Uwielbiam uczestniczyć w Mszach Świętych w czasie Świąt Bożego Narodzenia, z uwagi na oprawę muzyczną Organisty, który wspaniale zachęca nas do śpiewania jak największej ilości naszych pięknych kolęd. Kilka lat temu, dodatkowe lampiony potęgowały atmosferę ww Świąt. Niestety zrezygnowano z nich.... Księdza Proboszcza zachęcam do powrotu do tego wystroju i do wymiany żarówek o barwie trupio bladej na barwę ciepłą.... Pozdrawiam że Stolarzowic M.
Opinie
-
Lucjan Keta ★★★★★
-
Ewa Masierak ★☆☆☆☆
Mieliśmy bardzo nieprzyjemną sytuację związaną z pogrzebem. Chcieliśmy pochować tatę na cmentarzu parafialnym, zgodnie z jego życzeniem w grobie rodzinnym. Poinformowano nas o konieczności załatwienia zgody na pochówek na terenie innej parafii niż ta gdzie tata przez ostatni czas mieszkał. Taką też dostaliśmy, była to zwykła kartka wypisana od ręki ( bez sprawdzania ksiąg, przyjętych sakramentów, bo po prostu wydaje się ją od aby nie zawracać głowy rodzinie i nie zabierać czasu). Na podstawie tej kartki ksiądz wikariusz i ksiądz proboszcz odmówili nam pełnego obrządku pogrzebu tzn. Postanowił odprawić nabożeństwo żałobne bez mszy świętej, ta miała odbyć się 1 marca jako zbiorcza za wszystkich zmarłych zmarłych w lutym. Powód : Tata nie uczestniczył w życiu kościoła bo na kartce nie ma informacji. Nie przyjmował na pewno kolędy i nie martwił się o swoje zbawienie najwidoczniej. Ostatecznie po interwencji u dwóch księży ks. proboszcz zgodził się odprawić normalny pogrzeb. Dwa dni telefonów do księży z tej i innych parafii, którzy byli równie zdziwieni co my ta sytuacją. Nie jestem człowiekiem, którego łatwo urazić, ale to mnie uderzyło. Jak można ocenić życie człowieka na podstawie kartki papieru i nie wziąć pod uwagę, że wychowywał się i swoje dzieci w wierze katolickiej miał wszystkie sakramenty, uczciwie pracował i jak się okazało przyjmował kolędę, bo to jest warunkiem pogrzebu z msza chyba.
-
Daniel Grzegorz ★★★★★
Korzystając z okazji zapraszam czytających komentarze do uczestnictwa we Mszy Świętej tradycyjnej tzw. Trydenckiej. Tego typu msze odbywają się zarówno w Zabrzu ( Dom parafialny Sw Anny) oraz w Bytomiu jak i w Gliwicach. Więcej informacji na stronie Tradycja . org ( pisane ciągiem) Polecam również obejrzeć na yt film Ukryty Skarb Kościoła Katolickiego
-
Grażyna Winiarczyk ★★★★★
Piękny kościół. Na uwagę zasługują dekoracje w okresie Bożego Narodzenia. Nie tylko klasyczne choinki przy ołtarzu ale bardzo gustowne lampiony, stroiki... Wszystko w jednej harmonijnej kolorystyce. Widać że proboszcz jest dobrym gospodarzem bo bardzo dba o świątynie, często też są w kościele różne koncerty np muzyki organowej czy też kolędowe w okresie świątecznym. Na duży pozytyw zasługuje też fakt że Kościół jest zimą ogrzewany - ogrzewanie jest pod ławkami i jest przyjemnie ciepło... W kościele jest przeszklona kaplica gdzie w czasie mszy głównie siedzą matki z małymi dziećmi - dzieciaczki mogą swobodnie chodzić po kaplicy i nikomu nie przeszkadzają...
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Kościół NMP Matki Kościoła w Zabrzu?
Kościół NMP Matki Kościoła w Zabrzu znajduje się przy dr. Henryka Jordana 84, 41-813 Zabrze, Śląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Kościół NMP Matki Kościoła w Zabrzu?
Można skontaktować się z Kościół NMP Matki Kościoła w Zabrzu pod numerem +48 792 560 551
Jak można dotrzeć do Kościół NMP Matki Kościoła w Zabrzu?
Do Kościół NMP Matki Kościoła w Zabrzu można dotrzeć, korzystając z poniższego linku