Opinie

  1. Grzegorz Niemcunowicz ★☆☆☆☆

    Poniżej moja osobista opinia: Standard NISKI ZA WYSOKĄ cenę tj. PRL w cenie wyższej niż pałac z bufetem szwedzkim. Cena zawierała dodatkowe opłaty, poza noclegiem. W sumie 920 zł za 2 noclegi w zaniedbanym 2 osobowym domku letniskowym. Na tą cenę tą złożyło się: 380zł za 1 nocleg 2 osób i opłaty obowiązkowe: 40zł za samochód (chyba za 2 dni). Czyli za dzień wychodzi 420zł + 500zł (moim zdaniem nieuzasadnionej zwrotnej kaucji pobieranej na miejscu). Proporcjonalnie naliczono nam noclegi za dni następne. Tj. każdy następny dzień +380zł w przypadku 2 osób. Wjazd i wyjazd z ośrodka był problematyczny po godzinie 20:00, bo ośrodek jest zamykany, ale po konsultacjach z ochroną i wyjaśnieniach uda się wjechać przez bramkę na teren wynajętego domku. Zakwaterowanie po godzinie 20:00 może być trudne lub niemożliwe, dla osób, które nie ustalą tego wcześniej. Domki zbite z sosny lub innych desek drewnianych. Domek: Jakość domku, w którym mieszkałem moim odczuciu nieadekwatna do ceny. Wnętrze: ciemne, niedoświetlone, sosna na podłochach, ścianach, suficie i małe okienko niedoświetające domku, nieco brudne zniszczone podłogi, małe toalety, małe umywalki, wyraźne ślady zużycia. Meble: podniszczone, w różnych odcieniach. AGD w domkach: piecyk olejowy, farelka na stałe zamontowana, mała terma do grzania wody, czysta lodówka, czysta mikrofala, tv. Przed domkiem stolik i 4 siedziska/krzesła. Łazienka: nienowoczesna, mała umywalka, drobne zniszczenia, ale w miarę czysta. Podłoga w łazience drewniana a przydałyby się płytki, to podniosłoby komfort. Materace w domu: średniej miękkości, pokrycia stare, i lepiej od razu je zakryć prześcieradłem, żeby na to nie patrzeć, ale pościel czysta. Zalety: Sam ośrodek: umożliwia zapalenie ogniska: za dodatkową opłatą 60zł. Wypożyczenie łódki, kajaka za dodatkowymi opłatami. Kąpiel w zalewie/jeziorze: niestety jezioro jest bardzo brudne i na 30cm głębokości nie widać już dna. Zalety: Plaża piaszczysta, atrakcyjna. 3 drewniane wiaty ogniskowe standard zbity z desek. 1 większa i dwie małe. Parkowanie samochodu: możliwe, ale otrzymaliśmy informację, że należy mieć karteczkę za szybą z pieczątką ośrodka, bo inaczej może być interwencja ochroniarzy. Zalety: Obsługa na recepcji: sympatyczna, ale w domku niespodzianka. Standard troszkę mierny i karteczka z napisem typu "zwroty za nocleg nie będą uwzględniane", możliwe, że nie byliśmy jedynymi klientami, którzy po zakwaterowaniu zobaczyli, że jakość nie pokrywa się z wysoką ceną. :-) Obsługa w restauracji: ok. Z regulaminów, dowiedzieliśmy się po wynajmie informacji typu tj. "masz umyć tależe w przed wyjazdem". Zapewne same sprzątaczki mogły mieć problem z wymyciem tależy w malutkich umywaleczkach, nie mieszczących tależa. Płyny do mycia naczyń i ścierki oraz zmywaki nie są na wyposażeniu domku. Zaleta: Z naczyń per domek: kubki i szklanki, 4 widelce, 4 łyżki, 4 noże tempe stołowe ząbkowane - nie mylić z nożami do cięcia wędlin lub chleba, 4 tależe. By zachęcić nas do oferty przed zakupem poczuliśmy, że wprowadzono nas w błąd, mówiąc, że został im tylko jeden domek. Na miejscu okazało się, że wszystkie są puste i przez jakiś czas byliśmy jedynymi gośćmi w domkach. Natomiast po stronie drugiej w ośrodku parkowały licznie przyczepy kempingowe, bo cena była jako taka za przyczepę czyli 130zł za dobę, o ile nie korzysta się z prądu na kempingu. Z ośrodka można spuścić łódkę na wodę, zapewne też za opłatą. Generalnie moim zdaniem odrealnione ceny i ośrodek nieodnowiony, brak niezbędnych rzeczy tj. moskitiery w drzwiach i oknach, ale dano packi do komarów w domkach. Przypuszczam, że niektóre pozytywne opinie mogły być wynikiem tego, iż rodzice mogli odpocząć od swych dzieci, gdy te biegały po podwórku zamkniętego ośrodka. Cena kontrastuje z niskim standardem, ale polecam, np. dla tych co jadą z przyczepą kempingową spuścić łódkę lub dla tych którzy jadą zapalić ognisko, ale bez noclegu w ośrodku.

  2. Wojtek W. ★☆☆☆☆

    Domki bardzo drogie w stosunku do jakości. Bardzo ciemno, jedno małe okienko, dosyć zużyte wnętrza. Brak moskitier i umywalki w kuchni i jest prośba o umycie talerzy (nie ma czym i nie ma gdzie, w łazience mała umywalka). Cena ponad 300 zł za dobę to tyle co last minute za granicą i jeszcze trzeba po sobie pozmywać. Ośrodek jest zamykany i trudno się dostać w godzinach nocnych. Po dwóch dniach zmieniliśmy miejsce noclegowe na tańsze i ze śniadaniem (w starym eleganckim pałacu w okolicy). Na recepcji informacja że "zwroty za niewykorzystany nocleg nie będą zwracane", czyli nie tylko nam cena się wydała nie adekwatna do warunków. Dodatkowo recepcja celowo wprowadza w błąd. Przez telefon informacja że tylko jeden domek został, a na miejscu wszystkie domki puste i cały weekend widzieliśmy osoby w jednym domku. Poprzewracało się w głowach z cenami które powinny być po 100 zł za taki domek. Nie polecam.

