Odwiedzenie Muzeum Górskiego w Szczyrku to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Szczyrku. Jest to prawdziwa przyjemność, zarówno dla miłośników skoków narciarskich, jak i osób, które na co dzień nie interesują się tym sportem. Główną tematyką ekspozycji są narty i bogata historia skoków narciarskich w Polsce, a całość została stworzona z ogromnym zaangażowaniem przez pomysłodawcę i założyciela – Pana Krzysztofa Nikiela. Polecam z przyjemnością!! :)
Opinie
-
Slawek P. ★★★★★
-
Maciej Nowak ★★★★★
Świetne miejsce dla każdego, zarówno pasjonata narciarstwa jak i "niedzielnego znawcy skoków". Wiele ciekawych eksponatów. Osoba oprowadzająca, z dużą wiedzą i dobrym podejściem do jej przekazywania. Fajna atrakcją jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia niemal jak z najazdu skoczni. Sporo historii (tak narciarstwo to nie tylko Adam Małysz), humoru i miłej rozmowy. Na ekspozycji po za nartami biegowymi, skokowymi i zjazdowymi kilka ciekawostek z innych sportów zimowych. Serdecznie polecam.
-
Agnieszka Pawłowska ★★★★★
Muzeum Górskie w Szczyrku – miejsce z duszą, pasją i humorem! Odwiedzenie Muzeum Górskiego w Szczyrku to prawdziwa przyjemność, zarówno dla miłośników narciarstwa, jak i osób, które na co dzień nie interesują się tym sportem. Główną tematyką ekspozycji są narty i bogata historia narciarstwa w Beskidach, a całość została stworzona z ogromnym zaangażowaniem przez pomysłodawcę i założyciela – Pana Krzysztofa Nikiela. Pan Krzysztof to człowiek z ogromną wiedzą, jeszcze większą pasją i wyjątkowym poczuciem humoru. Jego opowieści potrafią porwać absolutnie każdego – są ciekawe, pełne anegdot, barwnych postaci i niespodziewanych faktów. Nawet osoby, które nigdy nie miały nart na nogach, wychodzą z muzeum zauroczone i bogatsze o nową wiedzę. Samo muzeum to wyjątkowa kolekcja zabytkowych nart, sprzętu narciarskiego i licznych pamiątek dokumentujących rozwój narciarstwa w regionie. Co ważne – wstęp do muzeum jest bezpłatny, co czyni to miejsce jeszcze bardziej dostępnym dla każdego turysty. Warto również zwrócić uwagę na książkę „Było ich 33 … Beskidzcy Olimpijczycy” dostępną na miejscu – to piękna publikacja poświęcona beskidzkim olimpijczykom, która świetnie uzupełnia muzealną ekspozycję. Serdecznie polecam wizytę w Muzeum Górskim w Szczyrku. To nie tylko podróż przez historię narciarstwa, ale też spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, jakim jest Pan Krzysztof – prawdziwy pasjonat i ambasador górskiej kultury!
-
Andrzej Duda ★★★★★
Muzeum bardzo ciekawe, pokazujące historię narciarstwa. Pan który sam zaproponował nam oprowadzenie dla dwóch osób z ogromną wiedzą i znajomością tematu pokazał, że jest właściwą osobą na tym miejscu.
-
Ewa F. ★★★★★
Zdecydowanie polecamy odwiedzenie Muzeum Górskiego - Pan Krzysztof oprowadził nas po calej wystawie i z wielką pasją, wiedzą oraz humorem odkrywał przed nami świat skoków narciarskich. Muzeum posiada dużo eksponatów, sporo archiwalnych zdjęć itp. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia podczas pobytu w Szczyrku :)
-
Jola Midor ★★★★★
Fantastyczne miejsce, gdzie historia splata się ze współczesnością. Po salach pełnych nart, starych fotografii i wspomnień oprowadzał nas zawodnik, trener i międzynarodowy sędzia pan Krzysztof Nikiel. Mogliśmy dotknąć nart naszego mistrza świata Adama Małysza, Kamila Stocha i innych olimpijczyków oraz zobaczyć najstarsze narty w historii skoków narciarskich. Miejsce to robi ogromne wrażenie.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Muzeum Górskie?
Muzeum Górskie znajduje się przy Wypoczynkowa 5, 43-370 Szczyrk, Śląskie, Polska
Jak można dotrzeć do Muzeum Górskie?
Do Muzeum Górskie można dotrzeć, korzystając z poniższego linku