Dopiero będąc w innej placówce przekonaliśmy się jak powinna wyglądać tego typu opieka nad dziećmi i kontakt z rodzicami. 1. Adaptacja przebiega na zasadzie zabrania dziecka na salę. Rodzic nie może przebywać z dzieckiem na adaptacji. 2. Panie chyba są słabo wyszkolone, ponieważ od samego początku doradzały, aby przed rozpoczęciem żłobka odstawić dziecko od piersi, co przez wielu specjalistów jest odradzane jeśli nadal chce się karmić. 3. Sale są bardzo rzadko wietrzone. Kiedy robi się zimno dzieci nie wychodzą na dwór. W szatni jest jeden wielki smród. Dzieci z drzemek budzą się całe mokre. Wszystko to sprzyja częstym infekcjom czego tam nie brakuje. Wiadomo w takich placówkach choroby są normą, ale nie dba się chociażby o świeże powietrze. 4. Na początku zapewniano nas, że jadłospis tworzą wykwalifikowani dietetycy. Po moim telefonie do cateringu okazało się, że sa to po prostu kucharze bez żadnej wiedzy jak powinna wyglądać dieta zlobkowicza. Pani rozmawiającą ze mną była w wielkim szoku, że mają niby jakiś dietetykow. 6. Mało zabawek na sali. Inne zajęcia różnorodne dostosowane do wieku. Panie bardzo nie lubią gdy chce się wejść np. do łazienki zobaczyć jak wygląda miejsce gdzie przewijają dzieci. 7. Przy odpieluchowaniu dzieci, przekupują dzieci chrupkami jeśli nie chcą usiąść na nocnik. 8. Kontakt z rodzicem pod względem chorób jakie się rozpoczynają praktycznie zerowy. Rodzice dowiadują się po kilku dniach, że inne dzieci chorują. Pani dyrektor bardzo lubi przejmować rolę lekarza mowiac, że dziecko jest napewno chore z gorączką za to pediatra potwierdza ze jest w porządku. Im mniej dzieci w placówce tym opiekunki są szczęśliwsze. Jedyną osobą z powołania, która tam pracuje jest p. Karolina. Zawsze pomocna, uśmiechnięta, kontaktowa, dzieci ją uwielbiają. Kiedy spróbujesz mieć inne zdanie niż p. dyrektor lub jej córka (opiekunka p. Patrycja), masz wrażenie, że wzrok potrafi zabijać. Reasumując, z pozoru placówka wygląda na profesjonalną, jednak po bliższym poznaniu okazuje się, że albo wiedza nie jest do końca aktualizowana albo niektóre osoby nie mają aż takiego serca do dzieci, jak to powinno mieć miejsce otwierając taka placówkę. Wiem rowniez, że gdy rodziców nie ma, pozory się kończą dlatego rotacja 4 opiekunki jest dosyć częsta. Córka uczęszczała do żłobka chętnie, jednak z perspektywy rodzica nie jest to placówka, która zapewnia lepszy rozwój. Brak zajęć dodatkowych np. angielski. Usłyszeliśmy, ze na angielski w tym wieku jest za wcześnie. Wiele można by jeszcze wymieniać.. Traktujemy pobyt i tę relację jako nowe doświadczenie, które pomoże nam lepiej wybierać tego typu placówki dla drugiego dziecka.
Zdjęcia
Opinie
-
Beata Bochowicz ★★★☆☆
-
Pamela Śliwecka ★★★★★
Żłobek to wspaniałe miejsce, w którym dzieci czują się bezpieczne i radosnie. Panuje tu ciepła atmosfera, a kadra z ogromnym zaangażowaniem wspiera maluchy w ich rozwoju. Szczególnie warto pochwalić Panią Dyrektor za jej otwartość i gotowość do rozmowy-zawsze chętnie wysłucha rodziców i dba o to, aby żłobek był przyjazny zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Polecam!
-
Iwona Prorok ★★★★★
Przedszkole i Żłobek Gagatek to doskonałe miejsce dla malucha! Moje dziecko bardzo szybko się zaklimatyzowało dzięki przecudownemu personelowi! Codziennie z uśmiechem na twarzy jedziemy do żłobka a tam same piękne chwile, twórcze zabawy, mnóstwo śmiechu, nowe przyjaźnie, nauka i rozwój a wszystko to w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Polecam wszystkim rodzicom!
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Przedszkole i Żłobek Gagatek?
Przedszkole i Żłobek Gagatek znajduje się przy Asfaltowa 9B, 05-070 Sulejówek, Mazowieckie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Przedszkole i Żłobek Gagatek?
Można skontaktować się z Przedszkole i Żłobek Gagatek pod numerem +48 725 301 353
Jak można dotrzeć do Przedszkole i Żłobek Gagatek?
Do Przedszkole i Żłobek Gagatek można dotrzeć, korzystając z poniższego linku