Restauracja Helion to miejsce bardziej nastawione na duże grupy i imprezy okolicznościowe, ale mimo tego udało nam się bez problemu zjeść obiad bez rezerwacji. Menu jest dość szerokie, choć propozycji bezmięsnych jest niewiele. Zamówiony makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami okazał się jednak naprawdę smaczny. Obsługa jest miła i sprawna, a ceny rozsądne jak na tę okolicę. Przyjemne miejsce na spokojny posiłek — polecam.
Zdjęcia
Opinie
-
Timea Balajcza ★★★★★
-
Michał Spichalski ★★☆☆☆
Miałem zamówiona imprezę komunijną. W tym samym dniu w lokalu było w sumie 5 imprez + obsługa na Czechowicach. Miłe przywitanie, na każdy stolik przydzielona kelnerka. Jedzenie dobre, a ilości wystarczające. Wystrój ładny. Lokal ma niewielkie obejście i to stanowi duży plus. Na parterze i na piętrze osobna toaleta. Lokal posiada klimatyzację i...chyba tyle z plusów. Z bolączek, to timing. Kuchnia nie wyrabia się na czas z podawaniem kolejnych potraw, przez co kelnerki chodzą nerwowo po sali. Pada pytanie czy możemy już podać kawę i ciasto. Oczywiście. Po czym wchodzą tylko 2 termosy z kawą, a ciasto i tort po 20min. Kawy za mało jak na ponad 20 osób-nie wystarczyło dla wszystkich. Zwracam uwagę i jest naprawione. Zwracam uwagę, że brak już mleka i jest tylko jeden cukier na wszystkich. Naprawione, choć głupio co chwilę o czymś przypominać i samemu pilnować. Po imprezie proszę o zapakowanie i chce zapłacić. I tu zaczyna się robić niezręcznie, żeby nie powiedzieć nieprzyjemnie. Wychodzi właścicielka, która oburzona pyta z kim ustalane było własne ciasto, bo przecież wybraliśmy zestaw w którym jest już ciasto i powinniśmy za to zapłacić, bo teraz to ona zostaje z tym wszystkim. I tu muszę nadmienić, że kilkukrotnie wcześniej kontaktowaliśmy się z lokalem. Ustaliliśmy, że własne ciasto będziemy mieli, powiedziano nam kiedy możemy je przynieść, uprzedzono, że trzeba przedstawić rachunek zakupu w cukierni. Wszystko ustalone, zapisane, a cena miała być pomniejszona, ale Pani twierdzi, że nie z nią były te ustalenia. Robi się niemiło, tym bardziej, że właścicielka niemal na mnie krzyczy. Żądam więc sprawdzenia w notesie. Oczywiście jest zapisane, ale Pani dalej twierdzi swoje, że nie było to ustalane z NIĄ, po czym łaskawie odlicza nam z ceny zestawu. Następnie pada pytanie czy była zaliczka i czy mam paragon. Płacone w styczniu, nie miałem paragonu przy sobie. "Więc muszę policzyć jak bez zaliczki skoro nie ma Pan potwierdzenia". Płacę, zabieram całe spakowane bardzo dobrze jedzenie i wychodzę z ogromnym niesmakiem. Nie wrócę już, choć restauracja ma dobre jedzenie i jest bardzo blisko. Szkoda mi obsługi, że ma taką szefową, bo na prawdę się starają, tylko nie bardzo mogą coś zrobić, skoro kuchnia jest przeciążona. Nazajutrz rozmawiam z p. Mirkiem, który kiedyś to prowadził, a dziś jest tylko pracownikiem. To z nim wszystko ustalałem. Przeprasza, przelewa zaliczkę, która jak twierdzi była przecież wpisana w zeszycie. Podsumowując, robiłem tu kilka imprez, ale parę lat temu, gdy pieczę nad wszystkim trzymał p. Mirek. Było super 5/5, teraz idą na ilość zapominając o jakości i przyzwoitości. A wystarczyło przeczytać jakie były ustalenia. Niska ocena obsługi za podejście właścicielki do klienta.
-
Bartłomiej Kowalski ★★★★★
Bardzo smaczne jedzenie! Ładnie podane, gwiazdki Michelin nie ma, Natomiast co jest to solidna kuchnia i podstawa by zostać jednym z miejsc gdzie uwielbiają chodzić Gliwiczanie. Pamiętam jeszcze dziś historię baru Bartosz gdzie później nastąpiła zmiana na od wiązem, natomiast lokalni rezydenci od lat chodzili na te specjały. Nikt tu wyszukanej kuchni, ani pięknych wnętrz nie znajdzie. Znajdzie za to dobre świeże dania, normalne ceny i masę lokalnych ludzi którzy nawet w tygodniu okupują to miejsce.
-
Agnieszka Czek ★★★☆☆
Restauracja ładna zadbana, jedzenie średnie sałatki i surówki bez smaku a mięso twarde. Obsługa nawet
-
Patryk Chopcian ★★★★★
Szczerze polecam. Bardzo dobre jedzenie i przystępne cenowo.
-
agnieszka dudziak ★★★★★
Świetne miejsce Pan Mirek super człowiek, ugodowy, lojalny, zawsze uśmiechnięty. Załatwianie z nim urodziny to była sama przyjemność. Jedzenie przepyszne, super podane, ogromne porcje, tort kawowy rewelacja, a sernik rozpływa się w ustach. Ogromne brawa dla szefowej za tak pyszne słodkości. Obsługa na bardzo wysokim poziomie. Miejsce godne polecenia.
-
Joanna Bryła ★★★★★
Polecam restauracje, zarówno na organizację imprezy w lokalu jak i katering. Jedzenie bardzo dobre. Porcje w sam raz. Z dostawą nie ma problemu. Tort dostosowany do życzenia ;). Sprawdzone miejsce w dobrej cenie. Z pewnością jeszcze skorzystam.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Restauracja Helion?
Restauracja Helion znajduje się przy Literatów 76, 44-113 Gliwice, Śląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Restauracja Helion?
Można skontaktować się z Restauracja Helion pod numerem +48 322 340 786
Jak można dotrzeć do Restauracja Helion?
Do Restauracja Helion można dotrzeć, korzystając z poniższego linku