Opinie

  1. Omar Arnaout ★★★★★

    Świetne jedzenie, super obsługa i piękne wnętrza. Amouse bouche też top!

  2. Daria J ★★★★★

    Cudowna obsługa, pyszne jedzenie. Ale jakby ktoś miał mniejszy budżet to warto chociaż na deser wpaść. Ryba - okoń na palonym maśle rozpływa sie w ustach. Stek i sznycel bardzo dobry. Było kilka niespodzianek jako czwkadełka, więc nie można się nudzić kulinarnie. Co więcej zmieniliśmy na miejscu zerwacje na większą i nie było problemu. Cudo!

  3. michna.andrzej ★★★★★

    Jedno z miejsc gdzie czuje sie jak w domu. Wnętrze, serwis, jedzenie i charyzmatyczny Chef. To sprawia, ze całokształt nie moze byc inny.

  1. Damian ★★★★☆

    Restauracja Warszawska szefa kuchni Dariusza Barańskiego to miejsce, które przyciągnęło nas renomą i nazwiskiem kucharza, który gościnnie oceniał uczestników MasterChefa. Liczyliśmy się z tym, że ceny będą wysokie, ale przyszliśmy świadomie, aby spróbować kuchni tak uznanego szefa. Pod względem smaku jedzenie oceniamy na najwyższym możliwym poziomie – sznycel za 103 zł był znakomity, a połówka pieczonego kurczaka za 94 zł smakowała bardzo dobrze. Niestety, mimo dobrego smaku, po kurczaku oboje odczuliśmy wyraźny dyskomfort – coś w rodzaju niestrawności i podtrucia, co w restauracji tej klasy absolutnie nie powinno mieć miejsca. Do tego wszystkiego dochodzi sposób konstruowania cen, który sprawia wrażenie nadmiernej próby „wyciągnięcia” z gości dodatkowych pieniędzy. Dania podawane są bez jakichkolwiek dodatków – to dosłownie „gołe” mięsa – więc do tak wysokiej ceny trzeba osobno domawiać akompaniamenty, jak choćby pojedynczego ziemniaka w formie purée za 33 zł. W Polsce jest naturalne, że do mięsa podaje się ziemniaki, surówki czy frytki – tutaj, bez domówienia dodatków, bylibyśmy zmuszeni jeść samo mięso, co w polskiej kuchni praktycznie się nie zdarza. W efekcie, choć nie wprost, klient jest zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów, by posiłek miał sensowną formę. Do tego dochodzą absurdalnie wysokie ceny napojów i doliczany obowiązkowy serwis, który naszym zdaniem nie był adekwatny do jakości obsługi – poprawnej, ale nie wybitnej. Podzieliliśmy się naszymi odczuciami na temat polityki cenowej z kelnerką, która zapewniła, że przekaże tę uwagę osobom ustalającym ceny. Niestety, chwilę później mieliśmy nieprzyjemne wrażenie, że nasza szczerość spotkała się z nieprzychylnym odbiorem – byliśmy jedynymi gośćmi w całej restauracji, a zarówno z kuchni, jak i od obsługi dochodziły spojrzenia, subtelne wymiany uwag i niepotrzebne uśmiechy, które odebraliśmy jako skierowane w naszą stronę. Nie było to jawne obgadywanie, ale atmosfera była wyraźnie niekomfortowa i sprawiła, że poczuliśmy się niechciani. Rozumiemy, że nikt nas nie zmusza do korzystania z usług tej restauracji i że ceny są jawnie podane w menu, jednak sposób ich kształtowania – brak dodatków w cenie, obowiązkowy serwis, bardzo drogie napoje – połączony z dolegliwościami po posiłku i negatywnym odbiorem naszej konstruktywnej uwagi pozostawiły w nas duży niesmak. Warszawska ma ogromny potencjał kulinarny i wyjątkowego szefa kuchni, ale obecne podejście do klienta i polityka cenowa wymagają zdecydowanej zmiany.

  2. Klaudia ★★★★☆

    Piękna restauracja. Doskonała selekcja win dla wymagających. Drinki też rewelacyjne. Pani kelnerka, która nas obsługiwała fantastyczna, przesympatyczna i prezentowała najwyższy poziom obsługi. Pierogi z bobem najlepsza pozycja na jaką trafiliśmy w karcie. Tatar bardzo smaczny, choć nie wybitny. Paszetówka z pieczarkami nie trafiła w nasze gusta, bo była słodka. Połączenie grzybów i ten słodyczy kompletnie nie.

  3. Adalberto de Malapane i Sudovia ★★★★★

    Byłem to wielokrotnie na przestrzeni lat z rodziną, przyjaciółmi i kontrahentami. I ,,Warszawska” nieustannie zachwyca, zarówno Polaków jak i obcokrajowców, ma to coś. Obowiązkowy punkt na mapie kulinarnej ( nie tylko ) Warszawy. Duża przeszklona kuchnia, a także otwarta przestrzeń ograniczona jedynie zabytkowymi, przedwojennymi fundamentami to jedne z wielu cech charakterystycznych, które pozwolą poczuć się tu wyjątkowo. Jest czysto i schludnie. Obsługa kelnerska na bardzo wysokim poziomie. Żadnych ceregieli, zbędnych komentarzy, żartów, flirtowania ani nachalnych sugestii. Wszystkie dania podane w adekwatnym czasie i w odpowiedniej temperaturze. Zarówno przystawki jak i dania główne ( a przetestowaliśmy już chyba wszystkie) bardzo smaczne i wywierające także intensywnie pozytywny wpływ na pozostałe zmysły i świadomość. Stosunek wielkość porcji ( zarówno przystawek jak i dań głównych ) jakość- cena- absolutnie akceptowalny, szczególnie w czasach galopującej niczym koń Przewalskiego inflacji.

  1. Magdalena Streletzka ★★★★★

    Jedna z najlepszych pozycji jeśli chodzi o śniadania w Warszawie. Zawsze świeże produkty, pieknie podane, niewymownie smaczne i dobrze skomponowane. Ogromnym plusem jest również obsługa, zawsze uprzejmi i uśmiechnięci bez krzty irytacji :) pelen profesjonalizm o który teraz dosyc ciezko.... bardzo chetnie tam wracam, z calego serca polecam :)

  2. Wiktor C. ★★★★☆

    Kolacja 18.12 była idealna pod względem jakości dań oraz przede wszystkim wzorowego serwisu szczupłej brunetki, której jeszcze raz chciałbym podziękować za profesjonalną obsługę i biorąc pod uwagę ten fakt, na pewno jeszcze wrócę. Natomiast obsługa śniadaniowa, serwis (a dokładniej jego brak) Pani w marynarce, to nieśmieszny żart. Po zaserwowaniu gościom ciepłych dań z karty, poproszono o sztućce, których nie było jeszcze na stole, na co uzyskano odpowiedź „tam są”, po czym dodano „zaraz ktoś przyniesie”. Domyślam się, że zajmuje Pani stanowisko kierownika sali, lecz nie spadnie Pani korona z głowy, jeśli wykona Pani inne zadanie niż klikanie w ekran monitora. Co do jakości jedzenia - świeże i smaczne.

  3. Michał Źrodlewski ★★★★★

    Obowiazkowe miejsce na kulinarnym szlaku Warszawy. Niesamowita atmosfera i mega profesjonalny personel. Jedna z najlepszych restauracji z Kuchnia Polska, a wszystko to za sprawa Dariusza Barańskiego, ktory przyklada najwyzsza uwage do jakosci uzywanych produktow. Dariusz pozwala nam odkrywac na nowo Staropolskie Dania, ktore zaskakuja nas zupelnie nowymi polaczeniami smakow. Miejsce przyjazne dla pieskow. Napewno kazdy bedzie chcial tu powroci.

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Restauracja Warszawska?

Restauracja Warszawska znajduje się przy plac Powstańców Warszawy 9, Śródmieście, 00-030 Warszawa, Mazowieckie, Polska

Jaki jest numer telefonu do Restauracja Warszawska?

Można skontaktować się z Restauracja Warszawska pod numerem +48 224 700 341

Jak można dotrzeć do Restauracja Warszawska?

Do Restauracja Warszawska można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements