Mam mieszane odczucia po wizycie w restauracji. Jedzenie nie było złe ale też niczym szczególnym mnie nie zaskoczyło. Na wejściu szybko przydzielono nam stolik lecz na obsługę aby zamówić długo trzeba było czekać (jakieś 20 min.) więc postanowiłem na własną rękę poszukać obsługi aby zamówić .Kelner po przybyciu był sympatyczny ale poprzednia sytuacja negatywnie nastawiła mnie do restauracji.Myślę że mogło to być spowodowane deficytem kelnerów w restauracji.
Zdjęcia
Opinie
-
Michał Dunal ★★★☆☆
-
Martyna T ★★★★★
Restauracja W Starej Kuchni w Krakowie okazała się świetnym wyborem na obiad podczas konferencji. Lokal jest bardzo klimatyczny — ciekawy, przytulny i utrzymany w domowym stylu, dzięki czemu od razu można poczuć się swobodnie. Obsługa była wyjątkowo miła i pomocna, co dodatkowo umiliło pobyt. Szczególnie spodobała mi się możliwość zamówienia defilady zup, czyli czterech małych porcji różnych zup. Każda z nich była naprawdę bardzo smaczna i idealnie doprawiona. Oprócz tego jadłam placki ziemniaczane z sosem grzybowym — również pyszne, dobrze doprawione i świetnie wysmażone. To miejsce, do którego z przyjemnością wrócę i które zdecydowanie warto polecić.
-
Pawel Koszel ★★★★★
Po pierwsze bardzo duży plus za obsługę i szybkie podanie zamówionych dań. Wnętrze przyjemne. Porcje dość duże, można się naprawdę najeść. Schabowy smaczny, ziemniaki również. Polędwiczki wieprzowe były dobrze usmażone, mięciutkie i odpowiednio doprawione. Rydze w sosie miały niestety nieco gorzkawy smak, a kluski śląskie mogłyby być bardziej miękkie. Ogólnie było smacznie i co najważniejsze całkiem przystępne ceny. Uważamy, że miejsce jest warte odwiedzenia przez miłośników tradycyjnej polskiej kuchni.
-
Rafał Staszewski ★★★★★
Wyborne, smakowite, przepyszne. Byliśmy z żoną raz, wróciliśmy kolejnego dnia po więcej i na pewno jeszcze przyjdziemy. Porcje spore, nie do przejedzenia. Tradycyjna polska kuchnia i wydaje mi się, że jedna z najlepszych restauracji, w których byłem w ramach swoich podróży i to biorąc pod uwagę jedzenie z różnych krajów. Do tej pory nie byłoby potrawy, która by nam nie smakowała, a już na pewno mało kto byłby w stanie odtworzyć to dzieło. Obsługa bezproblemowa i kulturalna. Mały ruch, idealne miejsce, żeby uciec od zgiełku ulicy i rozkoszować się naszym polskim dziedzictwem kulinarnym.
-
Patryk Kuźnia ★★★★☆
Restauracja naprawdę apetyczna – ładna, polska, od razu widać, że stawia na tradycję. Wystrój wewnątrz bardzo przyjemny, klasyczny, ale z klimatem – fajny, schludny, ciepły. Obsługa przemiła, a dania zostały podane bardzo szybko, co też warto docenić. Jeśli chodzi o jedzenie – mam mieszane odczucia. Żurek w chlebie niestety rozczarował. Porcja była mała, jak na swoją cenę. W środku znalazłem tylko jedną kiełbaskę, co mnie szczerze zszokowało. Do tego sam smak żurku był bardzo kwaśny – bardziej przypominał zupę ogórkową niż klasyczny żurek. Oceniam go na 6/10. Za to placki ziemniaczane z gulaszem – sztos! Przepyszne, dobrze doprawione, porcja solidna. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić – daję 9/10. Podsumowując – polecam restaurację, bo ma potencjał i przyjemny klimat, ale żurek w chlebie raczej zamieniłbym na coś innego z menu.
-
kamsko ★★★☆☆
Jedzenie poprawne, ale bez zachwytów. Żur, jak dla mnie, bardzo kwaśny. Miałam wrażenie, że niektóre potrawy nie były wcale posolone, inne aż za bardzo. Brak konsekwencji. Dużo do życzenia pozostawia obsługa. Pan kelner, którego było nam dane poznać, ewidentnie nie chciał tam być. Kiedy wchodzę do lokalu, chciałabym być witana z uśmiechem; tutaj go zabrakło. Pan kelner odprowadził nas do stolika i, dosłownie, rzucił menu na stół, po czym odszedł bez słowa. Nie oczekuję z jego strony jakiegoś wywodu na temat kuchni, ale miło by było gdyby powiedział co poleca, lub po krótce wyjaśnił menu. Dzień wcześniej byłyśmy w lokalu na przeciwko, do którego zdecydowanie wrócę. W Starej Kuchni raczej mnie już nie powita.
-
Agata Klukowska ★★★★★
Obiad dla dwóch osób w sobotę w porze obiadowej. Miła obsługa, u nas czas oczekiwania zdecydowanie był zadowalający. Ledwo zdążyliśmy zjeść chlebek ze smalcem i zaraz przyniesiono zupę i grillowany chleb. Oba dania bardzo smaczne. Na drugie wzięliśmy pierogi z mięsem (to mogłoby być trochę mniej tłuszczu, ale nie wpłynął on znacząco na smak) i gulasz w chlebku. Oba dania super, potem kawa - porcje były na tyle duże, że deser już się nie zmieścił ;)) polecam
-
Marta Wlkp ★★☆☆☆
Zamówienie to bylo- micha pierogowa z mięsem i to było naprawdę dobre. A drugie to- grillowany filet z czarnej kaczki z sosem wiśniowym z kluskami ślaskimi w sosie rydzowym i modrą kapustą. I tu niestety niemiłe niespodzianki- nie można wymienić modrej kapusty na inny dodatek, ja nie przepada za nią a tu jeszcze była chyba dodana żurawina- pewności nie mam ale było czuć jakiś dodatek- przynajmniej taki jest podany w dodatkach a skoro innego dać nie mogą z karty to przypuszczam, że to było z żurawiną właśnie. Do kaczki podane były też jabłka i jakiś dżem nie wiem czy truskawkowy czy żurawinowy. Może oba? Dziwnie to smakowało. Kompletnie nie było czuć sosu rydzowego przez ten wiśniowy. Powinno być w karcie podane, że są jeszcze inne owoce bo może być też ktoś na nie uczulony. Kaczka była dobra ale skórka była gumowata i się ciężko ją jadło, przypuszczam, że większość by zostawiła ja- trochę dziwne zważywszy, że miała być grillowana więc powinna być chrupka Poza tym danie było za słodkie. Fajny akcent- podanie czekadełka- chlebka ze smalcem ze skwarkami. Woda była podana z lodem- też powinno być to podane bo jednak w chłodniejszy dzień nie bardzo pasuje mi picie tak zimnej wody. Niestety nie polecam tego lokalu. Lokal jak dla mnie to takie 2-2,5 gwiazdek. Na trzy na pewno nie zasługuje ale też 1 dać nie mogę bo pierogi były dobre.
-
Mateusz Szymoniak ★★★★★
Kilka lat temu wraz z przyjaciółmi i ich dziewczynami poszliśmy do Morskiego Oka. Kilkukrotnie po tej wizycie, mając ochotę na polską kuchnię, chodziliśmy tam z dziewczyną. Dzisiaj też mieliśmy ochotę na takie jedzenie, ale los chciał, że poszliśmy w inne miejsce - W Starej Kuchni. Zamówiliśmy: placki ziemniaczane z sosem borowikowym oraz kotlet schabowy zbójecki z zasmażaną cebulą, jajkiem i serem z dodatkiem ziemniaków. Do picia kupiliśmy cydr oraz pepsi max. Bardzo szybko nas obsłużono: po 20 minutach dostaliśmy jedzenie a w międzyczasie dostaliśmy 2 pajdy chleba i smalec jako czekadelko. Szanowni Państwo, to było tak dobre i tak wielkie... Oboje stwierdziliśmy że to 2 poziomy wyżej niż Morskie Oko! Polecamy wszystkim!
-
Zupa Mi Wyszła ★★★★★
Podczas naszej ostatniej wizyty w Krakowie odwiedziliśmy Restaurację W Starej Kuchni . Restauracja zlokalizowana bardzo blisko rynku głównego oferuje pyszną , tradycyjną polską kuchnię . Zjedliśmy kilka dań które były bardzo smaczne , pięknie podane . Porcje sporych rozmiarów zadowolą każdego głodomora . Świetna obsługa , klimatyczne miejsce , pyszne jedzenie . Nagrody jakie otrzymała Restauracja są jak najbardziej zasłużone . My na pewno nie raz odwiedzimy to miejsce a i Wam serdecznie je polecam
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Restauracja 'W Starej Kuchni'?
Restauracja 'W Starej Kuchni' znajduje się przy Świętego Tomasza 8, Stare Miasto, 31-014 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Restauracja 'W Starej Kuchni'?
Można skontaktować się z Restauracja 'W Starej Kuchni' pod numerem +48 124 280 022
Jak można dotrzeć do Restauracja 'W Starej Kuchni'?
Do Restauracja 'W Starej Kuchni' można dotrzeć, korzystając z poniższego linku