Sobotnie przedpołudnie, ciepły sierpniowy dzień i cisza... bez tłumów i hałasu. Wśród alejek tylko ciekawscy zielonych krajobrazów. Ciekawe opisy miejsc i aranżacje (skromne) ogrodów. Miejsce z potencjałem, choć miejscami zaniedbane (zielsko, przekwitłe pąki wymagające interwencji bo przecież nie są w naruralnym dla siebie środowisku). Na pewno warto tu spędzić parę godzin, niespiesznie kontemplując piękno przyrody, a w przerwie wypić kawę.
Zdjęcia
Opinie
-
Marek Bryl ★★★★☆
-
Adam Girzejowski ★★★★★
Niesamowite miejsce na które warto przeznaczyć co najmniej 2 godziny, latem polecam nawet spędzić tam cały dzień, gdyż ogrodowi przyświeca idea nie tylko podziwiania zgromadzonych zbiorów roślin i kwiatów, lecz także odpoczynku na wystawionych prawie wszędzie leżakach. Samo zwiedzanie zajmuje około 45 minut, a po zakupie biletów warto zapoznać się z mapą. W pobliżu wejścia znajduje się również kawiarnia. Klimat na miejscu jest niesamowity, oprócz roślin i kwiatów można podziwiać m.in. koła od wozu, dzbany, oczka wodne a także czasowe instalacje, jak ta, przedstawiona na moich zdjęciach, autorstwa Sławomira Micka pt."Karnawał w Wenecji". Godziny otwarcia (czerwiec, lipiec, sierpień) to 10.00-20.00, a w maju, we wrześniu i w październiku to 10.00-18.00. Bilety dla dorosłych kosztują 16zł, dla dzieci 10zł. Co ważne, ogród jest w poniedziałki zamknięty. Bardzo polecam to magiczne miejsce, czy to na zaplanowaną wyprawę rodzinną, czy odpoczynek pośród pięknych okazów roślin i kwiatów.
-
Alan ★★★★★
Bardzo ciekawy i bardzo czysty ogród botaniczny. Jets naprawdę rozglely można znaleźć różne kwiaty i drzewa nie zależnie od kontynentu. Ciekawą atrakcją warto przyjść za 10zł ulgowy bilet to naprawdę dobra cena, polecam Zrobiłem mnóstwo fajnych zdjęć podczas pobytu tam ok 2h zwiedzania wolnym krokiem
-
Alicja Tomczak ★★★★★
Wspaniałe miejsce na spacery samemu, z rodziną czy w towarzystwie! Istniejący już 15 lat Ogród Botaniczny w Kielcach zachwyca - swoim rozmiarem, zbiorami, nasadzeniami i wijącymi się ścieżkami. Doskonale wykorzystuje swoje położenie na stoku Góry Karczówki - posiada zbiorniki wodne, mały wąwóz, formacje skalne i wiele zachwycających roślin. Przebywanie tam, to przyjemność. Można tu podjechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, oraz oczywiście przyjść pieszo w drodze do i z klasztoru na Górze Karczówce (polecam najpierw odwiedzić klasztor, a później zejść do Ogrodu). Ogród jest dostosowany dla osób poruszających się na wózku. Dodatkowo ma dostępne w jednej z altan "źródełko" z którego można napić się wody lub/i napełnić butelkę. Bardzo praktyczne i potrzebne rozwiązanie. Jestem zachwycona tym miejscem i chętnie tu wrócę w innej porze roku.
-
Angel Love ★★★★★
Będąc w Kielcach odwiedziliśmy przypadkowo, ale zakochaliśmy się w tym miejscu. Jeden z lepszych ogrodów w jakich byliśmy! Klimat robi to, że ogród znajduje się na zboczu góry, przez co są z niego piękne widoki. Bardzo duży teren, mnóstwo ławek, ws zadbane, nic nie jest poniszczone. Dostępne są leżaki, które można wziąść i postawić sobie gdzie się chce. Na miejscu jest mała restauracja, serwująca lody, gofry, soki, tosty, piwo, kawę. Wszystko można wziąć na wynos i np zjeść gdzieś w ogrodzie. Bilety są prawie w cenie symbolicznej. My spędziliśmy tu prawie 4 h, nie mogliśmy się rozstać z tym miejscem. Polecamy zostać do zachodu słońca, wtedy jest jeszcze piękniej.
-
Miroslav ★★★★★
Prześliczne miejsce, w sam raz na dłuższy weekendowy spacer z rodziną, na krótki spacer nie polecam, no bo wejście jest płatne, od razu trzeba się zaopatrzyć w kocyki, leżaczki (na miejscu też są ale mało) i zrobić sobie piknik na trawie wśród rodzimych lub egzotycznych drzew krzewów kwiatów etc. Jest też gdzie wypić kawę i zjeść lody, jest trochę atrakcji dla małych dzieciaków, jest parę schodów ale z wózkiem też można się poruszać bez problemu.
-
Ewa Grabowska ★★★★★
Jedna z zaplanowanych przeze mnie rodzinnych atrakcji, z myślą o sobie. Miejsce które zachwyci każdego pasjonata roślin, posiadacza skrawka zieleni. Można się tu zatracić na dobre 3-4 godziny, samemu, z rodziną, mając odpowiednio dużo czasu. Spacerowałam z córką, którą ucieszyła woda wypływająca z kamienia, maliny, ostnica Pony Tail, wszelkie zbiorniki wodne, leżaki w różnych zakątkach ogrodu. Ja wypatrywałam ciekawych odmian jeżówek, traw i hortensji. Dwie pierwsze znalazłam, a aparat zapełnił się zdjęciami ciekawszych okazów. Miło spacerowało się alejkami z trawami, liliowcami. Żałuję że ominął mnie czas gdy swoje 5 minut miały róże, bo ta część ogrodu wydaje się dość duża, podobnie z piwoniami. Warto więc zaglądać tu od wczesnego lata, może przykładem innych, z kocami piknikowymi i swoimi przekąskami. Choć jest i tu kawiarnia z goframi, lodami, lemoniadą. Ogród po części taki jak nasz własny, z upartym skrzypem i innymi nieproszonymi chwastami. Ubolewam że akurat poniedziałek jest dniem, gdy obiekt jest niedostępny dla zwiedzających, szczególnie jeśli chcemy przedłużyć sobie weekend o poniedziałek, bo oba obiekty Geonatura są wtedy nieczynne. Niemniej jednak ogromnie polecam, tak dostosować swoje plany, by odwiedzić oba miejsca.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny?
Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny znajduje się przy Jagiellońska 78, 25-734 Kielce, Świętokrzyskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny?
Można skontaktować się z Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny pod numerem +48 413 676 468
Jak można dotrzeć do Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny?
Do Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny można dotrzeć, korzystając z poniższego linku