Wspaniałe miejsce! Papugarnia pełna kolorowych, oswojonych ptaków – można się z nimi świetnie pobawić i zrobić piękne zdjęcia. Panie, które tam pracują, są bardzo sympatyczne i wszystko dokładnie tłumaczą. Wizyta była czystą przyjemnością – na pewno wrócimy!
Zdjęcia
Opinie
-
Wypożyczalnia - Bus Szczecinek ★★★★★
-
Aloe ★★★★★
Świetne miejsce gdzie można zaobserwować z bliska a także potrzymać, a nawet pogłaskać wiele gatunków papug. Papugi są w większości przyjazne i same przylatują do ludzi oraz na nich siadają, jednakże papugi tak samo jak ludzie mają swoje charaktery i upodobania co za tym idzie nie każda chce być dotykana i może ugryźć, ale nie bardzo boleśnie. Polecam zakupić za kwotę 3 zł pojemniczek ziarna aby móc karmić papugi oraz zachęcić je do podejścia do siebie. W kasie biletowej można także zakupić wiele pamiątek związanych z papugami. Miejsce godne polecenia i zdecydowanie wyróżniające się na mapie Koszalina. Obok papugarni znajduje się również motylarnia więc można rozważyć odwiedzenie obydwu tych miejsc za jednym zamachem. Przy obiekcie znajduje się obszerny parking co sprawia, że nie trzeba się martwić o to czy znajdzie się miejsce do zaparkowania. Pani z obsługi wewnątrz papugarni sympatyczna i chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat znajdujących się tam papug i ich upodobań co stoi w kontraście do Pani która przedawała bilety i sprawiała nieco wrażenie jakby siedziała tam za karę i bardziej odnalazłaby się w urzędowym okienku, ale wiadomo, każdy ma prawo mieć gorszy dzień i liczę że to tylko kwestia tego. Miejsce jest aktualnie częściowo w remoncie, więc można się spodziewać, że za jakiś czas powierzchnia jeszcze się rozrośnie.
-
szynszyla ★★★★★
Super miejsce. Bardzo czysto. Pani Weronika chętnie dzieli się swoją wiedzą, opowiada ciekawie, bardzo dużo dowiedziałam się na temat papug. Miły, uprzejmy personel. Papugi są piękne. W przypadku kiepskiej pogody zalecam wpierw kontakt telefoniczny gdyż miejsce cieszy się wtedy ogromnym zainteresowaniem.
-
Sebastian M ★★★★★
Świetne miejsce, wiele gatunków papug które chętnie obcują z ludźmi. Do biletu można zakupić kubeczek karmy za 3 zł co polecam bo papużki chętniej siadają na rękę lub ramię. Pani z obsługi służy wiedzą i widać że zna się na swoich zwierzętach. Polecam szczególnie z dziećmi.
-
Aleksandra ★☆☆☆☆
Okropne miejsce bez serca dla zwierząt. Sala bardzo mała jak na ilość ptaków, która się tam znajduje. Żerdzi niewiele, kilka lin na krzyż. Większość ptaków w opłakanym stanie - przerośnięte dzioby, przerośnięte pazury lub ich brak, wyskubane pióra ze stresu. Ciężko dziwić się ich stanowi, jeśli mają do dyspozycji wyłącznie tłuste ziarno o ilości przewyższającej miesięczne zapotrzebowanie tych zwierząt. Brak warzyw, brak jakichkolwiek urozmaicenia żywieniowego. Zabawek oraz miejsc do żerowania również brak, ptaki nie mają się też gdzie schować ani odpocząć. Z nudów biją się i wyrywają sobie pióra, a można temu tak łatwo zapobiec. Panie pracujące tam nie wykazywały żadnego zainteresowania, aby podejść, pomóc z papugami, a szczytem marzeń byłoby dowiedzenie się czegokolwiek o nich. Zrębki drewna na podłodze również nie sprzyjają czystości. Nie da się tego wyczyścić, a tym bardziej zdezynfekować, a ptaki się tym bawią i biorą do dzioba - nie ma żadnych mat dezynfekujących buty, więc papugi przyjmują do dzioba wszystkie bakterie i zanieczyszczenia przyniesioną przez gości na butach. Nie ma również nakazu dezynfekcji dłoni! Według regulaminu nie można karmić i brać ar na ramiona (swoją drogą, są tylko 2 ary), ale Panie pracujące nie zwracały na to uwagi innym gościom. Nie wiem również, jak ktoś wpadł na pomysł, aby były tam wiatraki. Papugi też mogą się przeziębić, ale nikt tutaj nie myśli o dobrostanie zwierząt. Niestety Panie tylko czekały na nasze wyjście, ponieważ na zewnątrz były szybciej od nas paląc papierosy na samym wejściu - niezbyt przyjemny widok i zapach. O miłości do zwierząt nie można tutaj mówić, a jedyne o ignorancji i patrzeniu na ich cierpienie. Bardzo przykry widok, warunki tragiczne, a obsługa bardzo nieprzyjemna.
-
Przemysław Goplarek ★★★★★
Bardzo polecam. Fajne miejsce na obcowanie z naturą. Papug dużo, piękne, siadają na ramionach, rękach, dają się bezproblemowo karmić. Obsługa miła i bardzo pomocna i rozmowna. Super zabawa, dzieci miały ogrom radości (i trochę pozytywnego strachu). Świetnie spędzony czas, jak najbardziej odwiedzajcie.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Papugarnia?
Papugarnia znajduje się przy Połczyńska 73, 75-811 Koszalin, Zachodniopomorskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Papugarnia?
Można skontaktować się z Papugarnia pod numerem +48 882 655 144
Jak można dotrzeć do Papugarnia?
Do Papugarnia można dotrzeć, korzystając z poniższego linku