Bardzo fajne miejsce, przemiła obsługa i pyszne jedzonko. Rodzinka 2+1 poleca❤️ Maluch dostał kolorowanki oraz kredki na wejściu co rekompensuje brak kącika dla dzieci.
Zdjęcia
Opinie
-
Paula Olsz ★★★★★
-
Damian Michalec ★★★★★
Byliśmy pierwszy raz szukając autentycznych włoskich smaków i klimatu. To co zastaliśmy nas usatysfakcjonowało. Jedzenie jest w dobrych porcjach, na bardzo dobrej jakości składnikach, a makarony czy frytki, są wyrabiane w lokalu. Na zdjęciach widać spaghetti carbonara, tagliatelle al Ragu, tiramisu oraz frytki właśnie. Dużo smaku w sosach, sosy esencjonalne i gęste ale nie zalewające samego makaronu bo to nie zupa, więc wszystko jest idealnie w punkt jeśli mówimy o proporcjach, sosy wyraziste ale nie zabijające smaku makaronu który jest naprawdę dobrej jakości, czuć że ktoś zna się na jego wyrobie. Dodatki mięsa wołowego czy guanciale słuszne, w dość dużej ilości i jakościowo naprawdę dobre. Nie jest to odpad z Lidla czy biedronki a faktycznie czuć produkt premium. Pomidory w tagliatelle al Ragu czuć, nadają delikatnej słodyczy i nutki kwasowości, ale czy to sam marzanka nie umiem stwierdzić, jednak są dobre i ładnie komponują się z całością potrawy. Frytki również czuć że są produkowane na miejscu, balanszowane i smażone zgodnie z najlepszą trchniką, co sprawia że są mega chrupiące a dodatkowo miąższ w środku jest kremowy, dodatek ziół i sera podkręca tylko smak i nadaje iście włoskiego sznytu. Tiramisu z naprawdę dużą ilością kremu, początkowo sądziłem że jest go byt dużo, jednak idealnie balansuje biszkopty które są mocno nasączone kawą, która jest mocna i dobrej jakości, co wywołuje efekt naprawdę zaskakująco pozytywny, gdyż nie jest to kolejne zwyczajne tiramisu, naprawdę polecam spróbować. Na osobna wzmiankę zasługuje lemoniada, cóż, okazuje się że nawet lemoniada może smakować naprawdę jak, właśnie, lemoniada! Bez tony cukru czy syropu cytrynowego, za to z dużą ilością cytryn, nutki mięty i odrobiny być może miodu, lub nawet samego cukru, ale daje naprawdę odświeżający kubki smakowe efekt, przywołuje wspomnienie dzieciństwa i dawnego klimatu rodzinnego obiadu w słoneczny sobotni dzień, gdzieś w ogrodzie rodzinnego domu. Generalnie, bardzo pozytywne zaskoczenie, kolejne odkrycie tak fantastycznego miejsca będącego ukrytym klejnotem, które zasługuje na aplauz i rozgłos smakiem i jakością. Obsługa uśmiechnięta i naprawdę się stara by wszystko było okej, podchodzi, dba o stolik, klienta, interesuje się czy jedzenie smakuje, czy są uwagi do potraw. Coś co rzadko się spotyka, a jednak świadczy o lokalu, dopełnia go i sprawia że czujemy się bliżsi miejscu w którym gościmy. Wspomniałem również że fajnym akcentem byłoby dodawać do talerza z makaronem choć jedną kromkę chleba, jest to bowiem świetny włoski zwyczaj, gdy po skończonym posiłku "czyscimy" talerz z pozostałości sosu i możemy się rozkoszować smakiem tak świeżego wypieku jak i jeszcze samym sosem, który jak wspomniałem jest naprawdę esencjonalny. Jest to również rekomendacja dla szefa kuchni i wyraz docenienia jego umiejętności, gdy talerz wraca "czysty". Jest to jednak moja osobista uwaga, absolutnie nie rzutującą na notach lokalu, ot, miły fajny akcent podkreślający dodatkowo włoskość restauracji. Dzięki za gościnność i pozdrawiam serdecznie obsługę, a właścicielom gratuluję tak cudownego miejsca i pracowników. Tak trzymać.
-
Mateusz Flakiewicz ★★★★★
Nie spodziewałem się na Zagórzu tak dobrego lokalu. Świetna włoska pizza na cienkim, chrupiącym cieście, bardzo dobre makarony, chociaż nie tak pikantne jak można się spodziewać. Porcje mniej więcej w sam raz na jedną osobę. Bardzo zaangażowana i miła obsługa dbająca o klimat oraz komfort gości. Lokal czysty i dość duży. Ceny umiarkowane, nie jest drogo. Będziemy tu wracać mimo, że mamy około 30 km drogi.
-
Olaf “Oli” ★★★★★
Dość fajny lokal, bardzo miła i profesjonalna obsługa. Jedzonko tez bardzo smaczne w całkiem fajnej cenie(oprócz sosów które są za 4zl). Aczkolwiek pizza odbiega trochę od tej „włoskiej” ale jest bardzo smaczna. Polecam spróbować każdemu!
-
Łukasz Raś ★★★★★
Nasze oczekiwania ceny vs jakość, nie zostały do końca spełnione, ale nie można powiedzieć że było niesmacznie. Dobra bruschetta na przystawkę, pizza w porządku ciasto mogłoby być trochę bardziej puszyste i delikatne. Dobrej jakości składniki na pizzy. Makaron z grzybami i burrata bardzo dobry! Porcje odpowiedniej wielkości. Obsługa bardzo miła i dbająca o gości. Na pewno jeszcze wpadniemy, aby skosztować deserów i kawy.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Pocco Italia Ristorante?
Pocco Italia Ristorante znajduje się przy Romana Dmowskiego 9, 41-219 Sosnowiec, Śląskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Pocco Italia Ristorante?
Można skontaktować się z Pocco Italia Ristorante pod numerem +48 883 264 887
Jak można dotrzeć do Pocco Italia Ristorante?
Do Pocco Italia Ristorante można dotrzeć, korzystając z poniższego linku