Trudno tu trafić przypadkiem, ale jeśli już trafisz, to na pewno wrócisz wiele razy. Wystawianie ocen na podstawie czasu dostawy pizzy do domu przez firmę niezależną od właściciela restauracji mija się z celem. Po prostu trzeba tu przyjść. Mimo iż jest to włoska restauracja, nie przychodzę tu na pizzę, lecz na carpaccio i steki - z wołowiny lub z tuńczyka. Nigdy nie zwiodłem się jakością mięsa/ryby ani też sposobem przyrządzenia - wszystko w punkt i zgodnie z zmówieniem. Dodatki również świetne, tu polecam warzywa z grilla. Przemiła pani kelnerka fachowo doradza w kwestii wina, uwzględniając zarówno kryterium cenowe jak i oczywiście dopasowanie do zamawianych potraw (za obsługę należy się szósta gwiazdka). A desery... Po prostu poezja. Wszystko przygotowywane w cukierni po drugiej stronie ulicy, która należy do właściciela restauracji.
Zdjęcia
Opinie
-
BogyTheBoss 555 ★★★★★
-
Lady Maud ★★★★★
Bardzo dobre jedzenie, przygotowane z dużą dbałością o szczegóły i pięknie podane. Przemiła obsługa. Lokal przestronny, więc trochę mało przytulny, ale nadrabia wystrojem i muzyką. Cena za osobę nie uwzględnia napojów.
-
Kasia Katarzyna ★★★★★
Pyszne herbatki – jaśminowa i zimowa. Pizza rewelacyjna: idealne ciasto, nie żałują składników (nie trzy na krzyż, tylko naprawdę sporo!), mięciutka, z sosami w sam raz. Fondant czekoladowy bardzo dobry, cieplutki, a czekolada pięknie wypłynęła ze środka. Bruschetta przepyszna, chrupiąca i dobrze doprawiona. Przyjaciółka jadła ravioli z musem dyniowym – połączenie smaków po prostu obłędne! Obsługa uśmiechnięta, sympatyczna, na sali i w toalecie czyściutko. Serdecznie polecam, na pewno będę wracała! ❤️
-
Jacek Ostaszewski ★★★★★
Ceny nie należą do niskich, ale jakość potraw wynagradza poniesione koszty. Wszystko bardzo smaczne i ładnie podane.
-
Nat Ala ★★★★★
Wybrałam się na restaurantweek , w menu były dwie opcje : mięsna i z rybą. Jedzenie pyszne , świeże , szybko podane. Atmosfera bardzo przyjemna. Gnocchi z buratą fenomenalne! Carpaccio z tuńczyka idealne ! Można przyjść z pieskiem :)
-
Pilawski ★★★★★
Elegancki lokal, czuć Warszawa - niby elo elo a jednak jakiś dystans wobec turystów można było odczuć :) Stek petarda, w jakiś sposób unikalny smak chociaż jadłem podobne - ale nie pamietam gdzie a tu - pamietam. Nadziewane gnocchi bardzo delikatne, mało soli. Pyszne desery, była tez kawa, taka kawa 7/10 ale nie pamietam dlaczego. Jedyne co to parking: albo przy ulicy albo w krzakach, ciemnych krzakach zatopionych w błocie którego nie polecam na glebie.
-
Maciej Maciucha ★★★★★
Najczęściej odwiedzana przeze mnie restauracja z kuchnią włoską. Wnętrze sprzyja różnym okazjom. Od randki po rodzinne spotkania czy wypad z dzieckiem w wózku. Obsługa miła i profesjonalna a wisienką na torcie jest bardzo zaangażowana właścicielka, której mąż (z Włoch) sprawuje piecze na kuchnią. Dania bezapelacyjnie oryginalnie włoskie i przepyszne! Różnorodne menu ze zmiennymi pozycjami za każdym razem zaskakuje i zachęca do powrotu. Polecam w szczególności dania z Rzymu, które są specjalnością tego miejsca. Zaciekawiła mnie również współpraca z słynną szefową kuchni Cristina Catese. Ocenił bym na 6 ****** ponieważ jest to dla mnie najbardziej wyróżniająca się restauracja z kuchnią półwyspu apenińskiego. Ci vediamo a presto !
-
Piotr Chęciński ★★★★★
Jak zawsze super poziom kulinarny. Znakomite przystawki: wołowe carpaccio, mix grzanek (Bruschettine miste) i kalmary w pikantnym sosie pomidorowym. Dania główne: bardzo aromatyczne fileciki z kurczaka w sosie balsamicznym z cebulkami, krewetki pikantne w sosie pomidorowym, ale najbardziej urzekły nas ogony wołowe (z polikami wołowymi) z warzywami w sosie pomidorowym - REWELACJA. Świetne wina do jedzenia. Zabrakło miejsca na deser... To nasza trzecia wizyta i za każdym razem wyszliśmy bardzo zadowoleni z lokalu. Gorąco polecamy restaurację.
-
Kinga Borecka ★★★☆☆
Przemiła Pani nas obsługiwała, więc obsługa na plus. Pizza całkiem ok, ale spodziewałam się czegoś lepszego. Co rzuciło mi się w oczy i lekko obrzydziło to tłuste ślady palców na krzesłach, stołach i podkładkach na nich leżących. Dozowniki na oliwę (która swoją droga była bardzo dobra) tez były strasznie tłuste i nieumyte po poprzednich klientach.
-
K W ★★★★☆
Przyjemna okolica, część stolików na zewnątrz jest wystawiona przy słonecznej stronie zachodniej. Restauracja z bogatą kartą dań, skusiliśmy się na carbonarę i ravioli d’agnello - pyszne. Natomiast krewetki pikantne w sosie pomidorowym rozczarowały nas niebotycznie: danie za 75pln zawierało 12 krewetek wielkości małego palca, do tego smakowały przeciętnie. Danie warte max 40 pln jako przystawka, a nie danie główne.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Trattoria Flaminia?
Trattoria Flaminia znajduje się przy Zygmunta Krasińskiego 41, Żoliborz, 01-750 Warszawa, Mazowieckie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Trattoria Flaminia?
Można skontaktować się z Trattoria Flaminia pod numerem +48 226 335 540
Jak można dotrzeć do Trattoria Flaminia?
Do Trattoria Flaminia można dotrzeć, korzystając z poniższego linku