Uniwersytet Opolski Instytut Biologii. OK-wszak nauka to potęgi klucz. Tylko wchodząc tu niewiem czy ja wszedłem na teren Uniwersytet Opolski Instytut Biologii czy Institut für Biologie der Universität Oppeln. Na rogu terenu UO-wita nas Kiosk z kebabem - z nazwą jednoznacznie kojarzącej się z kebabami - każdy pewnie wie że Kebab pochodzi z Berlina. Nieco dalej są tablice o tym że UE - wesprze finansowo -czyli również z moich podatków , wszak płacimy do UE coroczne składki - zadanie pn: Rewitalizacja Królewskiej Akademii Nauk w Prószkowie. Niby ok - ale Królewska Akademia Rolnicza powstała w XIX wieku. Wtedy te tereny były pod zaborami - o czym pewnie zapomniały Władze Uczelni - albo co gorsza - nazwa została wybrana z premedytacją. Taż po zaborach i dwóch wojnach ewidentnie wywołanych i prowadzonych przez Niemców - taki pomysł - rewitalizacji placówki pod nazwą - niby polską a tak naprawdę będącą tłumaczeniem nazwy obiektu niemieckiego - to paranoja!!! Byłem kiedyś - jeszcze przed wojną wywołaną przez Rosjan z Ukrainą - na Bramie Brandenburskiej nie "zrewitalizowano powiewającej tam flagi Radzieckiej". W trakcie wycieczek i wyjazdów służbowych nie pokazano mi żadnego Pomnika Bohaterów -zamachowców na Hitlera. Bo ich niema - ani nie było - więc nawet niema co rewitalizować. Zato u naszych - jakoby - przyjaciół można kupić kolejne wydania - książkowego "dzieła życia" Hitlera. A wracając do Królewskiej Akademii co ją mają rewitalizować - to według Wikipedii to: Akademia Rolnicza w Prószkowie (niem. Landwirtschaftliche Akademie Proskau) – utworzona w 1847 z inicjatywy Friedricha von Burghauss pruska, następnie (1871) niemiecka akademia rolnicza w Prószkowie, zlikwidowana w 1881. Została zamknięta - a i Opole to nie Oppeln - a Proskau to Prószków. Po co więc wracać do ponurej historii. Idąc dalej to pozostawmy z wielu przyczyn zabór Autro-Węgier - bo niekojarzy się on tak strasznie jak Niemiecki i Rosyjski - ale może komuś kiedyś wpadnie pomysł rewitalizacji wielu obiektów z tamtych czasów - kiedy Polacy byli szczególnie w zaborze niemieckim i w czasie obu Wojen traktowani jak podludzie. A może to prowokacja rosyjska - choćby jak pomniki po niemiecku poświęcone Ofiarom I i II Wojny Światowej powstałe w dużej ilości po naszym wstąpieniu do UE , czy rewitalizacja przedwojennego Pomnika przy Kaplicy w Opolu-Gosławicach - z dodaniem po wejściu do UE tablicy "Poległych Bohaterom Gminy Gosławice - 1914-1918. A to tylko wycinek pomników - "Ofiar" - np: obok Parku Korzennego - przy Ul Ozimskiej jest - nazwany w Mapach pomnik "Ofiar pierwszej wojny światowej" - choć ten Pomnik został postawiony poległym Oficerom Niemieckim w trakcie I WŚw. Podsumowując - niedajmy się prowokacji : i skoro są pieniądze i potrzeby zbudujmy w miejsce zlikwidowanej Akademii coś polskiego!!!
Opinie
-
Bibi W ★☆☆☆☆
-
Paweł Świsłowski ★★★★★
Polecam tu studiować: profesjonalna kadra, dobre zaplecze, miła atmosfera, możliwość rozwoju swoich pasji
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Uniwersytet Opolski Instytut Biologii?
Uniwersytet Opolski Instytut Biologii znajduje się przy Oleska 22, 46-020 Opole, Opolskie, Polska
Jak można dotrzeć do Uniwersytet Opolski Instytut Biologii?
Do Uniwersytet Opolski Instytut Biologii można dotrzeć, korzystając z poniższego linku