Pierwszy raz w hostelu (dotychczas zawsze hotel lub prywatny pensjonat) i jestem mile zaskoczony. Pokój czysty wszystko co potrzeba w nim jest czyli pościel, ręczniki stolik krzesła, tv a w łazience dozowniki z mydłem. Pokój dość spory, łazienka z dużym prysznicem nie trzeba nic więcej. Dla gości jest wspólna kuchnia, dobrze wyposażona w sprzęt AGD, zastawę oraz kawę czy herbatę. Można przygotować posiki z własnych produktów a dostęp do kuchni jest calodobowy. Panie na recepcji są przesympatyczne i bardzo uprzejme. Oczywiście jest też bezpłatny dostęp do wifi. Jedynie co mogę zrobić to z czystym sumieniem polecić bo cena jest dobra a warunki jeszcze lepsze. To miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane, do rynku są 2 przystanki (10 min piechotą), do PKP 4 przystanki łącznie 7 min a tą trasą jadą aż 4 tramwaje w odstępie czasowym ok 3 min. W budynku jest też market a na jego obrzeżach bar z bardzo dobrym jedzeniem. Miejsce jest historyczne ale taki jest też cały Kraków. Z przyjemnością tu wrócę i to nie raz.
Zdjęcia
Opinie
-
Tomasz ★★★★★
-
Krzysztof R. ★★★★★
Hostel położony blisko centrum (15 minut pieszo), chociaż dla leniwych jest tramwaj tuż obok. Pokój dwuosobowy skromny, ale wygodny i czysty. Ogólnodostępna kuchnia dobrze wyposażona. A jeszcze dreszczyk emocji, gdy ma się świadomość, że był to budynek gestapo...
-
Szymon ★★★★★
Nie jestem zbyt wymagającym turystą ale jak dla mnie spoko lokalizacja świetna. Czysto schludnie i spokojnie. Mi tam historia tego miejsca nie przeszkadza w całej Polsce w różnych miejscach działy sie złe rzeczy. Jedyny drobny minus to fakt ze miałem problemy z wpłatą bo moja rezerwacja została anulowana po mimo umieszczenia wpłaty ale to drobna nie znacząca rzecz.
-
Julia Kurowska ★★★☆☆
Wybierając ten hostel warto wcześniej zagłębić się w historię tego miejsca. Został on zrobiony w miejscu pamięci. Pokoje na piętrach to dawne pokoje przesłuchań. Nikt na stronie nie podaje informacji o tym, że nocleg jest w miejscu gdzie niegdyś byli mordowani Żydzi. Widok z okna na dziedziniec gdzie gestapo paliło korespondencję. Oczywiście jeśli komuś nie przeszkadza ta świadomość to hostel ma bardzo wysoki standard. Jednak uważam, że powinien informować o tak istotnej kwestii.
-
Ania ★★★★★
Na początku świetne wrażenie zrobiła bardzo miła pomocna i cierpliwa recepcjonistka. Pokoje były naprawdę ładne i bardzo czyste. Mieliśmy pokój z jednym dużym łączonym łóżkiem. Przyjechaliśmy zupełnie spontanicznie a w pokoju pachniało czystością - i to naprawdę ładnie a nie jakimś domestosem . Były ręczniki, w toalecie mydło w płynie w dozowniku, papier toaletowy, suszarka... Pościel pachniała bardzo przyjemnie. Tak naprawdę jakby się dobrze przyjrzeć to ściany w pokoju gdzieniegdzie nie były czyste, przydałoby się odmalowanie. Ale to naprawdę dopiero po dokładniej analizie pokoju. Generalnie wrażenie bardzo dobre. Kolejnym miłym zaskoczeniem była ogólnodostępna kuchnia i jadalnia. Kuchnia w pełni wyposażona łącznie z kawą w szufladzie dla gości – parzoną i rozpuszczalną. Lodówka. Płyta grzewcza. Naprawdę mega czysto. Po śniadanie trzeba było zejść do recepcji - w papierowych torbach dla każdego była bułka z szynką, serem, sałatą, i troszkę papryki. Do tego jogurt naturalny, pyszne ciastko owsiane, jabłko. Ogólnie to nie było jakieś śniadanie wysokich lotów ale jednorazowo całkiem spoko. Połączenie tego ciastka owsianego z jogurtem naturalnym – świetne. Dodam, że jest tam winda więc takie kursy góra-dół to nie problem. I co bardzo fajne, że śniadanie można było odebrać do godziny 12:00 czyli nie trzeba było się śpieszyć. Można było sobie zjeść je w pokoju lub w jadalni. Nie czuliśmy więc spiny z jakimś pośpiechem, że nam czegoś braknie itp. Lokalizacja naprawdę świetna bo jedną prostą ulicą przy hostelu można było dojść w około 20 minut prosto do rynku! Po drodze sklepy typu Żabka. Więc w drodze powrotnej o późnych godzinach nie ma problemu, żeby coś kupić. Parking wzdłuż ulicy. Nie mieliśmy problemu z miejscem parkingowym ale nie wiem jak tam jest zazwyczaj. Parkingi są tam od poniedziałku do soboty do godziny 20:00 płatne. Na dzień dzisiejszy to było 4 zł za godzinę. Jestem bardzo mile zaskoczona bo nigdy nie byłam w hostelu natomiast bywałam w wielu hotelach. I nie widzę wielkiej różnicy. Może uboższe śniadanie, ale za to dostęp do kuchni. Więc chyba nawet lepiej.
-
Jacek Zieliński ★★☆☆☆
Lokalizacja przyzwoita za tą cenę, bliskość sklepów, winda, bardzo miła obsługa. Niestety, na zasłonach oraz pościeli były widoczne bordowe plamki, prawdopodobnie krwi (mam nadzieję, że nie po pluskwach :-/), jedno krzesło w pokoju dwuosobowym, brak kosza na śmieci w pokoju, drzwi wejściowe w moim pokoju były "ucięte" u dołu, co powoduje, że przez wyrwę hula powietrze oraz słychać wszystko na zewnątrz jak i wewnątrz, dodatkowo widoczne ślady na futrynie sugerują, że ktoś otwierał drzwi siłowo przy użyciu jakiegoś ciężkiego narzędzia (łom?) - Nie robi to pozytywnego wrażenia oraz wzbudza poczucie zagrożenia, brak parkingu dla gości, zasięg Wi-Fi jest trochę za słaby. Łazienka czysta.
-
Wanda Machnio ★★★☆☆
Dobra lokalizacja Reszta srednio. Materace dramat. W kuchni ciężko o kubek czy talerz. Największy problem - parking. Wyszukiwałam na bookingu hoteli z parkingiem jako m, ze wiem jak ciężko o miejsce w Krakowie. I hotel twierdzi, ze takowy posiada. Okazało się, ze parkingu nie ma. Jest parking miejski płatny - na ulicy, na którym nie ma miejsca. Wiec jeszcze musieliśmy zapłacić za parking 60 zł za noc i iść kawał drogi z walizkami.
-
Grzegorz ★★★★★
Bardzo dobra lokalizacja, blisko centrum. Parking miejski pod hostelem, dodatkowo można zaparkować na bocznych uliczkach - nie ma z tym problemu. Blisko do komunikacji miejskiej. Pokoje małe, ale wystarczające na jedną, dwie noce. Zadbane, czyste. Nasz pokój miał okna na podwórko więc było cicho i spokojnie.
-
Marek Orłowski ★★★★★
Jestem stałym gościem hostelu Freedom (Premium). Przyjeżdżam tu służbowo, jestem tłumaczem i muszę być wypoczęty przed wyczerpującą pracą w kabinie. Nie zdarzyło mi się, abym spędził tu bezsenną noc, choć ściany są dość cienkie. Polecam hostel ze względu na przyjazne ceny i całkiem przyzwoity standard. Czysto, obiekt jest zadbany i dobrze wyposażony. Są dwie duże kuchnie z jadalniami, pokój wypoczynkowy, a pokoje sypialne są całkiem wygodne. Nie zdarzyło mi się też narzekać na obsługę - przeciwnie, są zawsze uprzejmi i chętni do pomocy. W porównaniu z innymi podobnymi obiektami hostel wyróżnia się na plus i jeszcze raz, z pełną odpowiedzialnością polecam hostel Freedom i Premium, bo to praktycznie jedna firma. Marek Orłowski
-
Ilya Rovinskyi ★★★★★
Świetny hostel, szybkie zameldowanie. Wszystko w pokoju było jak na zdjęciach, czyste, z nową pościelą. W toalecie znajduje się suszarka do włosów i ręcznik. Byłem również zadowolony z kuchni, w której było kilka rodzajów kawy i herbaty, a także czyste naczynia. Polecam ten hostel
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Premium Hostel?
Premium Hostel znajduje się przy Pomorska 2, Krowodrza, 30-039 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Premium Hostel?
Można skontaktować się z Premium Hostel pod numerem +48 124 447 212
Jak można dotrzeć do Premium Hostel?
Do Premium Hostel można dotrzeć, korzystając z poniższego linku