Opinie

  1. Paulina ★★★★★

    Jedzenie pyszne, przyszło dosyć szybko, nawet jak na duże obłożenie. Stolik wybiera się samemu, a zamówienia składa się przy barze, co jest dość nieintuicyjne, bo na początku czekaliśmy aż ktoś podejdzie. Dopiero po paru minutach zapytaliśmy, czy można usiąść, gdy nikt nie podszedł. Dobrze byłoby powieści kartkę informującą na ten temat. Miejsce, niewielkie, klimatyczne, polecam. Sos do żeberek genialny, dawno nie jadłam lepszego.

  2. Daniel ★★★☆☆

    Jeśli chodzi o jedzenie niestety, mega przeciętnie, brakuje smaku w każdym ze spróbowanych dań, jedynie burgery się nawet bronią choć mięso szału nie robi, ale pizza (chce być napoletaną ale jest bardziej rzymska) kompletnie nie, ciasto bez smaku choć z potencjałem - z odrobiną soli i większym czasem dojrzewania może coś z tego będzie bo składniki są dobrej klasy, makarony bez smaku quattro formaggi niestety bez wyrazistej nuty sera/serów kompletnie bezpłciowe - ciężko sie to jadło, sama pasta dobrze ugotowana, makaron z Anchoins również, nieprzyprawiony, kompletnie bez soli jakby passata pomidorowa wlana bez krzty chęci zrobienia czegoś więcej, porcje bardzo małe, ale dobrze wyglądające co się nie broni, jeśli chodzi o herbaty/lemoniady jak najbardziej na tak, świetnej jakości sypane i duży wybór, a lemoniady widać robione na miejscu i ze smakiem. Obsługa bardzo miła, wystrój przyjemny i elegancki.

  3. Sebastian.m.kaczor Kaczor ★★★★★

    Do tego lokalu przychodzimy wyłącznie na żeberka i to nie oczekując nie wiadomo czego. Żeberka - mistrzostwo, najlepsze jakie jadłem w kraju, mięciutkie, z idealnie przypieczoną skórką, mięso odchodzące od kości przy pociągnięciu - doskonałe. Zamówiłem pikantne, co jednak z pikantnością nie miało nic wspólnego, były najzwyczajniej pyszne! Ziemniak w soli Wielickiej świetny, frytki zwykłe świetne, frytki z batatów świetne, jak chcesz zjeść boskie żeberka - odwiedź ten lokal, jeśli jesteś poszukiwaczem restauracji z gwiazdami Michelin, szukaj gdzie indziej, tu jest prosto, swojsko i bardzo smacznie tylko w przypadku żeberek. Żeberka polecam każdemu i z pewnością jeszcze wrócę bo niebo w gębie

  1. Marcin Adamczuk ★★☆☆☆

    Średnie jedzenie - żeberka pikantne nie stały nawet obok żadnej ostrej przyprawy i potwierdziła to druga osoba, która nie je normalnie ostrego. Bardzo długie oczekiwanie i zamówienie tylko przy barze. Duży ruch chyba tylko przez bliskość kopalni soli

  2. Gryfin82 ★★★★★

    Smacznie! Jedliśmy bugery i makaron. Burgery bardzo sycące i smaczne. Piwko miejscowe rowniez smakowało. Ceny jak wszedzie Wieliczka i Kraków jednakowe. Polecam to miejsce!

