Nie rozumiem negatywnych opinii na temat UE Katowice… sylabusy są na bieżąco dostosowywane do postępu różnych dziedzin nauki, wykładowcy są bardzo przyjaźni dla studentów i zawsze służą pomocą, plany zajęć układane są na korzyść studentów (aby skoncentrować zajęcia w jak najmniejszą liczbę dni w tygodniu, a ponadto w miarę możliwości bez okienek), budynki są cały czas modernizowane. Skończyłem licencjat i kontynuuję tu studia mgr - uważam, że UEKat jest świetną uczelnią.
Zdjęcia
Opinie
-
Miłosz KaCzMaReK ★★★★★
-
Yowise ★☆☆☆☆
Niedojrzałe podejście wykładowców do studentów. Używają profesjonalnego języka bez jego nauki. Oczekują napisanie w C# przez ludzi, którzy pierwszy raz widzą kod w komputerze i na dodatek nie omawiali na żadnych wykładach składników potrzebnych do jego napisania. To nie jest uczelnia i nie uczą. To pokaż niskich ego profesorów.
-
Nauczycielka język polski ★★★★★
Ten uniwersytet wyróżnia się na tle innych szkół wyższych tym, że naprawdę stawia na jakość, a nie na ilość. To miejsce, w którym liczy się wiedza, dyscyplina i uczciwość a nie tylko marketing. Widać tu szacunek do tradycji akademickiej, ale też otwartość na nowoczesne podejście i międzynarodowe standardy. Kadra podchodzi do nauki poważnie, a studenci czują, że są częścią czegoś, co ma sens. To prawdziwy uniwersytet z zasadami, który wychowuje ludzi myślących, odpowiedzialnych i zaangażowanych, nie klientów, lecz przyszłych liderów.
-
Kamil ★☆☆☆☆
Prowadząca nie zrobiła wrześniowego terminu zaliczenia ćwiczeń. Zapomniała o tym, przygotowała tylko egzamin który zaliczyłem z dokładnie tego samego materiału co ćwiczenia. Pierwsze zadanie na egzaminie to całe kolokwium więc nie kwestionowałem tego. Tydzień po fakcie napisała maila pytając czemu ja w ogóle miałem czelność przyjść na egzamin gdy nie mam zdanych ćwiczeń i kazała składać wniosek do dziekana o dodatkowy termin bym mógł zdać ćwiczenia. Pani dziekan wniosek o przyznanie terminu którego przez błąd prowadzącej nie było po prostu wbiła odmowę. Wszystko by wyciągnąć 230zł na trzy miesiące przed obroną. Inny prowadzący przez cały semestr zapowiadał żebyśmy zdali w pierwszym terminie bo drugi będzie z kompletnie innych zadań / innej części materiału. Oblał mnie granicą jednego punktu, zdarza się. Przez 3 miesiące kułem ten trudniejszy materiał by przygotować się z tego co cały czas zapowiadał, tylko po to by dał to samo co na pierwszym terminie. Skończył umowę zlecenie i poszedł na emeryturę już piąty raz, nikt nie zamierza pomóc, 230zł. (+ kilka tysięcy wydane na korepetytorów by przypomnieć i jakkolwiek ogarnąć całki i różniczki potrzebne do zapowiadanych zagadnień). Promotor od czerwca nie wpisał zaliczenia seminarium, w październiku prosiłem go kilka razy i nie zapowiada się by zrobił to do końca miesiąca. Jeżeli tego nie zrobi czeka mnie skreślenie z listy studentów albo błaganie na kolanach by łaskawie uczelnia pozwoliła mi zapłacić kolejne 230zł. Nie mogę nawet podbić legitymacji więc jest spora szansa że bez statusu studenta stracę pracę (bo pracodawca nie zamierza dokładać do interesu). Konsekwencje za niekompetencję ludzi którzy by otrzymać tytuł naukowy musieli chyba przejść przez lobotomię, są na każdym kroku zrzucane na studenta, tylko po to by wydoić jak najwięcej pieniędzy. Brzydzę się tą uczelnią i odradzam każdemu rozpoczynanie tu nauki.
-
Ozyrys985 ★☆☆☆☆
Uniwersytet jest skrajnie zbiurokratyzowany, nie rozumie i nie chce rozumieć potrzeb studentów – szczególnie tych studiujących w trybie niestacjonarnym, którzy często są dorosłymi osobami z rodzinami i pracą. Dziekanat utrudnia życie bez powodu, odrzucając wnioski, zasłaniając się nieprecyzyjnymi zapisami regulaminu. Wykładowcy dziwią się, że liczba studentów spada, ale mnie to absolutnie nie zaskakuje. Jako student możesz się starać i angażować, ale nie licz na jakiekolwiek wsparcie z drugiej strony. Studenci niestacjonarni są tu po prostu traktowani jak dojna krowa – z podwyżkami czesnego i płatnymi terminami poprawkowymi. Większość wykładowców to teoretycy z przestarzałą wiedzą, oderwaną od realiów rynku. Nie polecam tej uczelni. Osobom zastanawiającym się nad studiami tutaj radzę wybrać jakąkolwiek inną uczelnię.
-
1234 ★★★★★
Bardzo dobra uczelnia, kampus poukładany i czytelny, wyśmienity dojazd i sporo miejsc parkingowych :)
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach?
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach znajduje się przy 1 Maja 50, 40-287 Katowice, Śląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach?
Można skontaktować się z Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pod numerem +48 322 577 000
Jak można dotrzeć do Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach?
Do Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach można dotrzeć, korzystając z poniższego linku