Lokal w góralskim klimacie. Miła obsługa. Jedzenie smaczne.. Tylko ta ilość włosów na skórce golonki …praktycznie na całej skórze Żeberka trochę suche. Porcja żeberek i golonka nawet spore. Tatar dobrze doprawiony. Grzanka do tatara trochę za sucha. Oscypek owinięty w wędzonym boczku z żurawiną - dobry, tylko trochę gumowaty.
Zdjęcia
Opinie
-
Ewelina Ewelina ★★★☆☆
-
retro rowery ★★★★★
Poszedlem sprobować kwaśnicy i się nie zawiodłem... bardzo treściwa z tupanymi ziemniakami, mega kwaśna i z pyszną swojską kiełbaską. Drugą zupą była dyniowa... lekko pikantna ale i tez trochę mdła. Na przystawkę zamowiłem oscypka owinietego boczkiem... zjadlem ich juz setki i ten konkretnie nie zapadnie mi szczegolnie w pamięci. Za to deser wyśmienity-szarlotka z lodami wybitna, warto przyjsc do gospody i posmakować tego przysmaku.
-
Łukasz M ★★★★☆
Fajne miejsce w dość szaro wyglądającej gastromapie Częstochowy. Można przez chwilę zapomnieć o otaczającym nas mieście. Porcje solidne, ceny przystępne, a same posiłki smaczne. Jako czekadełko można wziąć sobie chleb ze smalcem i ogorki. Niestety duża ilość żurawiny w smalcu zdominowała smak i zwyczajnie jest słodko. Co nie współgra z kiszonym ogórkiem. Na przystawkę wjechał wędzony pstrąg na placku ziemniaczanym. Ciekawe połączenie, placek chrupnął a ryba nie dominowała smakiem. Kwaśnica mało kwaśnicowa. Więcej kwasu i kapusty by się przydało. Nie trafiają do mnie też skwarki ze słoniny (albo tak tłustego boczku?). Zaskoczeniem są ziemniaki. Zupa do najedzenia na spokojnie. Dyniowa była fajna, lekko pikantna, duzo smaczniejsza pozycja niż kwaśnica, co było zaskakujące. Karkówka z menu Pani Gessler wjechała na pierwsze miejsce pod względem smaku. Trochę tłusta jak to karczek, ale przygotowana w taki sposób, że mięso samo się rozpadało. W sumie to niepotrzebne sztućce, mam wrażenie, że pod palcem by się rozjechała. Pycha! Pieczone jabłko tutaj mi pasuje jak pięść do nosa, ale rozumiem, że to w ramach jakiegoś ęą tłista ;) Placki ziemniaczane z gulaszem - same placki spoko, chrupkie tak samo jak w przystawce. Gulasz bardzo słaby, mało paprykowy czy pomidorowy. Ogólnie dość mdły, trzeba było sobie samemu troszkę doprawić solą. Na plus ilość wkładki mięsnej. Osobiście nie jestem fanem podawania tego dania w osobnych talerzach. Obsluga bardzo miła i pomocna, ale głośne, wręcz wykrzyczane rozmowy przy "barze" na drugiej sali gdzie nas usadzono nieakceptowalne. Natomiast trzeba przyznać, że bardzo pozytywne podejście do pracy, uśmiechem zarażali :)
-
Jan Podgórski ★★★★★
Wstąpiliśmy będąc przejazdem w Częstochowie. Byliśmy już w kilku lokalach po kuchennych rewolucjach. Większość z nich nas zawiodła. Zazwyczaj ceny są zbyt duże a jedzenie słabe lub wręcz tragiczne. W gospodzie natomiast ogormne zaskoczenie. Świetny klimat góralskiej chaty. Bardzo dobra obsługa. Interesująca się gośćmi, taktowna i miła. Jeżeli chodzi o jedzenie to zostaliśmy niesamowicie pozytywnie zaskoczeni. Jedliśmy moskale, kwaśnice, karczek z ziemniakami i pieczonym jabłkiem oraz sernik. Porcje duże, zwłaszcza sernik i karczek. Kwaśnica bardzo dobra z odpowiednią ilością mięsa i kiełbaską. Moje serce skardl karczek, który rozpadał się już pod lekkim naciskiem widelca. Pieczone ziemniaki z sosem chrzanowym i akcent słodkiego jabłka super podkreślały całość. Jesteśmy z Małopolski. Lubimy góry i góralskie jedzenie. Dalej nie mogę w to uwierzyć, ale stwierdziliśmy że w Częstochowie jedlismy najlepsze gorlaksie jedzenie. Serdecznie polecam. Dodam jeszcze, że ceny w stosunku do ilości są bardzo dobre.
-
Joanna Wil ★★★★☆
Restauracja bardzo klimatyczna, odwzorowana na podobieństwo chaty góralskiej. Jedzenie bardzo dobre. Kwaśnica, jak kwaśnica bardzo kwaśna, ale również bardzo syta, naprawdę smaczna. Karkówka, którą poleca Magda Gessler-wyborna. Mięsko delikatne, kruche, rozpływające się w ustach. Zamawialiśmy również danie dnia, jakim był schab w sosie pieprzowym z krokietem ziemniaczanym. Między innymi za to danie odejmuje jedną gwiazdę. Było ok, ale nie porywało smakowo, trochę barowe, jednak wyglądało bardzo ładnie. Smak 3/5. Kolejna rzecz, za którą odjęłam gwiazdkę to toalety. Bardzo małe, pojedyncze, a przed nimi ogromne kolejki. Obsługa bardzo życzliwa i uśmiechnięta :)
-
Kamila ★★★★☆
Kwaśnica i żurek dobre i "bogate", w kwaśnicy dużo kapusty, ziemniaki tłuczone i skwareczki, żurek gęsty z jajkiem i kiełbasą, golonka pierwsza klasa, gulasz do placków niedoprawiony ani słony ani pikantny, ale w garnuszku było pełno mięciutkiego mięska, placki też mało słone, ale bardzo chrupiące i grube to na plus. Za to danie ze smażonym serem średnie, jakby kucharz nie mógł się zdecydować czy ma być na słodko czy wytrawnie, najgorzej smakowała żurawina, która zmieszała się z aromatyczną oliwą. Mimo to polecam zajrzeć i samemu spróbować, my na pewno spróbujemy jeszcze raz.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Gospoda Kwaśnica?
Gospoda Kwaśnica znajduje się przy Jerzego Waszyngtona 20, Śródmieście, 42-200 Częstochowa, Śląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Gospoda Kwaśnica?
Można skontaktować się z Gospoda Kwaśnica pod numerem +48 530 606 912
Jak można dotrzeć do Gospoda Kwaśnica?
Do Gospoda Kwaśnica można dotrzeć, korzystając z poniższego linku