  3. fociatella ★★★★★

    (Czerwiec 2022) Lokal znajduje się w dobrym, łatwo dostępnym miejscu, jest połączony z restauracją „Słodko czy Słono”, do dyspozycji mamy więc oba pomieszczenia, także miejsc jest całkiem sporo, aczkolwiek niektóre stoły znajdują się zbyt blisko siebie. Większość miejsc wygodna, położone na stołach sztuczne kwiatki są jednak zbędne, nie potrzebnie zajmują miejsce, nie wyglądając nawet jakoś atrakcyjnie Dania trzeba zamawiać przy ladzie, z poprzednim zapłaceniem za posiłek. Czas oczekiwania szybszy niż się spodziewałam - jakieś 15 minut pomimo sporego zamówienia, napoje podane z wyprzedzeniem Zamówiony Burger Włoski (33 zł) smakował obłędnie. Zaleciłam wykonanie mięsa medium-rare zamiast medium, co serdecznie każdemu polecam. Mięso naprawdę smaczne, soczyste, oraz dobrej jakości. Dodatki dobrze skomponowane, świeże i naprawdę smaczne, a pesto bazyliowe idealnie dopełnia smak. Jedyny minus za bułkę, była ona zbyt gruba, jednak wydawała się być dobrej jakości. Zamówiliśmy także pieczone ziemniaki w soli, które swoją drogą były całkiem smaczne, podane z bardzo dobrym i pasującym sosem. Zamówiona została również pizza margarita, której osobiście nie próbowałam, jednak również była ona wychwalana Ceny przeciętne, jak najbardziej adekwatne, obsługa całkiem przyjazna Kolejny minus za brak wystarczającej liczby toalet, na cały lokal przypada tylko jedna - damsko-męska Podsumowując mogę wystawić pozytywną opinię, jedzenie naprawdę przepyszne, każdemu się podobało, zdecydowanie tutaj wrócimy (Czerwiec 2022) Tydzień później kolejna wizyta, tym razem Burger Juhas (34 zł), kolejny raz się nie zawiodłam, mięso idealne w smaku (polecam medium rare), wszystko super ze sobą gra, warzywa świeże, a bułka smakowała zdecydowanie lepiej niż ostatnim razem Frytki nie wpadły w moje gusta, ale to nie po nie tutaj wróciłam, także opinia nadal zostaje jak najbardziej pozytywna (Czerwiec 2022) Kolejne wizyta, tym razem padło dla odmiany na pizzę Pizze są rozmiaru 30 cm, na cieńkim cieście, które jest serio smaczne. Prosciutto Crudo (33zł) - świetnie dobrane składniki, wszystko fajnie się uzupełnia, rukola świeża, prosciutto przepyszne, wszystko idealnie uzupełnia tarty ser grana padano. Pomidorki mogły by być lekko podpieczone, nabrały by fajną konsystencje i przede wszystkim nie byłyby zimne Minus za panujący w toalecie okropny bałagan i brud (lipiec 2022) Kolejny raz się nie zawiodłam Burger Konser (35 zł) bardzo dobry w smaku, duży plus za cebule karmelizowaną w winie Dalej jednak problemem są wiecznie brudne stoły

  1. Jarosław Frontczak ★★★★★

    Jest to restauracja z niepełną obsługą kelnerską - zamawiamy i od razu płacimy albo na stronie słonej albo słodkiej, natomiast dania są przynoszone do stolika. Choć to mało wygodne, to plusem jest szybkość, bo na dania nie trzeba długo czekać zwłaszcza na stronie słonej. Ta swoista barowość i szybkość powoduje, że mniej wydamy, bo nie zawsze chce nam się podejść i coś domówić. Natomiast jedzenie bardzo smaczne. Próbowaliśmy burgery, ziemniak w soli, coleslawa, pizzę i na koniec pancakes. Generalnie wszystko fajnie przygotowane i w punkt. Nie polecam tego miejsca na spotkanie formalne, ale na szybki wypad coś zjeść czy na coś słodkiego jak najbardziej. Dwa minusy: 1. Rezerwacje tylko z wyprzedzeniem i tylko po dokonaniu przedpłaty. 2. Specyfika lokalizacji - trudno zaparkować w pobliżu.

  2. Anna P ★★★★★

    Jedno z niewielu miejsc w Wieliczce gdzie można się spotkać i coś zjeść/wypić po godzinie 19tej! Lokal jest bardzo ładnie i nowocześnie urządzony, wielkie okna z widokiem na park i szyb Regis - można też usiąść na zewnątrz, kiedy pogoda pozwala. Ceny bardzo przystępne i menu dość zróżnicowane (pizza, makarony, desery). FYI: menu można znaleźć na Facebooku. Lokal jest samoobsługowy - zamówienia składa się przy barze (menu można znaleźć na każdym stoliku) - ale nie trzeba na nie długo czekać (są przynoszone dla klientów). Restauracja jest bardzo popularna - jeśli mogłabym coś zasugerować właścicielom: przydałoby się więcej toalet (obecnie jest tylko jedna). Bardzo przyjemna atmosfera, miejsce godne polecenia.

  3. Ania Cie ★★★★★

    Jeśli nie masz za dużo czasu na przesiadywanie w restauracji po zwiedzaniu Kopalni Soli, to świetne miejsce na szybki lunch i deser. My byliśmy tu w marcu 2022 i wybraliśmy desery i kawę, obiad jedliśmy gdzie indziej. Pancakes-y były bardzo dobre z ładną prezentacją, kawa smaczna. Ceny umiarkowane w porównaniu z innymi cukierniami. W ofercie mają między innymi pizze i burgery, sałaty... W dniu kiedy byliśmy panował dosyć spory ruch, widać że lokal cieszy się sporym powodzeniem wśród młodych ludzi, towarzystwo międzynarodowe. Stoliki miedzy klientami nie wszystkie przecierane ale może panie nie nadążały. U góry na antresoli dosyć ciasno ale świetny widok na cały lokal. Polecam:)

Nowa Recenzja

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Słodko czy Słono?

Słodko czy Słono znajduje się przy Powstania Warszawskiego 12, 32-020 Wieliczka, Małopolskie, Polska

Jaki jest numer telefonu do Słodko czy Słono?

Można skontaktować się z Słodko czy Słono pod numerem +48 507 507 006

Jak można dotrzeć do Słodko czy Słono?

Do Słodko czy Słono można dotrzeć, korzystając z poniższego linku

Advertisements