Opinie

  1. HenryWottonHarry ★★★★★

    Historia i obecny stan • Kompleks basenów letnich przy ul. Namysłowskiej powstał w pierwszej połowie lat 70 XX wieku.  • W 2002 roku został zamknięty, a teren przez pewien czas służył m.in. jako miejsce weekendowych giełd.  • Obecnie większość obiektów jest zniszczona — wiele elementów, w tym fasada ze zdobieniami mozaikowymi, popada w ruinę.  ⸻ Plany przebudowy i przyszłość • W czerwcu 2025 uzyskano pozwolenie na przebudowę kompleksu Ośrodka Namysłowska. Całość inwestycji jest szacowana na około 60 mln zł, a planowane zakończenie przewidziano do 2027 roku.  • Realizacja zaplanowana jest w dwóch etapach: 1. Etap 1: budowa nowoczesnej pływalni krytej wraz z infrastrukturą sportową (skwer sportów miejskich) — finansowanie jest zabezpieczone.   2. Etap 2: budowa nowych basenów odkrytych wraz z towarzyszącą infrastrukturą (m.in. zaplecze, miejsca wypoczynku) — realizacja możliwa po zapewnieniu środków.   • Tegoroczny konkurs architektoniczny wygrało biuro PAS z Ostrowa Wielkopolskiego. Projekt zyskał uznanie m.in. za zachowanie charakteru elewacji, dobrą formę architektoniczną oraz powiązanie przestrzeni wejścia z halą basenową i strefą zewnętrzną.

  2. Mati_em ★★★☆☆

    Wykonano już 2 projekty rewitalizacji basenów. I nadal nic żadne prace się nie rozpoczeły. Warto dodać, że to nie jedyny basen który mógłby rozładować tłumy na innych obiektach w okresie letnim. Jeszcze Wał Miedzeszyński i ośrodek przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 (również zamknięte).

  3. Anna Bienias ★★☆☆☆

    Uczyłam się na tym basenie pływać w latach 80. Szkoda, że takie tereny rekreacyjne nie są priorytetowo przywracane do użyteczności. Basen letni, tak bardzo potrzebny, z uwagi na to, że wszystkie baseny letnie są oblegane maksymalnie w okresie wakacji, niszczeje. Aż żal patrzeć. Nie on jeden, drugi przy Bitwy Warszawskiej też. Pewnie nigdy już ich nie wskrzeszą. Zbudują nowe bloki w tym miejscu. Tylko czy taka polityka nie doprowadzi do tego, że za parę lat ludzie z tych bloków nie będą mieli gdzie się podziać z dziećmi w upalne lato? Skoro tereny rekreacyjne padają ofiarą innych inwestycji... to pozostanie ucieczka poza miasto. Kładka czy deptak nie zaspokoją oczekiwań rekreacyjnych milionów ludzi w gorące dni.

  1. Ola Ola ★★★☆☆

    Basen kryty jest niewielki ale czysty. Przez ogromne okna wpada naturalne swiatlo. Mało ludzi ale pewnie dlatego że lata świetności ma za sobą.

  2. Paweł Chełstowski ★★★☆☆

    Bardzo nienowoczesny basen, ale dzięki temu pustawy i woda czysta. Jak na czasy pandemii, może być.

  3. Marcin Mariano (Mariano urbex) ★★★★★

    Szkoda ze ten obiek niszczeje sobie Myślę że każda osoba mieszkajaca po prawej stronie Wisły chodź raz odwiedziła to miejsce gdy funkcjonowało i naprawde spełniało rolę basenu w 100% a nie jak teraz bazaru

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jak można dotrzeć do Baseny namysłowska "baseny odkryte "?

Do Baseny namysłowska "baseny odkryte " można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements