Dajcie tu jakieś pociągi!!!!!!!!! Frustrujące,kompletnie niewykorzystana infrastruktura, Kto tym zarządza?umarł, czy o co chodzi? Miasto nadal zakorkowane.Może kiedyś zaświeci się jakaś zarówka nad głową rządzących. CZEKAMY.
Opinie
-
Basia K ★☆☆☆☆
-
Mirosława Pawlik ★☆☆☆☆
W dni powszednie można dostać się pociągiem popołudniu z Opola do Wrocławia przez Jelcz - Laskowice i kilkanaście wiosek. Tylko, że już się w tym samym dniu nie wróci - trzeba czekać na pociąg powrotny, który odjeżdża z Wrocławia po 03:00 rano, w Opolu jest o 06:00. Trochę to bez sensu, taka częstotliwość kursów. Działające szyny, mogłoby to naprawdę hulać. Po co odnawiano stację Opole Wschodnie? Dla kogo? Czy to są dobrze wydane pieniądze z funduszy europejskich? Czy nie lepiej było wydać na coś innego? A może są jakieś plany? Może ktoś kiedyś oświeci mieszkańców.
-
Michaĺ Staś ★★★★★
Dworzec ładny lecz nie rozumiem ludzi którzy dają 1 gwiazdkę z powodu braku regio LUDZIE TO STACJA TOWAROWA Wiadomo że nic nie jeździ z regio bo to stacja towarowa to jest stacja która prowadzi to elektrowni ludzie zastanówcie się zanim zaczniecie pisać że nic nie jeździ
-
Bibi W ★★☆☆☆
Tu właściwie nic się nie zatrzymuje- a nawet nie przejeżdża. Nieznam intencji Decydentów Opolskich - ale myślę że bardzo duża kasa która została wydana na Opole Wschodnie i Zachodnie (remont - kiedyś prawie że dworców- z kasami i ubikacjami - teraz tylko przystankami kolejowymi nawet bez ubikacji) - ma jakiś cel. Jak rozumiem ma być to odciążenie Opola od ruchu samochodowego - między Centrum Opola a Zaodrzem i vevte. Żeby to dało rezultat to - jak rozumiem Miasto ma zamiar uruchomić coś na podobieństwo Metra (w wielu miastach metra lecą w dużej części nad ziemią) - jak choćby pojedyncze wagony będą jeździły np: co 20min - to ludzie być może się przekonają do tej formy transportu. Przynajmniej część ludzi - bo duża ich część chce dojechać samochodem - jakby się dało to do mieszkania. Ale narazie jeśli coś tu przejeżdża to składy cargo. Osobowe tu właściwie prawie nie jeźdzą. Może czeka się na ukończenie modernizacji wszystkich Opolskich wiaduktów. A narazie obok Uniwersytetu stoją niewykorzystane przystanki autobusowe - przygotowane jako Centrum przesiadkowe. Są też miejsca na umocowanie rowerów. No tylko pociągów a i ludzi brak. Swoją drogą Miasto planuje w najbliższym czasie wykonanie trasy średnicowej - między rondem na ul.Struga - ulica Struga (tam trzeba będzie wyciąć ogrom pięknych drzew) I dalej i dalej i nowym mostem który ma powstać na na Odrze aż do Zaodrza. Piszę o tym dlatego że Trasa Średnicowa - zniechęci być może do korzystania z "Opolskiego Merta" między Opoe Wchodnie a Zachodnie. Swoją drogą to na tej trasie warto by przewidzieć ze dwa przystanki.
-
Siao ★★★★☆
Jako student mieszkający w akademiku, bardzo podoba mi sie stacja. Blisko, czysto, nawet jakis pociąg czasem jezdzi Szkoda ze nie ma bezpośrednio do Wrocławia, tylko trzeba i tak jechać na główny.
-
Martin Svoboda ★☆☆☆☆
Dość ładnie wygląda z zewnątrz od strony ulicy. Podobno wyremontowany...Tylko po co? Opole ma trochę ponad 100 tys. mieszkańców i Dworzec Główny w zupełności wystarczy. Gdyby to było po głównej trasie jak np. Opole Zachodnie to by miało jakiś sens, ale nie w tym miejscu.
-
Mariusz M ★★☆☆☆
Dworzec, lata świetności ma już raczej za sobą. Wejście jak i schody na peron zaniedbane, na peronie jest troche lepiej. Chociaż może się to zmienić bo juz widać że w jego otoczeniu trwaja jakieś prace.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Opole Wschodnie?
Opole Wschodnie znajduje się przy 46-020 Opole, Opolskie, Polska
Jak można dotrzeć do Opole Wschodnie?
Do Opole Wschodnie można dotrzeć, korzystając z poniższego linku