  3. Natalia Gląb ★★★★☆

    Spory teren, część zagospodarowana domkami, część campingiem. Ta druga, w części zacieniona. Sanitariaty są, natomiast ich czystość budzi zastrzeżenia. Na terenie restauracja z całkiem przyzwoitym jedzeniem. Z obiektu zejście do niedużej plaży. Na jeziorze można popływać skuterami, łódkami czy rowerkami wodnymi. Porządku na wodzie nikt nie pilnuje. Skutery szalały przy brzegu, gdzie trochę bliżej bawiły się dzieci (sprzęty pływające powinny to robić min. 100 metrów od brzegu). Plaża nie będzie więc dobra dla osób, które chcą spędzić czas w spokoju. W nocy na campingu względna cisza, ale za płotem impreza na całego: krzyki, piski, śpiewy. Po telefonie na recepcję odebrał stróż, który przekazał, że te hałasy to są na terenie campingu, więc jeżeli przeszkadzają to można zadzwonić na policję. Dodatkowo biegające bez smyczy psy. Mój choć mały, zawsze na smyczy i nie lubiący większych kolegów. Podbiegł do nas spory pies, który należał do Pani, która szła kilka kroków dalej. Poprosiłam, żeby zapięła psa, ponieważ mój nie lubi większych od siebie. Usłyszałam, to dobrze, że jest na smyczy, jednak swojego nie zapięła. Miejsce ma potencjał ale wymaga większej opieki i pilnowania regulaminu.

  1. Basia Szy ★★★★★

    Bardzo przyjemne miejsce, spokój i cisza. Miła obsługa, dobre jedzenie w Tawernie, dzieciaki mają plac zabaw. Ładny widok na wodę, leżaki. Widać, że miejsce przemyślane i zadbane.

  2. Black Jaguar ★★★★★

    Przede wszystkim cena do jakości, dostęp do piaszczystej plaży, w około łąki i las z drugiej strony jedynie jezioro. Jest również małe molo i przystań dla pojazdów wodnych. Byłem tam 15 lat temu, proponowałem tam pobyt moim znajomym w ostatnich latach i każdy wracał z ośrodka Rafa z pozytywnymi emocjami. Polecam.

  3. Woytech K ★★★☆☆

    Pole kempingowe oraz domki są stłoczone w jednej części. Czyste sanitariaty z ciepłą wods sprzatane kilka razy dziennie. Sklep wielobranzowy na miejscu. Duży teren rekreacyjny z boiskami. Jest wiata grilowo-ogniskowa. Niestety sporo skuterów i motorówek woduje na przystani i troche halasuja w weekendy. Warto tez zwrocic uwage czy remont tamy jest juz zakończony, bo przez ostatnie 2.lata wody w jeziorze bylo malo. Ogólnie polecam na namiot czy przyczepę.

  1. Maja Pe ★☆☆☆☆

    Generalnie nie polecam. Spędziliśmy tam weekend pod koniec września. Ośrodek był już prawie pusty, a my wynajęliśmy trzy domki. Za grupową rezerwację poza sezonem czekała na nas ZWYŻKA i za jeden domek typu standard płaciliśmy 660 zł. Dodam, że jest to domek składający się z jednego pomieszczenia mieszkalnego(kuchnia + 3 łóżka) i łazienki. Minusy: -obsługa jak na kolonii w latach 90. Panie odbierając domek liczyły sztućce. Cały ośrodek oklejony kartkami informującymi czego nie wolno -woda w akwenie kwitnąca, do tego stopnia, że wyglądała jak szpinakowe smoothie -w restauracji nieprzyjemny zapach starego oleju, nie zachęcający do jedzenia tam czegokolwiek -za palenie ogniska, nad wodą, w miejscu do tego przygotowanym, ale nie drewnem zakupionym w recepcji (45 zł) zabrano nam kaucję, 300 zł. -nie wolno było rozmawiać na tarasie przy domku po 22, bo przychodził ochroniarz i straszył zabraniem kaucji -łóżka niewygodne. Twarde tapczany i rozkładana sofa na 2 osoby. -bojler w domku tak mały, że umycie się dwóch osób w ciepłej wodzie graniczyło z cudem, a co dopiero 4 Plus: -domki czyste.

  2. Jacek Tręda ★★★★☆

    Co prawda nie nocowałem tam tylko byłem się rozejzec ale ośrodek wygląda ładnie, trawniki zadbane na miejscu barek i sklepik także jeździć nie trzeba. Miejsca bardzo dużo. Sprzęt pływający jest do wypożyczenia. A w razie niepogody jest i coś w rodzaju świetlicy gdzie można pograć w bilard, piłkarzyki i inne gry

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Rafa - Jeziorsko / Ośrodek Wypoczynkowy?

Rafa - Jeziorsko / Ośrodek Wypoczynkowy znajduje się przy 62-730 Dobra, Wielkopolskie, Polska

Jaki jest numer telefonu do Rafa - Jeziorsko / Ośrodek Wypoczynkowy?

Można skontaktować się z Rafa - Jeziorsko / Ośrodek Wypoczynkowy pod numerem +48 608 108 431

Jak można dotrzeć do Rafa - Jeziorsko / Ośrodek Wypoczynkowy?

Do Rafa - Jeziorsko / Ośrodek Wypoczynkowy można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements