Będąc wieloletnimi klientami Sakany na Burakowskiej w Warszawie oraz w centrum handlowym Vis a Vis w Wilanowie, spodziewaliśmy się podobnego standardu. Niestety, bardzo się zawiedliśmy. Piątkowy, ciepły wieczór, godzina 19:00, a w lokalu pustki – zaledwie dwa zajęte stoliki. Już na wstępie pani kelnerka powitała nas słowem „witam”, a jej brak znajomości podstawowych dań (np. crispy rice) mocno nas zdziwił. Na zakąskę dostaliśmy chipsy krewetkowe, które – co paradoksalne – okazały się najlepszym elementem całej kolacji. Na przystawkę zamówiliśmy tatara z łososia i edamame. Były poprawne, smaczne, ale nic poza tym. Brak imbiru od początku, który podano dopiero do dań głównych, był zaskakujący. Następnie wybraliśmy trzy rolki: • z awokado i łososiem (miała być posypana kawiorem), • z krewetką w tempurze i opiekanym łososiem na wierzchu, • autorską spider roll z krabem. Tutaj niestety zawód był największy. Imbir suchy jak wióry, wasabi przypominało wyblakłą pastę, ryż był twardy, a awokado niedojrzałe. Smak całości bardziej przypominał domowe sushi albo to kupione w supermarkecie niż dania z dobrej restauracji. Na deser zamówiliśmy słodką rolkę. W Sakanie standardem zawsze był naleśnik lub omlet z owocami i czekoladą (ewentualnie polany czekoladą). Ku naszemu zdziwieniu, w tej wersji… w środku znalazł się ryż. Było to dla nas kompletnie niezrozumiałe i nieapetyczne. Sama restauracja również zaskoczyła – nie posiada własnej toalety. Trzeba wyjść na korytarz i korzystać z toalet biurowca. Obsługa zamiast udzielić jasnej odpowiedzi, przerzucała nas od jednej osoby do drugiej, aż w końcu usłyszeliśmy, że „lepiej iść za jakąś inną panią, to na pewno się trafi”. Na koniec dodatkowa „atrakcja”: parking okazał się płatny i można w nim płacić tylko gotówką (banknotami lub monetami), brak możliwości zapłaty kartą. Podsumowując – bardzo rozczarowujące doświadczenie. Na pewno nie wrócimy i zdecydowanie odradzamy.
Zdjęcia
Opinie
-
Michał Gudzowaty ★☆☆☆☆
-
Dyagresja ★★★★★
Złoty standard gastronomii i gwiezdna, krystaliczna jak honor Samuraja jakość obsługi. Zarówno wybrane przeze mnie zupa Udon, jak i rolki spod katany samego sushi sensei to prawdziwe szeherezady smakoszostwa. Pełnię utworzył jednak dopiero deser, czyli Japoński Je*aniec przygotowany wedle tradycyjnej receptury mistrza Gonisuki - po jego spotkaniu z podniebieniem moje wzruszone oczy uroniły łzy najlepszej Sake, jakiej nigdy nie piłem. Polecić to mało!
-
Jurek Hudyma ★★★★★
Sobotnie popołudnie w Sakana SUSHI Sticks Wizyta w Sakana SUSHI Sticks to strzał w dziesiątkę! Od samego progu czuć tam świetną atmosferę, a obsługa sprawia, że czujesz się jak w domu. Nasze sobotnie popołudnie było jeszcze lepsze dzięki kelnerowi i sushi masterowi, Nazarowi, który z taką pasją opowiadał o japońskiej kuchni, że aż miałem ochotę założyć kimono i zostać samurajem! Nazar to nie tylko mistrz noża, ale też gawędziarz. To było coś więcej niż posiłek — to była prawdziwa lekcja, po której czułem, że wiem, skąd wziął się ryż i dlaczego wasabi to nie to samo, co groszek. A do tego, cierpliwie uczył nas, jak posługiwać się pałeczkami, dzięki czemu w końcu udało nam się zjeść sushi bez udziału rąk. No, prawie bez udziału... Przynajmniej nikt z nas nie dźgnął nikogo widelcem! Dania? Po prostu poezja! Świeże, idealnie skomponowane, a każdy kęs to małe arcydzieło. Całe to doświadczenie, od ciepłej obsługi po wyjątkowe smaki, sprawiło, że na pewno tu wrócimy. Gorąco polecam!
-
Paweł Gąsiorski ★★★★★
W biurze odrobina luksusu. Tym razem skorzystaliśmy z oferty na wynos. Sushi dostarczono nam błyskawicznie,tempura była jeszcze gorąca. Pięknie wyglądające rolki, zapakowane z dbałością o estetykę, ale co najważniejsze, wyjątkowo smaczne. Polecam i będę wracał.
-
Agnieszka L ★★★★★
Świetna restauracja w Krakowie zaraz przy Błoniach. Klimatyczna, obsługa na medal. Dużo stolików, swietne widoki. Bardzo bogata karta. Wlasciwie nawet ciężko było wybrać. Przepyszne świeżutko przygotowane jedzenie- zupa obłędne, sushi - pakce lizać, talerz egzotycznych ryb- polecam spróbować. I obłędne japońskie delikatne piwo. Jestem bardzo miłe zaskoczona- świeżością i rozmaitością zwłaszcza sushi. Polecam wszystkim koneserom sushi!!!!!
-
Arkadiusz Czyżak ★★★★★
Chwilę mnie tutaj nie było i już zapomniałem jak smakuje cudowne sushi. Jedno z najlepszych w Krakowie. Każdy kęs dochodzi wielowarstwowo. Do tego zjedliśmy bardzo smaczny Ramen. Zdecydowanie miejsce warte polecenia, chociaż trzeba mieć świadomość że za jakość jest też duża cena.
-
Dariusz Woźniak ★★★★★
Jedno z najlepszych sushi w Polsce. Zdecydowanie polecam ceviche z papugoryby / groupera / lucjana czerwonego wraz z zuke i kizami wasabi z karty. Siedząc przy barze można porozmawiać z sushi masterami i dobrać coś nietypowego spoza karty - zdecydowanie polecam ten sposób konsumpcji i spędzenia czasu.
-
Unique ★★★★★
Bardzo smaczne sushi, czuć dobrą jakość składników. Jedynym słabym elementem był deser. Obsługa w porządku. Ceny dość wysokie.
Nowa Recenzja
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest adres Sakana Sushi&Sticks Kraków?
Sakana Sushi&Sticks Kraków znajduje się przy Aleja 3 Maja 9, Krowodrza, 30-062 Kraków, Małopolskie, Polska
Jaki jest numer telefonu do Sakana Sushi&Sticks Kraków?
Można skontaktować się z Sakana Sushi&Sticks Kraków pod numerem +48 123 833 433
Jak można dotrzeć do Sakana Sushi&Sticks Kraków?
Do Sakana Sushi&Sticks Kraków można dotrzeć, korzystając z poniższego linku