Jestem super pozytywnie zaskoczona, pizza zamówiona z odbiorem osobistym (pierwszy raz) gotowa idealnie na czas
Zdjęcia
Opinie
-
Aleksandra Lewandowska ★★★★★
-
Spirytualny ★★★★★
Herbata jesienna bardzo smaczna, pizza Parma rewelacyjna - w jednym z konentarzy była uwaga, że ciasto jest za mało słone. Dla mnie właśnie bardzo dobrze, że ciasto nie jest dosolone, przez co smak z innymi składnikami jest harmonijny. Fajne miejsce. Polecam!
-
Małgorzata Klarowska ★★★★★
Si qu'a la font Bardzo miła atmosfera. Jedzenie smaczne, dobrze doprawione, esencjonalne. Nietuzinkowe wnętrze. Miejsce do którego się wraca .
-
Sebastian Olszowy ★★★★★
Już wcześniej skusiliśmy się opiniami, ale nie dane nam było spróbować z racji obłożenia lokalu. Teraz rozumiemy dlaczego było tyle osób. Udało się nam dziś podjechać i było mega warto. Pizza przepyszna. Czuć najwyższej jakości składniki. Pyszne sery, sosy podstawy i pozostałe składniki pierwsza klasa. Dla mnie może ciut zbyt mało soli w cieście ale to na prawdę szczegół gdyż można to było nadrobić genialnymi oliwami. Na prawdę robią robotę. Do tego obsługa na najwyższym poziomie. Przesympatycznie i miło już od wejścia czuć klimat. Czujemy się jak w rodzinnej włoskiej pizzerii, luźna atmosfera i to czuć przy każdym kliencie. Zdecydowanie topka w Bydgoszczy i całych okolicach a już trochę pizzy się zjadło :) Nie zastanawiajcie się - próbujcie bo waaartooo!
-
Zbigniew Milewski ★★★★☆
Skuszony pozytywnymi opiniami na Google, od dawna planowałem wizytę w tym miejscu. Jako miłośnik włoskiej kuchni, a zwłaszcza pizzy, zawsze testuję lokale, zamawiając klasyczną Margheritę. To właśnie po niej można poznać jakość pizzerii – proste składniki wymagają najwyższej klasy produktów i perfekcyjnego wykonania. Historia Margherity sięga końca XIX wieku, kiedy to neapolitański pizzaiolo przygotował pizzę dla królowej Włoch. Chciał, aby oddawała ducha Italii, dlatego użył sosu pomidorowego, mozzarelli i świeżej bazylii, które kolorami przypominały włoską flagę. Prostota i harmonia tych składników uczyniły Margheritę ikoną włoskiej kuchni. Niestety, wersja tej pizzy, którą otrzymałem w lokalu, daleko odbiegała od klasycznego wzorca. Już na pierwszy rzut oka brakowało jednego z kluczowych elementów – świeżej bazylii. Smak ciasta był zaskakująco słodki, co zupełnie nie pasuje do włoskiej pizzy. Dodatkowo jego brzegi były lekko zarumienione, a nie chrupiące, co nadawało im konsystencję przypominającą słodką bułkę. Kolejnym rozczarowaniem był ser – stopiony w sposób, który budził wątpliwości co do jego jakości. Smak zdominowały przyprawy, które przytłoczyły naturalną harmonię składników. Na domiar złego, do pizzy podano sos czosnkowy – zupełnie zbędny w przypadku Margherity. Włoska tradycja kulinarna unika dodawania sosów do pizzy, ponieważ dobre składniki powinny bronić się same. Tutaj niestety nie było czego bronić. Obsługa bardzo miła i uprzejma, a zamówienie zostało podane wyjątkowo szybko. Wpadnę przetestować makaron, mam nadzieję, że będzie lepiej. Pozdrawiam serdecznie.
-
Damian Lewandowski ★★★★★
Sikalafą! Do kroćset... lepszego miejsca przypadkiem znaleźć nie można. Świetne jedzenie, miła obsługa, fajny klimat retro, parking w pobliżu więc warto się zatrzymać wyjeżdżając z Bydgoszczy przez Białe Błota. Pizza we włoskim stylu, ciasta ile potrzeba i nie więcej, składniki świeże i w wystarczającej ilości, wybór oliw i nie wiadomo po co sosy... jest smacznie i nie jest drogo! Inne rzeczy równie dobre, a szkoda że mało miejsca bo ruch spory i trzeba mieć szczęście na stolik.
-
Zbigniew Kuberski ★★★★★
Klimat super obsługa wprost idealna pizza pyszna sosy idealne na pewno tam wrócę
-
Pablo E ★☆☆☆☆
Pizza poprawna ale nic secjalnego. Trochę grube ciasto, mocno tłusta, pieczarki bez smaku, składniki do najwyższych lotów nie nalezą. Zjadliwa ale Pan właściciel to chyba wypadł z kołyski jak był mały. Jestem osobą, która praktycznie wszędzie zabiera swoją niegazowaną wodę mineralną i piję tylko jedna markę. Zamówiłem pizzę i usiadłem przy stoliku żeby na nią poczekać. Naskoczył na mnie właściciel że jak nie schowam wody i nie kupię od niego to mnie wyprosi z lokalu:) Mówił że jego lokal to jego zasady, później ze sanepid nie pozwala ale pozwala na brudny stół i karmnik deratyzacyjny przy samym stoliku. Trochę śmieszne:) Jestem z Bydgoszczy i nigdy w żadnej pizzerii nikt mi nie zwrócił o to uwagi a zawsze w każdej sytuacji mam swoją wodę. Do powrotu nie zostałem zachęcony. Nie warto jechać taki kawał. Panie właścicielu trochę pokory i zmniejszenia ego życzę bo do jakiejkolwiek klasy temu lokalowi jak i Panu jeszcze wiele brakuje. Jest wiele lepszych lokali tego typu w mieście obok. Pozdrawiam P.S bardzo słodko się pan pultał jak dzieciaczek:)
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Sikalafą - pizza... makarony... sałatki?
Sikalafą - pizza... makarony... sałatki znajduje się przy Szosa Szubińska 87, 86-005 Białe Błota, Kujawsko-Pomorskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Sikalafą - pizza... makarony... sałatki?
Można skontaktować się z Sikalafą - pizza... makarony... sałatki pod numerem +48 532 997 669
Jak można dotrzeć do Sikalafą - pizza... makarony... sałatki?
Do Sikalafą - pizza... makarony... sałatki można dotrzeć, korzystając z poniższego linku