Świetna obsługa. Pyszne i pięknie prezentujące się jedzenie. Doskonały czeski klimat. Fajna okolica wśród loftów. Darmowy parking. Polecam na niedzielny wypad z rodziną. Przypomnicie sobie te czechoslowackie seriale z lat 70 i 80.
Zdjęcia
Opinie
-
Adam Królicki ★★★★★
-
Weronika Bernacisko ★★★☆☆
Ciekawy wystrój, dobre ciepłe napoje, w miarę dobre dania, niestety dwa z dań które zamówiliśmy były zimne. Zupy przyszły w miarę szybko ale na drugie danie bardzo długo czekaliśmy
-
Anna Szymczak ★★★★★
To była kolejna wizyta i po raz kolejny wszystko okazało się na najwyższym poziomie. Sznycel, bez dwóch zdań, najlepszy w całej Łodzi, soczysty, chrupiący i przygotowany z taką precyzją, że trudno mu dorównać. Placki ziemniaczane zachwycają złocistą skórką i idealną strukturą, a co szczególnie cenne, nie są przytłoczone nadmiarem cebuli, dzięki czemu smak ziemniaka gra tu pierwsze skrzypce. Całość dopełnia klimat rodem z czeskiej gospody, zarówno w smaku, jak i w atmosferze. Wnętrze urzeka wystrojem, w którym każdy detal został dopracowany z niezwykłą starannością. To miejsce, w którym można poczuć się jak w małym kawałku Pragi przeniesionym do serca Łodzi. Podsumowując, jest to restauracja, w której elegancja spotyka się z humorem, a czeskie smaki prezentują się w najlepszym wydaniu. Wracam tu zawsze z przyjemnością i wiem, że jeszcze nie raz.
-
Kate P.P. ★★★★★
Odwiedzona po dłuższej przerwie bardzo ciekawa i inna restauracja. Kuchnia czeska jest nieoczywista i choć podobna to jednak różna od polskiej - warto spróbować z pewnością. Nie jest to dla nas pierwszy wybór ale miła obsluga i przyjemne wnętrza skłaniają nas raz po raz do jej odwiedzenia i skosztowania kolejnych z pozycji. Tym razem wjechały udziec, szynka i sałatka z kaczką - wszystko bardzo poprawne.
-
Amelia Wąchała ★★★★☆
Wszystkie zupki bardzo smaczne, na plus grzaneczki do nich. Szynka w placku ziemniaczanym również bardzo dobre. Jedna gwiazdka odjęta za za grubą panierkę do sera, nie dało się jej zjeść. Problem dotyczył tylko jednego z serków, w drugim była okej. Obsługa bardzo miła!
-
Dom ★★★☆☆
Bardzo mieszane uczucia. Fajny klimat, dzięki wystrojowi i kameralnemu rozmiarowi restauracji. Obsługa uprzejma, uśmiechnięta, pomocna i chętna do wprowadzenia w dania kuchni czeskiej. Dania całkiem smaczne, wydaje mi się, że wiernie odwzorowują oryginał. Dla mnie kapusta zasmażana zdecydowanie zbyt słodka, podobnie jak dodatek żurawiny do mięsa - ale to kwestia indywidualna. Mięso z dania sezonowego było jednak zdecydowanie wysuszone, brakowało "sosu". Przystawki i zupy smaczne ( ja dosoliłem ;) ), polecam dobrej jakości regionalne piwa. Najgorzej oceniam doświadczenie dot. czasu oczekiwania. Od zamówienia do dania głównego minęła ponad godzina. Inaczej bym to odebrał, gdybym np. na początku dostał informację o dłuższym czasie realizacji zamówień i otrzymał jakieś czekadełko - obsługa była miła ale brakuje chyba jakościowego standardu, żeby zaopiekować czas przed posiłkiem. Zabrakło też propozycji deseru na koniec, a taki cross sell to już klasyka restauracyjna - z jednej strony to nachalna sprzedaż ale z drugiej strony poczucie zaopiekowania i bycia gościem ;) Edit: i ogólnie jedzenie bardzo ciężkie. Przydałoby się więcej neutralizujących wzdęty brzuch przypraw :)
-
Mateusz Markiewicz ★★★★☆
Jestem pepikofilem, więc musiałem tu zajrzeć :). Klimat i wystrój jest super, bardzo czeski i słowiański. Podobnie jak obsługa, wszystko na wysokim poziomie. Ceny wygórowane, ale w normie. Fajne piwka dostępne z kranu; koncernowa IPKA genialna, pszeniczne również bardzo dobre (browar Lobkowicz). Przystawki i zupy także ciekawe i smaczne. Zwłaszcza krem z ziemniaków - wybitny. Natomiast spory minus za dania główne. To nie są czeskie specjały... Gulasz czy swiczkowa były bardzo twarde, a powinny rozpływać się w ustach. Stanowczo za krótko gotowane. Poza tym były dziwnie podane. Trzeba też przyznać, że porcje są ogromne i każdy się naje pod korek. Tu znowu na plus. Podsumowując, wszystko wypada naprawdę bardzo dobrze, tylko te mięsne, czeskie klasyki jakieś takie niedopracowane...
