Miejsce warte odwiedzenia. W szatni (czyli po zakupie biletów) informacja o awarii ogrzewania (w salach miedzy 11, a 13 stopni Celsjusza). Czy na prawdę naklejenie kartki z taką informacją załatwia sprawę...? Zostawiam wam do oceny. Na drugim piętrze w toalecie męskiej tylko pisuar, mężczyznom widocznie nic więcej nie przysługuje. Wiele atrakcji interaktywnych nie działa. Pomimo wszystkich niedociągnięć jest to miejsce, które warto odwiedzić.
Zdjęcia
Opinie
-
Adam R. ★★★★☆
-
Małgorzata Gołębiewska ★★★★★
Fantastyczne miejsce, mimo długiego weekendu listopadowego, kolejki i tłumów. Można się przejść w świat kina i jego historii, miejsce, w którym odejdzie się każdy pasjonat kina i filmów. Dodatkowym atutem jest wystawa postaci bajek oraz miałam okazję trafić na Wystawę Muminków, byłam wniebowzięta :)
-
Leszek G. ★★★★★
Przepiękne muzeum w pałacyku łódzkiego przemysłowca Karola Scheiblera. Zbiory to przede wszystkim pamiątki z planów polskich filmów i dawne urządzenia związane z produkcją i dystrybucją filmów. Zbiory naprawdę bogate i przypominają czasy gdy polski film był znaczący na świecie. Duża kolekcja związana z animacją zainteresuje dzieci. A wszystko to w pięknych pałacowych wnętrzach. Jedyna uwaga dotyczy organizacji. W XXI wieku sytuacja gdy antywirus blokuje stronę internetową poważnej instytucji i uniemożliwia wcześniejszy zakup biletów jest trochę niepoważna. Przydałby się też sklepik przy muzeum z prawdziwego zdarzenia.
-
Maciej Olejasz ★★★☆☆
Wizyta w weekend z dziecmi. Nastawiony na pokazanie bajek przeszliśmy przez dwa poziomy muzeum bez wiekszych ochów i achów. Na 2 pietrze sale przeznaczone z tematyką dot. bajek z okresu mojego dzieciństwa. Dodatkowo polowa pietra przeznaczona na tematykę Muminków. Co do samego muzeum to uwazam ze zrobione bez jakiegoś większego pomysłu. Uważam że mozna było by zrobić całe pokoje przeznaczone kultowym filmom tj: Kingsajz, VaBank czy inne polskie produkcje. Zamiast tego mamy sale pogrupowane po sprzęcie filmowym np cale pomieszczenie z projektorami, inne pomieszczenie z oswietleniem, jeszcze inne z miejscami w Łodzi gdzie byly kręcone sceny. Uważam ze można było zrobić to inaczej, ale to tylko moja opinia. Co do 2 pietra jestem mega zawiedziony. Pare figurek postaci, pare opisów - nic wiecej. Myślałem ze skoro Łódzkie wytwórnia bajek ma taką historie - bedzie w jakis ciekawy sposob przekazana. Duże rozczarowanie osoby która wychowała sie na "Porwaniu Baltazara Gąbki", "Przygodach Koralgola" czy "Pingwina Pik Poka". Strefa Muminków obszerna jednak dla dzieci calkowicie niezrozumiała. Dodatkowo muzeum traci na tym ze nie ma tam przewodników z automatu. Wg mnie przewodnik który opowiadał by dodatkową historie byłby o mega ciekawszy niż czytanie bloków tekstu na ścianach. Uważam ze podwyższenie nawet ceny biletów i zrobienie grup z przwodnikiem - bylo by bardziej aktrakcyjniejszym rozwiazaniem. Podsumowując - byłem, widziałem - nie wróce. Bilet nie zabija cenowo, ale dla dzieci mało intresujące, dla dorosłych dużo powtarzalnych sal tematycznie - robi sie szybko nudno.
-
Kasia Choińska ★★★★★
Miejsce znajduje się w Łodzi ul. Plac Zwycięstwa 1. Świetne miejsce dla dzieci a dorośli też znajdą coś dla siebie z tematyki dotyczącej kina. Piękne meble i eksponaty kina . Możemy zobaczyć jak powstaje obraz kinowy jak to kiedyś wszystko się robiło jak powstawało. Jesteśmy blisko rzeczy ,które kiedyś nikt nie wiedział jak to wszystko wygląda jak to się dzieje, w jaki sposób obraz jest przekazany .Nic dziwnego ,że Łódź ma takie muzeum przecież Łódzka filmówka ma wiele wspaniałych aktorów i filmów. Piękne sale z rzeźbionymi meblami. Na samej górze coś dla dzieci ale szczerze dorośli też przypomną sobie bajki z dawnych lat. Jest Miś Uszatek, Szuflandja. Trzeba to wszystko zobaczyć. Na miejscu jest kasa, sklepik z pamiątkami, szatnia ,wc, automaty- napoje, batony, Zwiedzamy jeszcze na zewnątrz ekspozycję z filmu Kingsajz. Komedii Juliusza Machulskiego. Przy wejściu wita nas kotek a jaki to już zapraszam do Muzeum kinematografii. Warto też zwiedzić Park Źródliska i Palmiarnię.
