Opinie

  1. Krzysztof Sadlowsky ★★★★★

    Repertuar Teatru Polskiego w Poznaniu przy ul. 27 Grudnia 6 to świetna okazja, by zanurzyć się w różnorodnych, ambitnych i poruszających spektaklach, które łączą klasykę z nowoczesnymi interpretacjami. To miejsce, w którym każda wizyta na widowni staje się intensywnym teatralnym przeżyciem, wartym powrotów. Polecam!!!

  2. Daria Miedziejko ★★★★★

    Teatr Polski to znakomita scena. Fundatorem siedziby teatru nie był - jak by się można było spodziewać - magistrat. 150 lat temu gospodarzami w Poznaniu byli urzędnicy pruscy. Budowę polskiego teatru sfinansowało z datków społeczeństwo polskie (ze wszystkich zaborów). Do tego odnosi się napis nad wejściem: Naród Sobie. Od początku istnienia teatr był otwarty na twórczość współczesnych polskich dramatopisarzy. W ciągu 150 lat wiele z wystawianych tu współczesnych dzieł stało się klasyką.

  3. Jerzy Sawicki ★☆☆☆☆

    Scena "Malarnia". Byłem z żoną na widowisku "Śmierć Chopina". Na tak złym spektaklu jeszcze nie byliśmy. Cynicznie i prostacko wykorzystano nazwisko Chopina do żałosnego przedstawienia. Jeżeli poszczególne sceny trzeba objaśniać za pomocą wyświetlanych tekstów, to znaczy, że reżyser popełnia seppuku na oczach widzów. Pląsające półnagie postacie wiją się i podskakują, czemu towarzyszy elektroniczna muzyka (?). Sensu żadnego. Ma to wyobrażać życie Chopina, powstanie warszawskie, pianistę Szpilmana i ludobójstwo w Palestynie. Czasem brzmią grane na żywo utwory Chopina w tak podłej interpretacji, że nie można słychać. Dwie panie opuściły widownię po kilkunastu minutach. Też powinniśmy to zrobić. Sama sala zapełniona maksymalnie krzesłami, tak, że nie ma prawie przejścia do wyjścia. Odradzam zdecydowanie ten spektakl.

  1. Ольга Раченкова ★★★★★

    Byliśmy z mężem na wystawie "Pigmalion" i zostaliśmy naprawdę pod takim przyjemnym wrażeniem, że jeszcze mieliśmy o czym przypomnieć w ciągu dwóch dni! Stara budowa, ale jak tam kameralnie! W każdym punkcie sali dobry widok, bardzo dobrze słychać każdego aktora! Jestem zachwycona❤️

  2. Madzia Alicja ★★★★★

    Budynek z historią! Zwiedziłam go podczas nocy muzeów, pan Archiwista bardzo ciekawie opowiadał i pokazał wszystkie zakamarki teatru :) Na pewno wrócę na jakiś spektakl!

  3. Marek Janota ★★★★☆

    Spektakl "Śmierć Jana Pawła II" - genialny! Ale skandaliczne zachowanie obsługi teatru. W przypadku spóźnienia nie powinni w ogóle wpuszczać na spektakl, tylko zwrócić pieniądze, ZAMIAST sadzać kogoś na balkonie na drugim piętrze na skraju przy reflektorze - kogoś, kto zapłacił za miejsca w 1. rzędzie! Pan Kuba z obsługi zareagował na uwagę na ten temat niewiarygodną butą, bezczelnością i arogancją. Gdyby nie ten niemiły incydent wszystko byłoby ok. A do władz teatru apel: lepiej NIE wpuszczać spóźnionego gościa i zwrócić pieniądze w kasie, niż postępować w ten sposób.

  1. Renata Michałowska-Michalak ★★★★★

    Bardzo klimatyczne miejsce , wspanialy zespół aktorski. Genialny "Hamlet" i "Ulisses "w reżyserii Mai Kleczewskiej, świetna "Haga" Saszy Denisowej i genialna rola Michała Kalety w "Śmierć Jana Pawła II "w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Razem z córką wracamy tu bardzo często i polecamy .

  2. Bartosz Kaczmarski ★★★★☆

    Kolejne miejsce z ciekawą klasyczna aranżacja wnętrza. Bardzo klimatyczna stylizacja widowni choć mała. Przerażające jest również to że na niewielkiej sali sporo wolnych miejsc. Aktorzy warsztatowo całkiem przyzwoicie. Choć reżyseria i scenografia prezentowanego spektaklu słabo pasująca do fabuły. To jednak moje subiektywne zdanie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są straponteny- dostawki oferowane dla widzów kupujących wejściówki. Siedzenia boczna rozkładane w dodatku z oparciem. Wiele teatrów widziałem i wiele jeszcze przedemna jednak ten klimatyczny i klasyczny obiekt jest warty uwagi każdego teatromania. Poza remontem toalet przydało by się wymienić drzwi do WC jak również na widownię. Miejsce godne uwagi choć trzeba wybrać spektakl do którego się jest przekonanym.

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Teatr Polski w Poznaniu 1875?

Teatr Polski w Poznaniu 1875 znajduje się przy 27 Grudnia 8, Stare Miasto, 61-737 Poznań, Wielkopolskie, Polska

Jaki jest numer telefonu do Teatr Polski w Poznaniu 1875?

Można skontaktować się z Teatr Polski w Poznaniu 1875 pod numerem +48 618 525 627

Jak można dotrzeć do Teatr Polski w Poznaniu 1875?

Do Teatr Polski w Poznaniu 1875 można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements