Grudzień,9 rano, 0°C, mgła i właściwie brak zwiedzających sprawiły że miałem szansę zwiedzić to miejsce w najbardziej odpowiedni sposób. Bez pośpiechu, czytając, obserwując i starając zobaczyć to miejsce takim jakim było ponad 80 lat temu. Oczywiście wystawa daje nam tylko minimalne wyobrażenia i próbę zrozumienia tego co było tam codziennością..strachu, bólu, głodu , śmierci i wszystkiego tego co tylko człowiek może zrobić człowiekowi. Polecam .
Zdjęcia
Opinie
-
Michał Walaszczyk ★★★★★
-
Dariusz Wojtala ★★★★☆
Miejsce historyczne, ważne dla każdego prawdziwego Polaka, gdzie zamordowano w obozie wielu obywateli świata. To miejsce jest przestrogą by więcej nic takiego się nie wydarzyło.
-
Grazyna ★★★★☆
Bilet wjazd do 10 zł uważam bardzo fajna cena. Brakowało mi jakiejś restauracji kawiarni bo naprawdę dużo ludzi chodzi. Gdzie by mogło w ciepłe dni napić się , czy chłodne coś zjeść, bo to też jest duży teren i nikt nie przyjeżdża na pół godziny. Ludzie przyjeżdżają z bardzo daleka godzinki
-
Aleksa ★★★★★
Ogromne pole, aż można niedowierzać, że był on jeszcze większy. Wszystko dobrze opisane w 3 różnych językach. Zdjęcia, fotografie, obrazy, różne rzeczy, przedmioty robią tutaj klimat wojenny, który czuć na każdym kroku. To było niezwykłe przeżycie gdy szło się tą samą trasą, którą kilkadziesiąt lat temu byli prowadzeni tutejsi więźniowie. Niektóre baraki odrestaurowano, co pozwala na wejście do nich i poczucia się jak w tamtych czasach. Opcja z przewodnikiem jest naprawdę bardzo przydatna chociaż momentami chciałoby się dłużej czemuś przyjrzeć, to niestety się nie dało gdyż już trzeba było iść. A żeby wrócić jeszcze raz na spokojnie sobie wszystko poczytać to już człowiek zmęczony. Opcja bez przewodnika myślę, że nie byłaby aż tak ciekawa, zawłaszcza że można o coś dodatkowo dopytać co jest bardzo na plus. Całe to miejsce porusza dogłębnie, także bardzo polecam zobaczyć je choć raz w życiu.
-
Mariusz Dudek ★★★★★
Polecam każdemu, kto jest w okolicy odwiedzenie tego miejsca. Na zwiedzenie tego miejsca trzeba przeznaczyć sobie około 2h. Lazienkinigolnobdostepne, wejście na teren muzeum za darmo. Parking przed muzeum za free lub na cały dzień za 10 zł ( samochód osobowy) na terenie muzeum
-
Adria_ Nna ★★★★★
"Los nasz dla was przestrogą" - Wizyta na Majdanku była dla nas ciężką lekcją historii, która wywołała duże emocje skłaniając do refleksji i zadumy o zamordowanych, niewinnych ludziach. Odwiedzenie tak szczególnego miejsca zapadło nam głęboko w pamięci.
-
Anna Cherry ★★★★★
Miejsce smutne, a zarazem niezwykłe. Na pewno warte odwiedzenia. Ogrom tragedii, ktora wydarzyła się w tym miejscu jest powalająca. Świadomość, że ludzie tam zamknięci byli tak blisko miasta, a jednak tak daleko od życia. Nawet zapach w tym miejscu jest inny. Wstep na teren muzeum jest bezpłatny, natomiast parking już tak. Samochod osobowy to koszt 10 zl. Lepiej nie zabierać ze sobą małych dzieci. Rekomendowany wiek to powyżej 13 lat. Odległości do chodzenia tez są dość znaczne. Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć ok 2-3 godzin.
-
Karolina Matuszewska ★★★★★
Niesamowite miejsce pamięci, bardzo duży teren, który najlepiej odwiedzić z przewodnikiem. Miejsce zadumy, trudno powstrzymać się od płaczu. Baraki z butami czy miejsca masowych mordów robią ogromne wrażenie. Nie jest to łatwe miejsce od odwiedzenia ale na pewno warto zwłaszcza teraz kiedy za nasza wschodni granicą trwa wojna. Nigdy więcej wojny!
-
Anna Skowronek ★★★★★
Miejsce które należy odwiedzić! Robi wrażenie! Prowadzone jest z godnością, wszędzie czysto i zadbane. Można poruszać się samochodem na wyznaczone parkingi. Wejście jest bezpłatne. W biurze obsługi można nabyć przewodniki, mapy i ciekawe książki. Na terenie wystawy multimedialnej ciepło i jest możliwość skorzystania z toalety. Do zwiedzających - Miejsce eksterminacji za V polem, Krematorium!!! Aż się prosi o zachowanie ciszy, uszanowanie miejsca masowego ludobójstwa a Panów o ściągnięcie czapki z głów! Niektórzy nie dorośli do przebywania w takim miejscu. Bardzo polecam być, zobaczyć, poczuć... :(
-
Ostersky ★★★★★
Pierwszy raz byłem w Lublinie i pojechaliśmy na Majdanek. Powiem jedno, łzy cisnęły mi się do oczu przez całą wizytę w tym miejscu. Każdy powinien to zobaczyć, bo dopiero wtedy dociera do człowieka co się dzieje kiedy jeden człowiek zdobywa wielką władze. Jakże aktualne...
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Państwowe Muzeum na Majdanku?
Państwowe Muzeum na Majdanku znajduje się przy Droga Męczenników Majdanka 67, Majdanek, 20-325 Lublin, Lubelskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Państwowe Muzeum na Majdanku?
Można skontaktować się z Państwowe Muzeum na Majdanku pod numerem +48 817 102 833
Jak można dotrzeć do Państwowe Muzeum na Majdanku?
Do Państwowe Muzeum na Majdanku można dotrzeć, korzystając z poniższego linku