięsne), frytki, a nawet znajdzie się śledzik w śmietanie. Rzecz najważniejsza - dania są ciekawe, z niestandardowymi dodatkami i wariacjami. Creme brulee z kremem limonkowo-bazyliowym czy mafaldine z suszonym tartym żółtkiem. Warto też spróbować autorskich koktajli, a szczególnie jednego z likierem z liści koki. Cenowo jest w porządku, szczególnie że porcje są po prostu spore. Miską kalafiorów w panko lub frytkami z mięsem można się najeść. Obsługa miła, bez zarzutu. Podsumowując, Znajomi to knajpka godna polecenia. Warto odwiedzić podczas jakiegoś ciekawego koncertu czy seansu filmowego. A po nim dobrze zjeść w miłym towarzystwie.
-
K W ★★★★★
Super miejsce na spotkania ze znajomymi. Mnóstwo przekąsek do wyboru, także opcje wege. Zamówiliśmy deskę No Name- Świetna i różnorodna opcja dla dwóch osób. Obsługa bardzo sympatyczna i sprawna. Drinki podane w minutę. Duży lokal, stoliki na ogródku.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Znajomi?
Znajomi znajduje się przy Wilcza 58a, Śródmieście, 00-679 Warszawa, Mazowieckie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Znajomi?
Można skontaktować się z Znajomi pod numerem +48 507 740 003
Jak można dotrzeć do Znajomi?
Do Znajomi można dotrzeć, korzystając z poniższego linku