Opinie

  1. jagoda wokurka ★★★★★

    przytulne, ciepłe i domowe miejsce z którego bije niesamowicie przyjazna aura. każdy w tym miejscu może czuć się jak u siebie. obsługa na wysokim poziomie (czuć i widać że chcą to robić). kawa przepyszna, ciasta tym bardziej. po długim, męczącym dniu kiedy ma się ochotę na kawę jest to najlepsze miejsce. polecam z całego serca!

  2. Andrzej Sz ★★★★★

    Bardzo klimatyczne miejsce. Pyszna tarta kajmakowa z kawą. Troszkę trzeba zejść z głównej ulicy . Sa tez pamiątki Polecam

  3. Jacek Czyba ★★★★★

    Klimatyczne, spokojne miejsce, jeżeli chcecie spokojnie zjeść deser, wypić kawę, to tylko Cafe Bergson ! Gdy tylko mam okazję, odwiedzam. Polecam.

  1. Marzena Hajdecka ★★★★★

    W niewielkim domu na tyłach oświęcimskiej synagogi przez całe swoje życie mieszkał Szymon Kluger, ostatni żydowski mieszkaniec Oświęcimia. Po jego śmierci w 2000 r. popadający w ruinę budynek przeszedł niezwykłą przemianę. Dzięki wsparciu osób z całego świata zmienił się w klimatyczną kawiarnię, a także miejsce edukacji o wielokulturowej przeszłości miasta. Dziś działa tu kawiarnia Cafe Bergson, która powstała dzięki zaangażowaniu kilkuset osób z całego świata. Wśród nich byli zarówno potomkowie byłych mieszkańców Oświęcimia, miłośnicy historii miasta, ale też jego współcześni mieszkańcy. W ramach renowacji przedwojennego budynku zdecydowano się stworzyć minimalistyczną, nowoczesną przestrzeń z równoczesnym zachowaniem historycznego charakteru tego miejsca. Dlatego w kawiarni można podziwiać nie tylko przedwojenne kafelki, ale też pamiętające czasy Szymona Klugera drzwi, framugi oraz fragmenty zachowanych ścian. Piliśmy tu aromatyczną kawę w towarzystwie wyśmienitego tortu chałwowego, ale największe wrażenie robi atmosfera tego miejsca, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością, a budynek ożywa uśmiechami swoich gości, mówiących co prawda w różnych językach, ale tworzących wyjątkowy mikroświat.

  2. Renata Karpińska ★★★★★

    Fantastyczne miejsce z niesamowitym wystrojem, klimatem, kawą, ciastkiem i obsługą.

  3. Małgorzata Moscicka ★★★★☆

    Śliczne miejsce. Bardzo klimatyczne. Fajna okolica. Przemiła obsługa i pyyyyyyszne ciasta! Minus za kwaśną kawę.

  1. Laura Witkowska ★★★★☆

    Miejsce z ciekawym wystrojem blisko synagogi i rynku w Oświęcimiu. Smaczne ciasta - tarta z masłem orzechowym a’la Snickers boska :) Kawa w porządku. Niestety, chałwa podawana do kawy po izraelsku, swoje przeleżała, co dało się wyraźnie odczuć. Sympatyczna obsługa. Finalnie, miłe miejsce z pewnymi niedociągnięciami, jednak wciąż bardzo przyjazne i z urokliwą atmosferą.

  2. John Rambo ★★★★★

    Było super, bardzo blisko rynku, łatwy dojazd, ciasta pyszne i jadłem takie pierwszy raz tak samo jak kawa, wręcz obudziła moje kubki smakowe i wypełniła swym bukietem bogatym w aromaty całego mnie jak i otoczenie w którym leżała. Cudowne i klimatyczne miejsce, jedyne takie w Oświęcimiu, cisza spokój, w sam raz jak ktoś chce spróbować czegoś nowego i zrobić sobie dłuższą przerwę od zabieganego życia. Serdecznie polecam

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Cafe Bergson?

Cafe Bergson znajduje się przy Plac Księdza Jana Skarbka 5, 32-600 Oświęcim, Małopolskie, Polska

Jaki jest numer telefonu do Cafe Bergson?

Można skontaktować się z Cafe Bergson pod numerem +48 512 010 199

Jak można dotrzeć do Cafe Bergson?

Do Cafe Bergson można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements