Nowohuckie Centrum Kultury to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, gdzie można z bliska obcować z kulturą w wielu jej wymiarach. Osobiście regularnie tu wracam – głównie dla świetnych wystaw fotograficznych Krakowskiego Klubu Fotograficznego oraz corocznej wystawy World Press Photo. Ogromnym atutem są też stałe i czasowe wystawy malarstwa, w tym niesamowita galeria prac Zdzisława Beksińskiego. Ale NCK to o wiele więcej, to również teatr, muzyka i liczne kluby zrzeszające ludzi o podobnych pasjach.
Zdjęcia
Opinie
-
Karol Zawada ★★★★★
-
Katarzyna Ziętara ★★★★★
Rewelacyjne wystawy Zdzisława Beksińskiego oraz Jerzego Dudy -Gracza obejrzałam w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Zachęcam każdego do przyjscia i podziwiania tych przepięknych obrazów. Bardzo polecam
-
Irek S. fotki z komórki ★★★★★
Mogłem tam napawać wzrok obrazami najbardziej kontrowersyjnych polskich malarzy. Jakże kreatywna musiała być wyobraźnia Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza, że każdy ich obraz na długo przykuwał moją uwagę?! Chciałbym kiedyś obejrzeć największą na świecie kolekcję obrazów Beksińskiego, która znajduje się w sanockim zamku!
-
Małgorzata Szmaj ★★★★★
Dużo ciekawych wydarzen, przedstawien teatralnych. Polecam miniatury teatralne. Centrum Kultury często gości znamienite Warszawskie teatry.
-
Jarosław Skupiński ★★★★★
Z perspektywy architektury wnętrza bardzo ciekawe miejsce, zwłaszcza z centralna brutalistyczne socjalistyczna symetryczna klatka schodowa. Przy okazji naprawdę wśród wejść na wystawę prac Beksińskiego.
-
Lopez X ★★★★★
Warto odwiedzić i uczestniczyć w wydarzeniach, ogromna odskocznia od codzienności i bardzo miło spędzony czas. Każdy znajdzie coś dla siebie
-
Janusz Niewielski ★★★★☆
Pojechałem bo jestem fanem makiet kolejowych. Typowa tego typu impreza. Jednak zainteresowanie (a więc i frekwencja) przerosły moje oczekiwania. Ale kolejki warte są poświęceń...
-
Agata Luker ★★★★★
Znajdziemy tam stałe wystawy między innymi Beksińskiego. Ale są też inne ekspozycje te zmienne. Poza tym w samym centrum dzieją się różne inne fajne rzeczy. Podczas mojej wizyty był ogólnopolski turniej gry w Catan, były teraz targi związane z planszówkami i możliwość przetestowania różnych tytułów. Wystawa Beksińskiego jest bardzo konkretna, jest sporo dzieł. Tych bardziej rozpoznawalnych i mniej. Z różnego etapu twórczości. Obrazy są bardzo ładnie wyeksponowane, a w samej galerii są miejsca by usiąść i kontemplować sztukę. W tle nastrojowa muzyka. Bilety są przystępne cenowo więc tym bardziej warto odwiedzić tą wystawę.
-
Marcin Wątor ★★★★★
Fajne miejsce. Dużo się dzieje. Zawsze coś ciekawego, jak nie wystawa to koncert albo zajęcia dla młodszych lub starszych. Ja ostatnio byłem na kilku koncertach i Wystawie Makiet Kolejowych. Przed NCK lodowisko. Polecam w 100 %
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Nowohuckie Centrum Kultury?
Nowohuckie Centrum Kultury znajduje się przy Aleja Jana Pawła II 232, Nowa Huta, 31-913 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Nowohuckie Centrum Kultury?
Można skontaktować się z Nowohuckie Centrum Kultury pod numerem +48 126 440 266
Jak można dotrzeć do Nowohuckie Centrum Kultury?
Do Nowohuckie Centrum Kultury można dotrzeć, korzystając z poniższego linku