Opinie

  1. Marek Bryl ★★★★☆

    Sobotnie przedpołudnie, ciepły sierpniowy dzień i cisza... bez tłumów i hałasu. Wśród alejek tylko ciekawscy zielonych krajobrazów. Ciekawe opisy miejsc i aranżacje (skromne) ogrodów. Miejsce z potencjałem, choć miejscami zaniedbane (zielsko, przekwitłe pąki wymagające interwencji bo przecież nie są w naruralnym dla siebie środowisku). Na pewno warto tu spędzić parę godzin, niespiesznie kontemplując piękno przyrody, a w przerwie wypić kawę.

  2. Adam Girzejowski ★★★★★

    Niesamowite miejsce na które warto przeznaczyć co najmniej 2 godziny, latem polecam nawet spędzić tam cały dzień, gdyż ogrodowi przyświeca idea nie tylko podziwiania zgromadzonych zbiorów roślin i kwiatów, lecz także odpoczynku na wystawionych prawie wszędzie leżakach. Samo zwiedzanie zajmuje około 45 minut, a po zakupie biletów warto zapoznać się z mapą. W pobliżu wejścia znajduje się również kawiarnia. Klimat na miejscu jest niesamowity, oprócz roślin i kwiatów można podziwiać m.in. koła od wozu, dzbany, oczka wodne a także czasowe instalacje, jak ta, przedstawiona na moich zdjęciach, autorstwa Sławomira Micka pt."Karnawał w Wenecji". Godziny otwarcia (czerwiec, lipiec, sierpień) to 10.00-20.00, a w maju, we wrześniu i w październiku to 10.00-18.00. Bilety dla dorosłych kosztują 16zł, dla dzieci 10zł. Co ważne, ogród jest w poniedziałki zamknięty. Bardzo polecam to magiczne miejsce, czy to na zaplanowaną wyprawę rodzinną, czy odpoczynek pośród pięknych okazów roślin i kwiatów.

  3. Alan ★★★★★

    Bardzo ciekawy i bardzo czysty ogród botaniczny. Jets naprawdę rozglely można znaleźć różne kwiaty i drzewa nie zależnie od kontynentu. Ciekawą atrakcją warto przyjść za 10zł ulgowy bilet to naprawdę dobra cena, polecam Zrobiłem mnóstwo fajnych zdjęć podczas pobytu tam ok 2h zwiedzania wolnym krokiem

  1. Alicja Tomczak ★★★★★

    Wspaniałe miejsce na spacery samemu, z rodziną czy w towarzystwie! Istniejący już 15 lat Ogród Botaniczny w Kielcach zachwyca - swoim rozmiarem, zbiorami, nasadzeniami i wijącymi się ścieżkami. Doskonale wykorzystuje swoje położenie na stoku Góry Karczówki - posiada zbiorniki wodne, mały wąwóz, formacje skalne i wiele zachwycających roślin. Przebywanie tam, to przyjemność. Można tu podjechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, oraz oczywiście przyjść pieszo w drodze do i z klasztoru na Górze Karczówce (polecam najpierw odwiedzić klasztor, a później zejść do Ogrodu). Ogród jest dostosowany dla osób poruszających się na wózku. Dodatkowo ma dostępne w jednej z altan "źródełko" z którego można napić się wody lub/i napełnić butelkę. Bardzo praktyczne i potrzebne rozwiązanie. Jestem zachwycona tym miejscem i chętnie tu wrócę w innej porze roku.

  2. Angel Love ★★★★★

    Będąc w Kielcach odwiedziliśmy przypadkowo, ale zakochaliśmy się w tym miejscu. Jeden z lepszych ogrodów w jakich byliśmy! Klimat robi to, że ogród znajduje się na zboczu góry, przez co są z niego piękne widoki. Bardzo duży teren, mnóstwo ławek, ws zadbane, nic nie jest poniszczone. Dostępne są leżaki, które można wziąść i postawić sobie gdzie się chce. Na miejscu jest mała restauracja, serwująca lody, gofry, soki, tosty, piwo, kawę. Wszystko można wziąć na wynos i np zjeść gdzieś w ogrodzie. Bilety są prawie w cenie symbolicznej. My spędziliśmy tu prawie 4 h, nie mogliśmy się rozstać z tym miejscem. Polecamy zostać do zachodu słońca, wtedy jest jeszcze piękniej.

  3. Miroslav ★★★★★

    Prześliczne miejsce, w sam raz na dłuższy weekendowy spacer z rodziną, na krótki spacer nie polecam, no bo wejście jest płatne, od razu trzeba się zaopatrzyć w kocyki, leżaczki (na miejscu też są ale mało) i zrobić sobie piknik na trawie wśród rodzimych lub egzotycznych drzew krzewów kwiatów etc. Jest też gdzie wypić kawę i zjeść lody, jest trochę atrakcji dla małych dzieciaków, jest parę schodów ale z wózkiem też można się poruszać bez problemu.

  1. Ewa Grabowska ★★★★★

    Jedna z zaplanowanych przeze mnie rodzinnych atrakcji, z myślą o sobie. Miejsce które zachwyci każdego pasjonata roślin, posiadacza skrawka zieleni. Można się tu zatracić na dobre 3-4 godziny, samemu, z rodziną, mając odpowiednio dużo czasu. Spacerowałam z córką, którą ucieszyła woda wypływająca z kamienia, maliny, ostnica Pony Tail, wszelkie zbiorniki wodne, leżaki w różnych zakątkach ogrodu. Ja wypatrywałam ciekawych odmian jeżówek, traw i hortensji. Dwie pierwsze znalazłam, a aparat zapełnił się zdjęciami ciekawszych okazów. Miło spacerowało się alejkami z trawami, liliowcami. Żałuję że ominął mnie czas gdy swoje 5 minut miały róże, bo ta część ogrodu wydaje się dość duża, podobnie z piwoniami. Warto więc zaglądać tu od wczesnego lata, może przykładem innych, z kocami piknikowymi i swoimi przekąskami. Choć jest i tu kawiarnia z goframi, lodami, lemoniadą. Ogród po części taki jak nasz własny, z upartym skrzypem i innymi nieproszonymi chwastami. Ubolewam że akurat poniedziałek jest dniem, gdy obiekt jest niedostępny dla zwiedzających, szczególnie jeśli chcemy przedłużyć sobie weekend o poniedziałek, bo oba obiekty Geonatura są wtedy nieczynne. Niemniej jednak ogromnie polecam, tak dostosować swoje plany, by odwiedzić oba miejsca.

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny?

Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny znajduje się przy Jagiellońska 78, 25-734 Kielce, Świętokrzyskie, Polska

Jaki jest numer telefonu do Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny?

Można skontaktować się z Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny pod numerem +48 413 676 468

Jak można dotrzeć do Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny?

Do Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements