Zawsze myślałam, że petent jest ważną częścią tej instytucji, może i jest ale czas oczekiwania na obsługę bardzo się wydłuża zwłaszcza gdy zbliża się koniec skróconego czasu pracy. Byłabym niesprawiedliwa gdybym powiedziała, że wszyscy urzędnicy pracują na takich obrotach, gdyż byłam w tymże urzędzie trzy tygodnie temu akurat w dniu gdy pracowali do godziny 16:00 i przyjechałam niestety krótko bo 30 minut przed zamknięciem ale Pan obsługiwał mnie rzetelnie i wydawało się, że nawet ze zrozumieniem, żal i przykro mi się zrobiło urzędnika, bo wszyscy jego koledzy i koleżanki wyszły, a on jednak został te dwie minuty dłużej i obsłużył mnie za co jestem jemu ogromnie wdzięczna.
Opinie
-
Jadzia Kwiatoń ★★★★☆
-
Anna Kukla ★☆☆☆☆
Wydział Spraw Obywatelskich to jakaś masakra.Osoby niekompetentne, nie potrafią uzasadnić dlaczego nie mogą podbić kserokopi dowodu osobistego za zgodnością z orginałem.Na pytanie dlaczego odpowiadają" BO NIE" .Człowiek sam musi doczytać że oni mogą tylko wtedy gdy sprawa toczy się w ich Urzędzie Gminy.Wysyłają do notariusza,to rozumiem ale tylko prywatnie bo gmina notariusza nie ma.Ale zaproponowali mi jechać do Miejskiej Górki ,bo oni nie mają notariusza w gminie ani prywatnie,tam może podbiją.Kpina jakaś chyba ,oni wydali dowód i nie mogą podbić za zgodnością z orginałem , a inna gmina może! Może by tak doczytali że to nie jest realne. Wysyłają człowieka żeby się pozbyć ,a co tam niech zrobi z siebie pośmiewisko. Na prośbę o jakieś zaświadczenie z uzasadnieniem że oni tego nie mogą zrobić, aby można było dołączyć do papierów i wysłać na już,zanim człowiek dostanie się do notariusza, oczywiście prywatnie.(Wspomnę tylko że kserokopia jest potrzebna do dołączenia do reklamacji mandatu w pociągu ,ponieważ posiadałam bilet zakupiony w internecie i przez brak zasięgu nie mogłam ani okazać biletów ani pokazać e-dowodu podczas kontroli.)To oni oczywiście takiego zaświadczenia nie mogą dać. Więc podsumowując to obsługa na medal, tylko pozbyć się interesanta bez jakiegoolwiek wyjaśnienia , albo po prostu z braku wiedzy w danym temacie.Na koniec podsumowując Pani urzędnik wyjaśniła że pierwszy raz mają z taką sprawą do czynienia.Zapraszają w piątek jak będzie Pani kierownik.Tak załatwią się sprawy w Rawickim Wydziale Spraw Obywatelskich po południu.Najlepiej żeby człowiek wziął wolne i przyszedł wtedy gdy będzie Pani kierownik ,może się dowie coś więcej i otrzyma wydruk z potwierdzenie swoich danych i numerem dowodu osobistego oczywiście za opłatą.Po dwóch wizytach nie dostałam w sumie konkretnej odpowiedzi dlaczego oni tego nie mogą zrobić.Tylko w kółko że NIE. Może trzeba by było się doinformować i wyjaśnić pewne rzeczy interesantowi !!!
-
Ewela Ewela ★★★★★
Piękny budynek
-
Natka ★★★★★
Jestem zachwycona pomocą Pani z USC pracującej przy aktach zgonu. Pomogła przez telefon (dzwoniłam ze Śląska) znaleźć informacje o moich pradziadkach z 1907 i 1912 roku. Gdy będę kiedyś przejeżdżać przez Rawicz to wpadnę podziękować osobiście :)
-
Norbi Lexus ★★★★★
Wydział obywatelski szybko sprawnie
-
Aleksandra Królczyk ★★★★★
Jesteśmy wraz z mężem zachwyceni obsługą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rawiczu, która zawsze w sposób bardzo miły odpowiadała na nasze pytania. Jesteśmy szczególnie wdzięczni Pani Naczelnik, która poprowadziła nasz ślub plenerowy w tak piękny i wzruszający sposób, że zarówno my, jak i nasi goście byliśmy zachwyceni!
-
Kasia Kasia ★☆☆☆☆
2 stanowiska pracy od dowodów osobistych i 2 pracowników razem na przerwie! 25 min i nikogo nie ma na swoich stanowiskach pracy, rozumiem można mieć przerwę ale chyba nie 2 osoby na danym stanowisku w jednym czasie…
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Urząd Miasta?
Urząd Miasta znajduje się przy Marszałka Józefa Piłsudskiego 21, 63-900 Rawicz, Wielkopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Urząd Miasta?
Można skontaktować się z Urząd Miasta pod numerem +48 656 164 980
Jak można dotrzeć do Urząd Miasta?
Do Urząd Miasta można dotrzeć, korzystając z poniższego linku