-
Wojciech Widlicki ★★★★★
Wspanialem muzeum, przemiła obsługa która opowiada bardzo ciekawe historie w każdym pomieszczeniu. Bardzo ciekawy pokaż VR. Poza sama historia kinematografi muzeum pokazuje wspaniały palac i nowinki techniczne w nim zamontowane. Pierwsza w Polsce winda czy kominek gazowy... ogromna niespodzianka na koniec jest możliwość cofnięcia się do czasów dzieciństwa i zobaczenia bajek z lat 80-90. Idealne na wycieczkę z dziećmi jak i dla dorosłych każdy zobaczy coś ciekawego dla siebie.
-
Piotr Górski ★★★★★
Przed naszym przyjazdem nie mieliśmy w planie odwiedzin w tym muzeum, ponieważ jest słabo zaznaczone w internecie i przyznam szczerze, że nie wiedzieliśmy o nim. Trafiliśmy tam przypadkiem i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Umiejscowienie jest w starym zabytkowym budynku, który wygląda fantastycznie po remoncie. Pomieszczenia do ekspozycji w niektórych miejscach są w pięknym klimacie wnętrz, których nie powstydziłby się niejeden pałac czy zamek, resztą pomieszczeń czysta i widać, że na nowo wyremontowana, cena zwiedzania rozsądna (20zl za osobę), ładna ekspozycja, czyli najpierw aspekty techniczne jak np. kamery z lat 30, potem rekwizyty z polskich filmów i rzeczy należące do polskich aktorów, a na deser ekspozycja związana z polskimi bajkami. Bardzo ciekawie i ładnie wyeksponowane zbiory. Polecam z czystym sumieniem.
-
Monika Urbańska ★★★★★
Wspaniałe przeżycie-przeniesienie w czasie...Gorąco polecam! Niestety większość obsługi/(mlodzież) niekompetentna i średnio zainteresowana. Przy wejściu nie zaproponowano elektronicznego przewodnika, o którym dowiedzieliśmy się dopiero w połowie zwiedzania, co dziwi bo jest to dodatkowy zysk dla muzeum.Bardzo duży plus dla Pana Opowiadacza poruszajacego się na wózku inwalidzkim, za ogrom wiedzy, mnóstwo ciekawostek i anegdot, które wplatał w ciekawą opowieść na każdy ale to każdy temat
-
renata chojnacka ★★★☆☆
Muzeum zostało otwarte po gruntownym remoncie i rzeczywiście są miejsca całkowicie zmienione. Są sale z dużym niewykorzystanym potencjalem . Choć teraz postawiono na techniczną stronę kina. Jest zbyt dużo zdjęć, fiszek,legitymacji,starych biletów które nie wiele mówią a za mało interaktywnego zwiedzania. Zostały piękne wnętrza Pałacu z meblami i pięknymi piecami sztukaterią i ozdobami i to jest warte uwagi. Dla dzieci jest piękna sala z kukielkami i lalkami z dawnych bajek. Szkoda,ze zlikwidowano sale z filmu " Latająca maszyna" dzieci były nią zachwycone. Miła i odmłodzona obsada służy chętnie pomocą i to zaliczam na plus. Czekam na ciekawe wystawy czasowe bo ta obecna jest słaba.
-
Michał Bagiński ★★★★★
Bardzo polecam to miejsce. Duża ilość eksponatów przywołujących miłe wspomnienia nie tylko z dzieciństwa. Sam budynek to kawał historii. Osoby pracujące w poszczególnych salach bardzo pomocne, opowiadają historię Anny i Karola Scheiblerów. Muzeum utrzymane z najwyższą strananniscią, zachwyca oryginalnym wyposażeniem ale rowniez kunsztem wykonania. Miejsce dla dorosłych jak i dla dzieci, piętro bajek napewno na dlugo pozostanie w pamięci Małych zeiedzających.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Muzeum Kinematografii w Łodzi?
Muzeum Kinematografii w Łodzi znajduje się przy plac Zwycięstwa 1, Widzew, 90-312 Łódź, Łódzkie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Muzeum Kinematografii w Łodzi?
Można skontaktować się z Muzeum Kinematografii w Łodzi pod numerem +48 426 740 957
Jak można dotrzeć do Muzeum Kinematografii w Łodzi?
Do Muzeum Kinematografii w Łodzi można dotrzeć, korzystając z poniższego linku