Opinie

  1. Małgorzata Kamińska ★★★★★

    Dość ciekawą atrakcją w mieście Wisla

  2. Olo Film ★★★★★

    Ciekawostka z okresu PRL

  3. Piotr Piotrowski ★★★★★

    Powstała w 1958 roku, w Beskidach pojawiła się jako nagroda w akcji cała "Polska buduje swoją stolicę". Wykuto ją w ustrońskiej kuźni. Było to podziękowanie mieszkańców stolicy za wkład w odbudowę Warszawy. Syrenka jest całkiem ładna i dość nieoczekiwana w takim miejscu jak Wisła.

  1. Piotr Pedros ★★★★★

    Figura Syrenki podarowana Wiśle i jej mieszkańcom przez Warszawę w dowód wdzięczności za pomoc w odbudowie stolicy po wojnie.

  2. Monika Sz. ★★★★★

    Warszawska syrenka w Wiśle, piękny gest wdzięczności za pomoc w odbudowie stolicy.

  3. beata kukulska ★★★★☆

    Syrenkę możemy podziwiać na ładnym,zadbanym skwerze niedaleko Rynku koło Domu Zdrojowego i Hali Sportowej. Jest to jeden z najstarszych pomników w mieście wykonany w kuźni w Ustroniu. Na kamiennym, wysokim postumencie stoi ażurowa syrenka z żółtymi długimi włosami, żółtą płetwą i ogonem z widocznymi łuskami. Pomnik ten stanowi dar wdzięczności Miasta Stołecznego Warszawy za finansową pomoc w odbudowie stolicy.

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Syrenka?

Syrenka znajduje się przy 43-460 Wisła, Śląskie, Polska

Jak można dotrzeć do Syrenka?

Do Syrenka można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements