Wysoka i ceglasta wieża Do błękitnego nieba zmierza. Kiedy wreszcie go dosięgnie Swego celu w nocy dobiegnie.
Opinie
-
Artur Eling ★★★★☆
-
Jaroslaw ★★★★★
Inowrocław - Wieża ciśnień na Zofiówce. W sąsiedztwie skweru im. Leona Wyczółkowskiego znajduje się górująca nad okolicą wieża ciśnień. To jedna z ostatnich użytkowanych technicznie, tego typu budowli wodociągowych w Polsce. Zbudowana na przełomie XIX - XX wieku, w miejscu gdzie już wcześniej zamontowano wodociągowe urządzenia ciśnieniowe. W 1908 roku wieżę nadbudowano o kondygnację cylindrycznego muru, na który nasadzono wyłamany, masywny tambur nakryty wysokim dachem, również stożkowym z lukarnami. We wnętrzu wieży umieszczone są dwa stalowe zbiorniki wodne o pojemności 300 m3 i 480 m3 w celu zapewnienia stabilizacji ciśnienia w miejskiej sieci wodociągowej. Remontowana w latach 70-tych XX wieku, wymieniono wówczas drewniane elementy ( więźbę dachową schody) na na stalowe i żelbetowe. W 2003 roku dokonano modernizacji zbiornika górnego, skuto wewnętrzne tynki i nałożono nowe, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Podobno wieżę można zwiedzać, ale ...
-
Magdalena W. ★★★★★
Ładnie wygląda zarówno z daleka jak i z bliska. Mam nadzieję zobaczyć wieżę wieczorem, piękniejszą, oświetloną. Bardzo fajny obiekt , oddany do użytku w 1903 r, wydaje się być w dobrym stanie technicznym. Doczytałam się na stronie miasta, że była możliwość jej zwiedzenia. Przy samej wieży nie ma informacji o takiej możliwości. Spotkałam się też z informacją, że jest najdłużej działającą wieżą ciśnień w Polsce ale czy jest jeszcze wykorzystywana obecnie?
-
Magdalena ★★★★★
Ładnie wygląda zarówno z daleka jak i z bliska. Mam nadzieję zobaczyć wieżę wieczorem, piękniejszą, oświetloną. Bardzo fajny obiekt , oddany do użytku w 1903 r, wydaje się być w dobrym stanie technicznym. Doczytałam się na stronie miasta, że była możliwość jej zwiedzenia. Przy samej wieży nie ma informacji o takiej możliwości. Spotkałam się też z informacją, że jest najdłużej działającą wieżą ciśnień w Polsce ale czy jest jeszcze wykorzystywana obecnie?
-
Maciej Borski ★★★★☆
Jest to wieża ciśnień, która została zbudowana na pocz. XX wieku i znajduje się przy ulicy Zofiówka. Początkowo była niższym budynkiem niż obecnie, miała także ceglany gzyms schodkowy i kopulasty dach z latarnią, natomiast w późniejszych latach ją nadbudowano. W 2009 roku przeprowadzono generalny remont wieży. Niestety, zamknięta na głucho ...
-
Alicja B ★★★★★
Ładnie wygląda zarówno z daleka jak i z bliska. Mam nadzieję zobaczyć wieżę wieczorem, piękniejszą, oświetloną. Bardzo fajny obiekt , oddany do użytku w 1903 r, wydaje się być w dobrym stanie technicznym. Doczytałam się na stronie miasta, że była możliwość jej zwiedzenia. Przy samej wieży nie ma informacji o takiej możliwości. Spotkałam się też z informacją, że jest najdłużej działającą wieżą ciśnień w Polsce ale czy jest jeszcze wykorzystywana obecnie? Byłam wieczorem - wygląda przepięknie
-
Rafał Książek Rafhart ★★★★☆
Wieża ciśnień, atrakcja turystyczna , jest to miejska wieża ciśnień, wybudowana w latach 1901 – 1903. W 2009 r. przeprowadzono remont dachu – został wzmocniony i otrzymał takie pokrycie, jakie wieża miała początkowo, tj. dachówkę ceramiczną. Czasem są organizowane wycieczki i można zwiedzić wnętrze wieży.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Wieża Ciśnień PWiK Inowrocław?
Wieża Ciśnień PWiK Inowrocław znajduje się przy Zofiówka 1,88-100, 88-100 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie, Polska
Jak można dotrzeć do Wieża Ciśnień PWiK Inowrocław?
Do Wieża Ciśnień PWiK Inowrocław można dotrzeć, korzystając z poniższego linku