Trafiliśmy na to muzeum całkiem przypadkowo, spacerując ulicą Floriańską. Weszliśmy z czystej ciekawości i możemy powiedzieć, że było warto zatrzymać się tu na chwilę. Na starcie witają wszystkich Hubert i Igor, od razu zarzucając ciekawostkami historycznymi. Na ma tutaj sztuczności i sztywności, jaka panuje w innych muzeach. Niektóre rekwizyty są "interaktywne" XD. Dodatkowo w trakcie zwiedzania, można zagrać w fajną grę. Można przebrać się za jakąś postać i poczuć jak w prawdziwych średniowiecznych lochach. Nie prosząc nawet o przewodnika, Hubert podszedł do nas i zaczął opowiadać o rekwizytach, sposobach tortur i naprawdę sprzedał historii. Śmiało możemy polecić to miejsce każdemu, kto odwiedza Kraków!
Zdjęcia
Opinie
-
_Claudia _ ★★★★★
-
MrLeoniu ★★★★★
Swój czas spędzony tutaj będę pamiętał jeszcze na długo! Eksponaty naprawdę robią wrażenie, a przestrzeń jest zaaranżowana w niesamowicie klimatyczny sposób. Bardzo podobała mi się zabawa w poszukiwanie szczurków, a dzięki zaangażowaniu przesympatycznej pani Ali nasz pobyt stanowił jedną z najfajniejszych atrakcji podczas zwiedzania miasta. A jeśli ktoś życzy sobie wyjątkowej pamiątki, za pomocą fotelu przy wejściu można dorobić sobie dodatkowy otwór wentylacyjny w spodniach!
-
Filip Czyż ★★★★★
Super miejsce, przemiła obsługa która wie mnóstwo rzeczy na tematy tortur ale przede wszystkim możliwość skorzystania samemu z narzędzi przekonała nas w 100% Pan Kamil wytłumaczył nam przerażające realia tortur w dawnych czasach, świetna osoba. Już zawsze będę pamiętał czym były hiszpańskie łaskotki...
-
Agnieszka Suchan ★★★☆☆
Hmmm...miejsce dość ciekawe. Poszłam tam kierując się tak pozytywnymi opiniami. Jednak jak dla mnie zdecydowanie za wysoka cena do ilości eksponatów. Miałam też wrażenie, że zagranicznych turystów traktuje się lepiej, polskich bardziej ignoruje.
-
Dagobert Przybyszewski ★★★★★
Mega muzeum, mimo że eksponatów nie ma za dużo, to nadrabia to klimatem i "minigierką" w środku. Fajne i wyczerpujące opisy prz eksponatach, bardzo miły, na krótko obcięty Pan na wejściu, a cena przystępna. Polecam
-
Tomasz ★☆☆☆☆
Uważam, że cena jak za coś takiego jest zbyt duża. 35zl za osobę przy 10min zwiedzania to straszne pieniądze. Straszniejsze niż kilka rzeczy w tym "muzeum". Szczerze to nawet nie nazwałbym tego muzeum. Kilka gratów, cześć zamknięta za gablotami. Szybko można obejść. Obsługa najpierw mówi o mini grze w znajdowaniu szczurów po czym informuje innych gości przy nas, ile szczurów jest w jakim pomieszczeniu. Nie polecam. Cena zbyt duża, atrakcji mało
-
Seleni Art ★★★★★
Pozdrawiam Pana Kamila! dzięki niemu spędziliśmy tam 2h. Pan Kamil robi taką super atmosferę! do tego chętnie dzieli się swoją wiedzą historyczną i bardzo ciekawie opowiada. Tak naprawdę robi cały klimat tego miejsca :) temu Panu należy się premia. Takich ludzi z pasją i zaangażowaniem bardzo podziwiam. Będę polecać każdemu to miejsce!
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Muzeum Tortur - atrakcja historyczna Kraków?
Muzeum Tortur - atrakcja historyczna Kraków znajduje się przy Floriańska 10, Stare Miasto, 31-019 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Muzeum Tortur - atrakcja historyczna Kraków?
Można skontaktować się z Muzeum Tortur - atrakcja historyczna Kraków pod numerem +48 798 688 532
Jak można dotrzeć do Muzeum Tortur - atrakcja historyczna Kraków?
Do Muzeum Tortur - atrakcja historyczna Kraków można dotrzeć, korzystając z poniższego linku