Fantastyczne miejsce w środku wielkiego miasta. Nie potrzeba stawiać pomników i podziwiać budowli. Tu za pomniki godnie prezentują się wiekowe drzewa. Stoją dumnie dając cień i wytchnienie. Polecam zajrzeć tu choćby na chwilę, poczuć czar i zostać na dłużej.
Zdjęcia
Opinie
-
Vlad Tepes ★★★★★
-
Patryk Woźny ★★★★☆
Z jednej strony jest to bardzo przyjemne miejsce będące oazą zieleni niemal w samym centrum Warszawy, ale z drugiej strony po takich uniwersyteckich ogrodach spodziewałbym się jednak trochę więcej... Wiele prezentowanych w ogrodzie roślin jest dość pospolita i nawet szklarnie z tropikalnym lasem nie robią jakiegoś ogromnego "efektu wow!". Teren jest jednak urozmaicony i w wielu miejscach bardzo przyjemnie zacieniony, co daje wytchnienie w upalne dni. Podczas ostatniej wizyty natrafiłem jednak na dwie ciekawostki. Jedną z nich jest niewielka kaplica, w której w 1792 roku wmurowano kamień węgielny pod Świątynie Najwyższej Opatrzności. Z planów budowy dziękczynnego i roboczo nazwanego wówczas Kościołem Ujazdowskim, w tym miejscu nic jednak nie wyszło. Ostatecznie Świątynia Opatrzności Bożej powstała na Polach Wilanowskich po ponad 225 latach starań (11. listopada 2016). Drugą ciekawostką, którą napotkałem ogrodzie była ciekawa... fauna. Na jednej z alejek spacerowych ujrzałem bowiem pięknego lisa, co nie udało mi się jeszcze nigdy w życiu, chociaż bardzo często chodzę po lasach. Spotkałem w nich już wielokrotnie dziki, sarny, jelenie szlachetne, daniele, zające, kuny i inne dzikie ssaki, to jednak nigdy "na żywo" nie zaobserwowałem lisa! Jak widać nigdy nie wiadomo, co danego dnia nas spotka czy będzie stało na naszej drodze...
-
Monika Monique ★★★★☆
Uwielbiam ogrody. Wstęp niedrogi 20zl/10zł. Dwie kasy. Brakuje mapki do wzięcia. Dużo miejsc do zobaczenia. Róże niestety przekwitnięte.... za mało tam kolorów! Są gatunki róż stale kwitnące, takie powinny być sadzone. Gdzie są wiciokrzewy? Wiele pergoli niewykorzystanych, łysych. Oczka wodne, różne zakątki, fontanna. Bardzo rozległe trzy palmiarnie. Jestem trochę rozczarowana.
-
Marek W ★★★★★
Spokój i rośliny. Aż zadziwiające jest to, że w centrum miasta, można odnaleźć tak miłe, piękne i spokójne miejsce. Ogród posiada dużo różnorodnych okazów. Jednym z nich jest dziwidło, jeden z największych kwiatów świata. W szklarniach można się przez chwilę poczuć jak w amazonskiej dżungli.
-
renata chojnacka ★★★★★
Piękny park do spacerów atrakcyjny także jesienią. Mamy dużo zakamarków i urokliwych zakątków do spacerów. Są też ławeczki dla strudzonych. W ramach biletu ( 20 zl nor./10zl ulg.) ,oglądamy także szklarnie. Teraz w sezonie zimowym ogrod zostaje zamieniony na festiwal świateł i zimowych atrakcji świetlnych. A od marca zakwitną nowe rośliny i ożyją pierwsze kwiaty. Całość warte spaceru i czasu. Urokliwe miejsce dla dorosłych i dzieci.
-
M J ★★★★☆
Ogrod jest niewielki, ładnie utrzymany ale nie zachwyca. Bilet normalny 20 zł, ulgowy 10 zł. W ramach biletu oprócz ogrodu zwiedza się 3 szklarnie, tez są niewielkie, okazy ładne , duże, ale nie ma wielu roślin kolekcjonerskich które spodziewalam się tam zobaczyć. Szklarnie rodem z PRL ale mają swój klimat. Przydalaby się mapka albo wytyczenie trasy zwiedzania, bo trudno trafić do szklarni. Ogólnie polecam, chociaż bez szału
-
DarkRaptorMacro ★★★★★
Jeden z dwóch większych ogrodów botanicznych na terenie Warszawy. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia o każdej porze roku. Część zewnętrzna jest najciekawsza późną wiosną, szklarnie są otwarte cały rok. Jest tu sporo interesujących i rzadkich okazów z całego globu. Są w miarę dobrze oznakowane i można dowiedzieć się tu wielu wartościowych rzeczy. Kolekcja rosiczek wymaga jeszcze lekkiej pielęgnacji. Poza sezonem jest mało ludzi i wchodzi się bez problemu. Podczas niektórych "wydarzeń" jakim było np. zakwitnięcie dziwidła, trzeba było czekać w kilkugodzinnych kolejkach.
-
Janusz Dołęga ★★★★★
Zielona enklawa w środku miasta, dużo roślin kwitnących, owadów, zwierząt - wiewiórki, jeże itp. drobne ssaki. Najładniejszy wiosną - kwitną magnolie a jest tutaj sporo odmian, rododendrony, róże i wiele innych kwiatów. Warto przychodzić o różnych porach roku. W szklarniach dużo różnego rodzaju sukulentów. Ostatnio atrakcją był kwiat dziwidła olbrzymiego, które zakwitło pierwszy raz w Polsce. Zimą w okresie od grudnia do lutego iluminacja świetlna, zwiedzanie ok. 1 godziny, chociaż trzeba przyznać, że ceny biletów sa bardzo wysokie.
-
Tomasz Kuc ★★★★★
Wspaniale przygotowane miejsce, oświetlone w cudowny sposób. Instalacje świetlne są przygotowane w bardzo przemyślany sposób. Warto wybrać się tam z dziećmi bo dla nich frajda jest jeszcze większa. Trzeba wziąć pod uwagę że pierwsze miejsca parkingowe są dostępne ok 1km dalej (należy pamiętać że jest to strefa płatnego parkowania). Wejście do ogrodu jest płatne, przykładowo bilet 2+2 kosztuje 90zł. Zdecydowanie jest to miejsce warte obejrzenia, zwłaszcza teraz w zimie aby móc zobaczyć ich instalacje świetlne.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego?
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się przy Al. Ujazdowskie 4, 00-478 Warszawa, Polska
Jaki jest numer telefonu do Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego?
Można skontaktować się z Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego pod numerem +48 225 530 511
Jak można dotrzeć do Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego?
Do Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego można dotrzeć, korzystając z poniższego linku