Restauracja warta odwiedzenia, jeśli myślicie o włoskim jedzeniu. Mała restauracja, przez co zalecam wykonanie rezerwacji. Ma ciepły wystrój. Uprzejmy kelner, który okazuje zainteresowanie klientom i potrafi doradzić. Z mojej obserwacji tylko radzę, aby czasem klientów nie poprawiać, a pozostawić ich w błogiej nieświadomości. Zamówiliśmy pizzę salame pikantną oraz tagliatelle z krewetkami. Dania świtnie zrobione, bardzo smakowały. Doceniam, że spód pizzy był chrupiący, ciasto w środku miękkie, a składniki ma wierzchu delikatnie spieczone. Do tego herbata zimowa oraz kawa czarna. Bez zarzutów. Polecam tu zjeść. Na miejscu dostępna jest toaleta. Restauracja obsługuje gości ze zwięrzętami. Wystarczy jedynie zwierzaka osuszyć, aby nie wydzielał się zapach mokrej sierści.
Zdjęcia
Opinie
-
Voyager Space ★★★★☆
-
Bartosz Narożny ★★★☆☆
Jedzenie smaczne, carbonara, penne arabiatta, pizza Bella Bianca i tiramisu dają rzeczywiście radę, ale nie na tyle, aby planować powrót do tej restauracji. Cztery stoliki robią klimat, choć randka z automatycznym kelnerem to jak kolacja w teatrze: ten sam tekst przy każdym stoliku, nieustannie wtrąca się w rozmowy i wykłada ciekawostki o Włoszech tonem „jakbyśmy nigdy nie byli na wakacjach we Włoszech”. Smacznie, ale z lekkim uczuciem lekcji włoskiej kultury i brakiem prywatności w gratisie.
-
Arkadiusz Chmielik ★★★★★
Bardzo dobra, włoska, pracującą na oryginalnych włoskich produktach restauracja. Makarony idealnie nieprzegotowane, proste, ale smaczne i włoskie na 100%. Pizza nietuzinkowa, godna włoskich knajpek. Obsługa profesjonalna, bardzo asertywna, ale kompetentna.
-
Michał Śmielak ★★★★★
Niezwykłe miejsce oddalone odrobinę od ruchliwej ulicy, delikatnie na uboczu. Byliśmy w porze obiadowej, nie było problemu ze stolikiem. Szybka i miła obsługa. Makarony przepyszne, pełne smaku i podane w miłej dla oka formie. Duży plus za dostępne na miejscu regionalne piwa i nalewki. Musimy tu jeszcze wrócić na pizzę. Polecam.
-
Leszek Lubszczyk ★★★★★
Bardzo ładne miejsce (okolica zdecydowanie mniej :P). Piękne wnętrze. Przemiła obsługa. Bardzo szybko podawane dania, wszystko świeże, przygotowywane na bieżąco. Pyszna carbonara, pizza oraz desery - w szczególności panna cotta. Polecam.
-
Rafał Bodo ★★★★★
Wspaniałe jedzenie, świeże, wyraziste smaki a nie jakieś mdłe. Super obsługa: Pan uprzejmy, doradzi, podpyta, wyjaśni, sprząta stoliki+przyjmuje zamówienia+wystawia rachunki+wie co się dzieje na kuchni - człowiek orkiestra, świetna robota!!! Makarony to prawdziwe złoto, mniam mniam. Tiramisu też niebo w gębie. Śmiało polecam, można smacznie zjeść i ceny w standardowych widełkach.
-
Kacper Wojciechowski ★★★★★
Gdyby istniała ocena 6/5 to to jest miejsce, które w pełni na to by zasługiwało. Kompletnie niepozorne miejsce, ot restauracja technicznie na terenie jakiegoś hoteliku. Tymczasem jest to najlepsza knajpa w jakiej byliśmy kiedykolwiek, a byliśmy już w na prawdę wielu. Najlepsza obsługa, którą kiedykolwiek spotkaliśmy. Pan z obsługi potrafi zabawić gościa, pomóc przy wyborze, trochę pogawędzić, a jednak przy okazji nie narzucić się. Zaczęliśmy od bruchetty, jedna z pomidorami druga z pesto i prosciutto. Samo pieczywo wypiekane na miejscu, chrupiące ale nie suche. Dodatki bardzo wysokiej jakości, które świetnie się z nią łączą. Następnie pizza. Jedna Parma druga Speciale. Pan z obsługi namówił mnie na tą drugą, opowiadając jak to w pizzy "4 sery" brakuje mięsa, więc powstała ta. Świetne pizze, super jakości składniki, ciasto dokładnie takie jakie powinno być we włoskiej pizzy, bomba smaku. Po takim przeżyciu z pozostałymi daniami postanowiliśmy spróbować jeszcze deserów. Panna Cotta robiona na miejscu tuż przed podaniem, rozpływała się w ustach. Tiramisu, które miało minimalną ilość kremu, a jednak wszystko łączyło się w eksplozję smaku. Takiego czegoś nie jedliśmy nigdy w życiu, i chyba tak wyobrażam sobie prawdziwe restauracje we Włoszech. Być w Szklarskiej Porębie i nie zajrzeć tam to grzech!
-
Krystian Potemski ★★★★★
Miejsce jest rewelacyjne lokal ciepły oraz czysty. Pan z obsługi jest bardzo miły, często pyta czy wszystko smakuje i czy jest dobrze, umie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieć o jedzonym daniu oraz daje świetne porady jak podkręcić smak. Jedzenie jest przepyszne pizza jest lekka i aromatyczna składniki najwyższej jakości. Makarony są również wyśmienite. Zupa z pomidorów San Marziano i banana jest unikalną pozycją którą na pewno warto jest spróbować jest ona kremowa oraz posiada aksamitną konsystencję pomimo że jest w niej banan to nie jest on wyczuwalny. Podsumowując lokal jest miejscem do którego warto przyjść i to nie raz, porcje są duże i sycące oraz również ciepłe i aromatyczne.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Trattoria Topaz?
Trattoria Topaz znajduje się przy Prusa 3, 58-580 Szklarska Poręba, Dolnośląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Trattoria Topaz?
Można skontaktować się z Trattoria Topaz pod numerem +48 886 891 742
Jak można dotrzeć do Trattoria Topaz?
Do Trattoria Topaz można dotrzeć, korzystając z poniższego linku