-
Ambasadorka Nieba Jael ★★★★☆
Moje odczucia po wejściu do lokalu? Wystrój rzeczywiście mocno kojarzący się z Czechami, z którymi mam nieco wspólnego. Na ścianach rozczulające plakaty z kadrów starych czeskich filmów, oraz czeska bajka puszczona w cichym telewizorze, również robią klimat. Na zamówienie czekaliśmy z mężem długo, ale ten czas wypełniały nam rozmowy przy szlachetnym trunku, absolutnie nie mam zastrzeżeń do czasu oczekiwania. Obok było wiele zarezerwowanych stolików na kameralne spotkania, stąd myśl, że mieliśmy sporo szczęścia, znajdując wolny stolik pomimo braku uprzedniego zapowiedzenia się. Sądząc po eleganckich ubiorach gości, miałam wrażenie, że wparowanie wprost z ulicy w dżinsach i bluzie, było mocno faux pas. Czułam się przez to nieco nieswojo. Potrawy jakie zamówiliśmy – pierwsza klasa. Wyszliśmy z restauracji najedzeni do syta i zadowoleni. Miejsce było tamtego dnia dosyć tłoczne, przypomniały mi się te praskie kawiarenki, w których gościłam z przyjaciółką. Spokojne rozmowy równoważyły klimat otoczenia, które niesie ciszę i spokój, bo wystarczy wyjść na zewnątrz i stajemy w enklawie u Scheiblera, gdzie wybrać się na trochę dłuży spacer, by zobaczyć inne odrestaurowane budynki z czerwonej cegły. Bliskie pierwotnej Łodzi, choć ślad nowoczesności zaznaczył się bardzo wyraźnie.
-
Milena Kałużna ★★★★☆
Mam mieszane wrażenia po odwiedzeniu Cesky Film. Zacznę od plusów: bardzo dobra obsługa - super komunikacja, sprawnie i bardzo miło; co do jedzenia: golonka fenomenalna, ser i pierogi genialne! Ale są minusy, które zostawiły duży niesmak: godzina 15 - informacja od kelnera, że jest tylko jedna golonka, więc przy większej ilości osób nie wypada to dobrze, pół pieczonej kaczki - tragedia, wysuszona na wiór, to samo spotkało gulasz wołowy - suchy, nie do zjedzenia. praska szybka przyzwoita, kapusta zasmażana również. Ogólne wrażenie ok, ale pozostaje niesmak. Jednak na golonkę warto się wybrać, ale radzę wcześniej zapytać ile jest sztuk, jak wybieramy się w więcej niż 2 osoby.
-
Mateusz Otto ★★★★★
Wybraliśmy się z okazji restaurant week. Wnętrze robi wrażenie, piękna stylizacja. Na wejściu od razu w oczy rzucają się krany z czeskimi piwami, miałem nie wypić żadnego, a wypiłem dwa... Delicje. Jeśli chodzi o kuchnię, trzeba zaznaczyć, że Ceskiemu Filmowi bliżej do pubu niż restauracji. Duże porcje, dania bardzo swojskie. Jako wielki fan kuchni czeskiej, bardzo mi się podobało i smakowało, ale jeśli komuś bliżej do kuchni molekularnej i ekstra wyszukanych dań, to raczej tu tego nie znajdzie. Jak w prawdziwym lokalu w Czechach. Zgodnie jako najlepsze danie wybraliśmy przystawkę, domowy chleb top, ser bałkański i rostbef również pierwsza klasa. Na koniec należy wspomnieć o miłej obsłudze, która w pocie czoła uwijała się w pełnym lokalu (godzina 16, duże wrażenie). Czuliśmy się zaopiekowani.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Česky Film - Restaurant&Pub?
Česky Film - Restaurant&Pub znajduje się przy ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 25a, Widzew, 90-350 Łódź, Łódzkie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Česky Film - Restaurant&Pub?
Można skontaktować się z Česky Film - Restaurant&Pub pod numerem +48 881 403 888
Jak można dotrzeć do Česky Film - Restaurant&Pub?
Do Česky Film - Restaurant&Pub można dotrzeć, korzystając z poniższego linku