Byliśmy w 3 osoby. Duże porcje! Pstrąg to CAŁY pstrąg, filet z kurczaka, to CAŁA pierś z jednego kurczaka, a nie jakieś mikroskopijne kawałeczki. Dlatego mogłoby się okazać że mimo dość wysokiej ceny wychodzi podobnie jak gdzie indziej, do tego przy o wiele lepszej jakości. Niespotykana nigdzie indziej uczciwość jeśli chodzi o jakość jedzenia, wszystko świeżutkie i pyszne, bo wszystko jest zamawiane i przygotowywane na bieżąco, dlatego jakiegoś dania może brakować. W naszym przypadku był tylko jeden pstrąg (zapewne dlatego ze jest drogi i mało kto go zamawia), ale za to świeży. Wolę tak, niż jakby niczego nie brakowało, a dania były zrobione z resztek z poprzedniego dnia/dni, tudzież "odświeżane" jakimiś niefajnymi metodami, jak to bywa gdzie indziej. Na jedzenie czeka się ok. godziny, ale można mieć pełne zaufanie że będzie super świeże i znakomicie przyrządzone. W żadnym innym lokalu nie miałem tak dobrych wrażeń. Miejsce z minionej epoki, kiedy uczciwość i solidność jeszcze coś znaczyły. Klimat i wystrój również, ale tu się już nie będę rozpisywał, zrobili to moi przedmówcy. Cieszę się też i jestem mile zaskoczony, że lokal przetrwał tzw. pandemię, kiedy mnóstwo restauracji musiało się zamknąć. Życzę dalszej prosperity i na pewno jeszcze wpadnę :)
Zdjęcia
Opinie
-
Maciej Białowąs ★★★★★
-
Katarzyna Frąszczak ★★★★★
Bardzo niecodzienne miejsce z niezwykłym klimatem! Wnętrze przenosi w lata 70–80, a nastrojowa muzyka w tle idealnie podkreśla charakter restauracji. Jedzenie przepyszne – świeże, domowe, tradycyjna polska kuchnia w najlepszym wydaniu. Zdecydowanie warto odwiedzić!
-
W MS ★★★★☆
Bardzo trudno jest mi ocenić ten lokal. Klimatyczne wnętrze z mnóstwem zabytkowych sprzętów grających (rzeczywiście grających!). Właściciel za barem opowiada z wielką pasją o tych zbiorach. Miejssc do siedzenia nie jest dużo, ale część z krzeseł, foteli i stołów to też zabytki. Jest też zadaszone pomieszczenie przed wejściem do lokalu. Menu krótkie, ale potrawy bardzo smaczne. Klientów w dzień powszedni nie ma, nawet w porze obiadowej. Niestety jest zbyt dużo rzeczy do poprawienia by był to lokal na 5. Być może brak klientów powoduje, że pomieszczenia nie były ogrzewane i było jak na restaurację trochę za zimno. Jedna z toalet nieczynne. No i czas oczekiwania zbyt długi jak na obecne standardy i na ceny. Do tego nie ma gdzie w pobliżu zaparkować auta, co pewnie też przekłada się na małą liczbę klientów. W tle przedwojenne przeboje Mieczysława Foga. Miejsce na pewno warte odwiedzenia! Trzymam kciuki, by trwało dalej!
-
Emil ten Emil ★★★★☆
Miejsce bez wątpienia oryginalne, przede wszystkim ze względu na wystrój, trudno porównać z jakimkolwiek innym, może Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie w jakiejś miniaturze..., ale też niedokładnie. Na pewno jakiś mix skansenu z muzeum. Zgodnie z powiedzeniem, jaki kram taki Pan ;) również obsługa niesztampowa, trochę nie z tej epoki, jakkolwiek dla nas akurat bardzo miła :) Tyle anturaż, natomiast przechodząc do odczuć gastrycznych. Karta dań nie jest zbyt obszerna, ale specjalnie nie ma się co nią kierować, bo to jedna sprawa, a dostępne dania to druga rzeczywistość, najlepiej spytać co jest "na kuchni". Akurat schabowy, na który tam wpadliśmy był, więc OK, ale sporo pozycji zaliczyć można do tych na "pridumku" :). No więc rzeczony schabowy całkiem przyzwoity, a wielkościowo to jeszcze bardziej. Podsumowując, jeśli chodzi o jedzenie to tak z pewną ostrożnością, że się zje co się chce, natomiast jak ktoś szuka czegoś oderwanego od codziennej sztampy, to warto tu zajrzeć.
-
Patryk Łania ★★★★★
Gdyby wyobrazić sobie raj to wygląda właśnie tak. Pierwszy raz w życiu odwiedziliśmy miejsce z takim klimatem. Od samego wejścia wszystko wzorowo i cudownie. Obsługiwał nas właściciel, który nadaje temu miejscu wyjątkowego klimatu. Jeśli zaś o jedzenie chodzi - klasyka w postaci ogromnego, pysznego schabowego. Coś wspaniałego. Dbajmy o takie miejsca.
-
Grzegorz Kulas ★★★★★
W skrócie pyszne jedzenie, na które trzeba sporo zaczekać. Właściciel troszczy się o gości i chętnie opowiada historię miejsca i kolekcji zabytków zgromadzonych w tym niepowtarzalnym miejscu. Restauracja jest unikatowa i warto tam posiedzieć. Jest parking ale w Maju 2022 nie dało się płacić kartą :-(
-
Dawid Zawada ★★★★★
Jedzenie: uczciwe, smaczne, przygotowane na miejscu. Ozdoby na talerzu znane dla mnie jedynie ze zdjęć z wesela moich rodziców. Pozdrawiam „kuchnie”. Miejsce: jest to żywy skansen, ogromny zbiór sprzętów muzycznych z ubiegłej epoki, wspaniałych mebli, przyrządów gospodarstwa domowego. W tle pobrzmiewał Mieczysław Fogg… Właściciel: bardzo ciekawa osoba, prawdziwy gentlemen ze starych lat. Widząc nasze zainteresowanie z chęcią opowiada o zbiorach -pierwszy raz słuchałem muzyki z analogowego gramofonu, mającego przeszło 110 lat. Uwagi: Sprzęt i meble zasługują na jaśniejsze wnętrze, polecam „na sezon”odmalować ściany w jasnych tonach, trochę przemeblować pomieszczenie i dodać koniecznie żywej zieleni. Miło gdyby muzyka już „na start” witała gości. Podsumowując, wspaniałe miejsce! Z ogromnym potencjałem. Dziękujemy za wtorkowy obiad. Dawid i Magda.
-
Agnieszka Sójka ★★★★★
Zaskakujące miejsce na mapie Pruszcza Gdańskiego! Jedzenie przepyszne ale w porównaniu do wystroju restauracji wydaje się być tylko dodatkiem, uzupełnieniem. Weszłam żeby zaspokoić głód a zostałam przywitana nalewką wiśniową, smalcem z chlebem no a potem obiad. Wszystko pyszne. Dzięki i do zobaczenia
-
Joanna SB ★★★★★
Niesamowity klimat. Mnóstwo zabytkowych sprzętów, mebli, porcelany.. Nagle odżyły wspomnienia z dzieciństwa. Cudowny powrót do przeszłości... Jedzenie wspaniałe, smaczne , naprawdę duże porcje pięknie podane. Widać, że właściciele prowadzą restaurację z ogromną pasją. W Bistro nad Radunią czujesz się jak Gość, a nie jak klient ❤❤❤ Byliśmy pierwszy i na pewno nie ostatni raz . Serdecznie pozdrawiamy !
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Restauracja Nad Radunią.?
Restauracja Nad Radunią. znajduje się przy Grunwaldzka 6, 83-000 Pruszcz Gdański, Pomorskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Restauracja Nad Radunią.?
Można skontaktować się z Restauracja Nad Radunią. pod numerem +48 513 229 825
Jak można dotrzeć do Restauracja Nad Radunią.?
Do Restauracja Nad Radunią. można dotrzeć, korzystając z poniższego linku