Barowy klimat, lokal w starym pasażu handlowym a jedzenie top w swojej kategorii. Mamy menu dla "białych" i drugie po chińsku. Po klienteli widać, że to miejsce musi serwować kuchnię bliską autentycznej, bo knajpa jest chętnie odwiedzana przez diasporę chińską. Pyszne zupy, bardzo smaczne pierożki (to polecałbym w pierwszej kolejności), świetne ogórki na ostro, ananasa w cieście domawialiśmy dwa razy xd. Do tego szaszłyki, które idealnie siadają do piwa, podroby, Mapo Tofu. Absolutnie polecam.
Zdjęcia
Opinie
-
Kacper ★★★★★
-
Mariusz “Mario” Swatek ★★★★☆
Gdybym miał ocenić to miejsce wyłącznie za smak pierożków na parze to natychmiast daję maksymalną ilość gwiazdek, gdyż to danie jest u nich genialne. Pierożków próbowałem w wielu miejscach w Warszawie i w różnych częściach świata. Te są absolutnie w ścisłej czołówce. Dosłownie rozpływają się w ustach, są idealnie przyprawione a ich delikatne ciasto zapamiętałem jako wzorzec do naśladowania. Miejsce z zewnątrz jest dość obskurne tak samo jak całe podupadłe centrum handlowe na terenie którego znajduje się bar z pierożkami. Jeśli jadasz tylko w luksusowych restauracjach tutaj nie będzie Ci się podobać. Mimo kiepskiego wystroju wnętrza i brzydkiej okolicy podczas mojej wizyty bar jest pełen gości. Przeważają Azjaci co już dobrze rokuje, bo Ci na pierożkach dobrze się znają. Dania zamawia się w okienku gdzie obsługuje pani kompletnie nie mówiąca ani po polsku ani po angielsku. Ja z kolei w ząb nie rozumiem chińskiego. Ale od czego jest mowa ciała? Po chwili zamawiam pierożki z wieprzowiną i kolendrą. Niestety nie ma możliwości zapłacenia kartą ani blikiem. Przyjmują tylko gotówkę a jeśli jej nie masz w portfelu obsługa lokalu wysyła Cię do bankomatu. Na danie czekam dość długo, ale przy pełnej sali gości i wydawaniu dań na wynos (co chwilę podjeżdżali dostawcy) nie narzekam ani nie poganiam obsługi, co chwilę później będzie mi sowicie wynagrodzone niebiańskim smakiem zamówionego dania.
-
Krzysztof Wróblewski-Papis ★★★★★
Jedno z nielicznych miejsc gdzie na miejscu wśród klientów widać więcej Azjatów niż Polaków. MINUSY: - płatność wyłącznie gotówką (ale dostajemy paragon; obok jest bankomat) - sposób podania - przykład: gdyby tacka do pierożków byłaby większa, to by się ze sobą nie sklejały PLUSY: - lokal niczego nie udaje, można tu dobrze, szybko i tanio zjeść - menu: to nie jest klasyczny chinczyk; poza pierożkami czy tradycyjnym kurczakiem z ryżem zjecie tu np kurze łapki, czy nerki jagnięce; można popróbować przeróżnych potraw w niskiej cenie (pojedyncze szaszlyki idealne do foodsharingu) - 10 stolików na miejscu, duży parking - obsługa: stara się, przynosi do stolika, a nawet serwuje posiłki spoza karty (np. same frytki)
-
Michał Gudzowaty ★★★★★
Zupełnie niepozorna restauracja w pasażu handlowym niedaleko ulicy Wilanowskiej. Patrząc na nią z zewnątrz (pomijając fakt, że niemal zawsze jest pełna), nigdy nie przyszłoby nam do głowy, żeby tam wejść. A jednak to idealny przykład, że nie należy oceniać miejsca po wyglądzie lokalu. Obsługa jest miła i uprzejma. Nawet gdy restauracja jest pełna, a my zamawiamy na wynos – jedzenie pojawia się szybko. Smak wszystkich potraw, które mieliśmy okazję spróbować, jest rewelacyjny. Przez lata próbowaliśmy różnych pierożków, przystawek i dań mięsnych – wszystko było zawsze równie wyśmienite. Z pełnym przekonaniem uważamy, że to miejsce bije na głowę popularne lokale w Warszawie, takie jak na przykład Pełną Parą – bo tu kuchnia jest autentyczna i nieskomplikowana. Jadamy tutaj od trzech lat i za każdym razem jesteśmy zachwyceni. Polecamy wszystkim!
-
Paweł Walentynowicz ★★★★☆
Super miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. Ogromny plus, że większość klientów stanowią tutaj osoby o korzeniach z dalekiego Wschodu, co jest dla mnie solidną rekomendacją. Ramen z wołowiną podawany jest z makaronem typu udon, wywar jest jak to w ramenach tłusty, smak przypomina ciężką pho. Minusem jest to, że obsługa nie mówi po polsku i trzeba komunikować się przez Google translatora, a jak się okazało i tam się nie zrozumieliśmy do końca. Niestety nie wiedzieć czemu, nie można było zamówić bulionu zupy ramen z makaronem ryżowym, to było absurdalne bo taki makaron jest podawany do innych dań. Brakuje w karcie ikon z alergenami, oraz przede wszystkim możliwości dobierania makaronu do zup. Planuję wrócić żeby sprawdzić mapo tofu, ocena za ramen to tylko 4 gwiazdki.
-
Krzysztof Jelnicki ★★★★★
Bardzo dobre pierozki - braliśmy szpinak/ser i wieprzowina/kolendra. Świeżutkie, świetne farsze. Dodatkowo algi morskie oraz ogórek z czosnkiem - mega! Jedynym minusem brak płatności kartą Edit. Przy drogim podejściu kaczka i golonka. Kaczka bardzo dobra, golonka raczej średnia
-
Estera Soroka ★★★★★
Bardzo dobre jedzenie. Prawdziwa chińska kuchnia, nigdy dotąd nie jedliśmy tak dobrze zrobionych dań z tego typu kuchni. Zamówiliśmy zupę won ton, tom yum, pampuchy, makaron chiński oraz pierogi z indykiem. Właściciele nie rozmawiają po polsku ani po angielsku, ale rozumieją o co się prosi. Polecam
-
Weronika Cz ★★★★★
Polecam, trafiliśmy tam przez przypadek i kolejny raz wracamy. Pierożki i sajgonki w wersji wegetariańskiej bardzo dobre. Miejsce ma swój klimat, obsługa w porządku :)
-
Kamila Strawa ★☆☆☆☆
No niestety w tej knajpce panują podwójne standardy .. Azjaci i Chińczycy maja swoje menu ; dostają pyszne jedzenie na gazie z duża ilością warzyw wyglada znakomicie … ale jak nie jesteś azjata to dostajesz taniej jakości jedzenie…Zamówiłam tofu z warzywami … a dostałam jakaś rozmokniętą papkę w wodzie bez warzyw i żadnych smaczków. Nie wrócę ;(
-
Saphire Mind ★★★★★
W tym miejscu w trakcie krótkiego pobytu byliśmy tu aż dwa razy. Raz na miejscu, za drugim razwm na wynos.Jedzenie po prostu przepyszne. Zresztą sama ilość gości, których widzieliśmy za każdym razem mówiła sama za siebie. Do tego mam wrażenie, że smak kuchni azjatyckiej jest tam na pewno zachowany patrząc na to, że większość gości były to grupki/ rodziny pochodzących z tamtych stron. Mimo nie do końca prostej komunikacji bez problemu można było zamówić to na co miało się ochotę. Obsługa przemiła. Pierożki pycha, ale dużo bardziej nasze serce skradł zupy. Owoce morza - lekko ostre z naprawdę sporą ilością orzeróznych owoców morza. Ramen to bardziej ultra pyszny bulion wołowy, ale makaron z którym jest podany sprawił, że czuć było klimat. No i ilość;D samym ramenem dało się najeść. Sałatka z algami ultra smaczna. Tam będziemy wracali na pewno w trakcie pobytów w Warszawie.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Chińskie Pierożki?
Chińskie Pierożki znajduje się przy Aleja Wilanowska 361, Mokotów, 02-679 Warszawa, Mazowieckie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Chińskie Pierożki?
Można skontaktować się z Chińskie Pierożki pod numerem +48 729 210 779
Jak można dotrzeć do Chińskie Pierożki?
Do Chińskie Pierożki można dotrzeć, korzystając z poniższego linku