Dość ciekawą atrakcją w mieście Wisla
Opinie
-
Małgorzata Kamińska ★★★★★
-
Olo Film ★★★★★
Ciekawostka z okresu PRL
-
Piotr Piotrowski ★★★★★
Powstała w 1958 roku, w Beskidach pojawiła się jako nagroda w akcji cała "Polska buduje swoją stolicę". Wykuto ją w ustrońskiej kuźni. Było to podziękowanie mieszkańców stolicy za wkład w odbudowę Warszawy. Syrenka jest całkiem ładna i dość nieoczekiwana w takim miejscu jak Wisła.
-
Piotr Pedros ★★★★★
Figura Syrenki podarowana Wiśle i jej mieszkańcom przez Warszawę w dowód wdzięczności za pomoc w odbudowie stolicy po wojnie.
-
Monika Sz. ★★★★★
Warszawska syrenka w Wiśle, piękny gest wdzięczności za pomoc w odbudowie stolicy.
-
beata kukulska ★★★★☆
Syrenkę możemy podziwiać na ładnym,zadbanym skwerze niedaleko Rynku koło Domu Zdrojowego i Hali Sportowej. Jest to jeden z najstarszych pomników w mieście wykonany w kuźni w Ustroniu. Na kamiennym, wysokim postumencie stoi ażurowa syrenka z żółtymi długimi włosami, żółtą płetwą i ogonem z widocznymi łuskami. Pomnik ten stanowi dar wdzięczności Miasta Stołecznego Warszawy za finansową pomoc w odbudowie stolicy.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Syrenka?
Syrenka znajduje się przy 43-460 Wisła, Śląskie, Polska
Jak można dotrzeć do Syrenka?
Do Syrenka można dotrzeć, korzystając z poniższego linku