bardzo fajne miejsce i naprawdę można się wiele dowiedzieć.. dużo eksponatów w tym bardzo ciekawych.. przewodnik opowiada mega ciekawie.. warto zwiedzić
Zdjęcia
Opinie
-
vertevill ★★★★★
-
Paulska ★★★★★
Ciekawe muzeum pokazujące gazownictwo z trochę mniej kojarzonej strony, od pieca retortowego poprzez całą linię produkcyjną gazu, do urządzeń domowego użytku. Świetnie przygotowani i bardzo sympatyczni przewodnicy. Warto!
-
Henes007 ★★★★★
Ciekawe zbiory muzealne: retorty, zasuwy, olbrzymia kolekcja gazomierzy i te bardziej spotykane w życiu, czyli kuchenki i piecyki. Przybyliśmy tuż przed zamknięciem. Rodzina początkowo nie chciała zwiedzać. Poszedłem sam, bo ja z tej branży... Sympatyczny Pan Przewodnik oprowadzał jeszcze innych gości. Pokręciłem się samopas... Potem gdy byłem już tylko ja zaproponował, żeby dołączyli pozostali. Pokazał nam tubę Rubensa. To była niezwykle interesująca prezentacja. I tak oto przy pomocy mojego jednego biletu muzeum, choć w części, zobaczyła żona i dzieci. A skoro o nich mowa, to na pożegnanie dostały kilka suwenirów. Bardzo miła przygoda. Polecam to miejsce.
-
Kamil Myszka ★★★★★
Muzeum naprawdę fajne. Wiele ciekawych eksponatów z zakresu historii wykorzystywania gazu do różnych celów jak też historia produkcji go w tym miejscu. Wiele eksponatów z dawnych lat jest naprawdę nieoczywistych i w obecnych czasach nie mamy pojęcia o nich
-
Mariusz Łataś ★★★★★
Przypadkiem na mapie pokazało mi się muzeum i postanowiłam wstąpić. Ciekawie zorganizowana wystawa pokazująca proces produkcji gazu, używanych odbiorników i urządzeń. Co chwilę trafia się na coś ciekawego. Do tego zwiedzanie w towarzystwie przewodników pasjonatów. Bardzo dziękuję za poświęcony czas.
-
Wie Woz ★★★★★
Ciekawe miejsce. Decydując się na odwiedzenie tego miejsca nie spodziewałam się żadnego wow, a tu zaskoczenie! Muzeum posiada ogromna ilość eksponatów w kilku budynkach. Wraz z nami był pracownik muzeum, który dosyć szczegółowo opowiadał o historii gazownictwa, odpowiadał chętnie na zadawane pytania. Wyszliśmy zachwyceni tym miejscem. Jeśli nawet nie jest po drodze by tu zajrzeć, polecam zmianę trasy i zarezerwowanie sobie ok. 2 godzin na to miejsce. Naprawdę warto!
-
Beata Marciniak ★★★★★
Muzeum przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i domu babci. Wiele ciekawych eksponatów,maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie domowym. Przewodnik Pan Wojtek, który posiada ogromną wiedzę o muzeum opowiada o wszystkim z wielką pasją i zaangażowaniem. Dziękujemy z miło spędzone chwile i wspaniałą podróż w czasie-Beata i Wojciech z Poznania
-
Michał Jarosz ★★★★★
Fantastyczne miejsce. Mnóstwo eksponatów. Warto ti zajrzeć. Przewodnik robi robotę... dawno nie miałem okazji uczestniczyć w zwiedzanie z tak zabawna , sympatyczna osoba, która przy okazji posiada mnóstwo wiedzy... punkt obowiązkowy przy odwiedzinach Paczkowa....Polecam z całą odpowiedzialnością...
-
Magdalena M ★★★★★
Jedyne takie muzeum w Polsce. Bilety, aż dziwnie tanie wobec dużej ilości eksponatów, genialnego oprowadzania. Po wielu wizytach nigdy się nie zawiodłam i nigdy nie było tak samo. Szalenie ciekawie dzięki panom Wojtkowi i Piotrowi. A ponadto pokazy tuby Rubensa, to bajeczne przedstawienie. Zaparkować można przed muzeum przy ulicy. Toalety na miejscu
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Muzeum Gazownictwa?
Muzeum Gazownictwa znajduje się przy Pocztowa 6, 48-370 Paczków, Opolskie, Polska
Jak można dotrzeć do Muzeum Gazownictwa?
Do Muzeum Gazownictwa można dotrzeć, korzystając z poniższego linku